Jaka zbran pro zbranoveho eleva?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 31 bře 2006 21:56

2 Alfonss: myslím, že jedno nevylučuje druhé :lol:
2 Viper: pěkný soustřel - že některá uletí? Chlap by neutekl! :D
2 PB: no, no, tobě nikdy nic neuteklo? :wink: Ostatně tohle znám, nejdřív to člověk počítá a lepí, pak rezignuje, střílí soustřel a sleduje jen to, co šlo vedle tý velký ďoury.:D
2 Jaroslav: není co dodat. Je vidět, že jak jsem já trenoval do papíru, tys musel počítat s tvrdou realitou.
Ano, MS JJ (má svou střelnici v Libušíně) jsem znal velice dobře a střílel jsem proti němu léta (dokonce jsem ho JEDNOU na jeho domácí střelnici pobil!). On ale patřil mezi střelce, kteří uměli výjimečně dobře opravdu z čehokoli. Já ho zažil jen s 50tkou, později s 75kou už ne.
On mj. vymyslel závod s MAJKOU: plechovka od ní se postavila 15 m daleko a pak se rychlopalkou honila pryč. Nesměla se přestat kutálet a nesměla se prostřelit- tzn. střílet pod ní, aby ji vpřed kutálely ty spršky hlíny. Myslím, že se mu podařilo ji dokutálet na 80 m.
Jednou jsem ho přistihl, že čistí Škorpíka. Omlouval se, že po 7 letech už má uvnitř tolik ukousané mosazi z nábojnic (ty měsíčky), že už mu to vadí. Proléval to technickým benzinem s olejem na šicí stroje - a prej: zas mám na 5 let pokoj! :D


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 31 bře 2006 22:08

JJ je specifický člověk. On snad nemá žádné nervy. Ale asi se s tím železem narodil. Něco obdobného jak Jaromírův kolega Franta K. taky bojař. Jinak se mu říkalo poslední samuraj žijící v ČR. Kdo ví kde je dnes.
Jinak ta střelba bez střelby do papíru nejde. Jen sehnat sponzora co by nám platil munici. Pokud jde o to množství těch mejc zbraní tak to bylo ne proto, že bych zakládal armádu, ale prostě nebyla možnost si vše vyzkoušet na střelnici a ne láska na první pohled bylo to pravé vořechové. Mělo to své výody, když jsem skončil tak jsem řekl manželce, že už to není ptřeba, co zbylo jsem prodal a jeli jsme na dovolenou. A za pár měsíců už jsem v tom lítal a lítám dál. Pro mnne je to učitý relax po těch nervácích ce pořád mám. A když se pak zavřu a přemýšlím jak co vylepšit a přestavět tak je mi úplně perfektně. Proto jsem udělal ten svůj projekt a bouchačku kompletně přestavěl. Mnozí lidé kolem mne si myslí, že jsem se zbláznil, ale víš co to je když k tomu člověk přičichne a chytne ho to, tak to je konec. Taky se modlíš aby nám to někdo nechtěl zošklivit?
frne

Příspěvek od frne » 01 dub 2006 02:39

Otázka pro Decoye
Jak jsi psal o tom Staru B,proč poválečný kus,je nějaký vělký rozdíl v kvalitě materiálu a celkovému zpracování mezi válečnými nebo poválečnými sériemi?Díky
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 01 dub 2006 06:30

Ano, válečné jsou odfláknuté a navíc mají za sebou tvrdou službu.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 01 dub 2006 11:34

To frne:
Střílím z 22 margolin,cz50,cz75.Doporučuju nějakou malorážkovou pistoli s delší hlavní a cz 75.Přechod z 22 na 9mm mě nedělá žádné problémy.Jde o zvyk.Je pravda že když si půjčím od někoho na střelnici 45,40 nebo třeba 6.35,tak musím vybouchat pár desítek ran než si zvyknu na jinej kvér,spětný ráz a držení.Jinak přeju štastný výběr a pevnou ruku :lol:
frne

Příspěvek od frne » 02 dub 2006 13:55

Zdravím pánové
Tak jsem si nakonec vybral,vzhledem k ceně,k tomu co jsem chtěl a ke stavu.Jjedná se tedy o ten Star mod. B,bohužel už ale byly na výběr jen 2 kusy a oba válečná výroba jako ruská kořist,stav zánovní,trošku obouchaný vyhazovač,hlaveň zevnitř jako nová,venek trošku jakoby pobouchán v okolí uzamykacích ozubů(už jsem myslel,že jde o nějaké nekalé úpravy k snížení vůle v zámku,ale nejde,jen je to na oko "divné",vůle závěru v těle cca třetina mm vzadu a cca třičtvrtě mm vpředu,vůle hlavně v oku žádná,vůle hlavně v zámku v rozebraném stavu cca 1mm
Takže mé první poznatky
Opracování na pracovních plochách vcelku mizerné,venkovní vzhledové plochy vcelku ujdou,černění výborné(zatím),ražení slabé,místy nedoražené,materiál mi přijde jako docela bláto(možná mu křivním,ukáže čas a provoz),vše funguje,jak má,zatím vystříleno cca 30 ks munice barnaul a bez jakékoliv závady-stříleno na 25 m na plechovku,která už ale zažila od předchozích,takže nějaké zásahy byly,ale těžko říct,co proletělo,až bude možnost otestovat na terči,přihodím foto
Pojistka i vypouštění+bicí,spoušťový mechanismus fungují,jak mají(zatím)

Klady které mě značně uspokojily jsou:Velmi jemný a krátký chod spouště a perfektní držení a ovládání této bytelné pistole,německé přejímací značky a originál španěl. zkušebna(takže když se to rozsype,můžu si to alespoň jakožto fanda do WW II poskládat do vitríny)

Věci,které se mi nezdají jsou:Kohout jde zajistit v natažené poloze jen,když ho ještě potáhnu setinu mm dozadu,zásobník je divný,je na délku o dost větší než 9mm luger a náboje se v něm mohou posunovat-nicméně na chod to asi nemá žádný vliv(zatím)

Jestli máte nějaké poznatky o závadách a nedostatcích tohoto modelu či celkově značky,rád uvítám a předem děkuji(ať je na co se připravit) :D
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 02 dub 2006 16:34

Vůle mezi tělem a závěrem bývá velká, ale tato vůle nemusí mít vliv na přesnost. Důležitější jsou vůle mezi hlavní a závěrem u složené zbraně s nábojem v komoře.
Tuhá pojistka není u Starky B nic divného, nahoru jde těžko u většiny válečných kusů, přidržení kohoutu palcem pomůže, stejně jako častější používání (pokud nechcete nosit pistoli s nábojem v komoře a nataženým kohoutem, doporučuji na pojistku zapomenout a to nejen u této pistole). Důležitější je jestli funguje. Mohla by ale signalizovat, že někdo upravoval spoušťový ozub, pokud to spolehlivě stříli (nekulometí) tak asi dobře. Pokud to vadí, jde to snadno opravit, jestli nemáte zkušenosti, doporučuji puškaře.
Ten zásobník - pistole je původně stavěna na náboj 9 mm Largo (Bayard), vůle nemá na nic vliv.
Materiál - je jen pověra, že se střelné zbraně musejí dělat z tvrdých materiálů, Starka na tom materiálově nebude zas tak špatně, když v některých německých státech mohla u policie sloužit až do 80tých let.
Chtělo by to foto.
Jaký je na zbrani rok výroby?
V příloze připojuji španělské značky na pistoli a zkusím přiložit i kódy roku výroby.[/u]
Přílohy
proofmarks.gif
Značky STAR.doc
(36.5 KiB) Staženo 225 x
frne

Příspěvek od frne » 02 dub 2006 20:38

Zdravím,děkuji moc za napovídající značky,hned jsem si to dohledal a je to:

Ň-rok 43,značka zkušebny je to P v tom granátu,je to ten starší typ Béčka,ten bez rozšíření zásobníkové šachty dole

Přesně tenhle: http://www.star-firearms.com/firearms/g ... viet-L.jpg

WaffenAmt je zprava na konci toho "bobřího ocasu"(nebo jak se tomu říká) a je s číslem 251-což by sedělo s údaji
frne

Příspěvek od frne » 02 dub 2006 20:47

Jo,ten materiál jsem soudil podle toho,že je už jemně roztemovaný vyhazovač,ale takhle už to bylo,jak jsem ji kupoval,po střelbě jsem to zkontroloval a nic se už dále neměnilo,je taky možné,že po tom někdo bouchnul kladivem,každopádně jsem se chtěl ještě zeptat,jak je t s ND na tuto pistoli,např zrovna ten vyhazovač nebo nějaké drobné díly,dají se vůbec ještě v nějaké prodejně sehnat?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 03 dub 2006 08:36

Tak to je skutečně válečný kus, asi po repasi a výměně hlavně-tomu by nasvědčovaly ty obouchané ozuby - někdo "vymezoval" vůle. Tak se to běžně dělá, jen by to nemělo být vidět.
Náhradní díly u nás těžko, snad BVS nebo *****. V určitě Německu CDS D.Ehrenreich, ale teď jsou tam nějaké problémy. Jinak ND by být měli, byla to dost rozšířená pistole.
frne

Příspěvek od frne » 03 dub 2006 17:11

Tak jsem si ji dnes zaregistroval a mám tedy konečně svou první zbraň
Díky všem za cenné informace a pomoc
Jakmile se bude konat nějaký ten terčový test,hodím tady foto jak chodí :P
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 03 dub 2006 19:09

To frne
zde máš odkaz na náhradní díly, Je to potřeba prostudírovat.

http://www.gunpartscorp.com/webuyparts.htm
S pozdravem Jarda
frne

Příspěvek od frne » 09 dub 2006 13:09

Zdravím

Tak jsem z toho vypráskal už cca 5 balení,během toho jsem zjistil,že mému oku moc nesedí ty standartní mířidla,neříkám,že s nima nejde nic trefit,ale jsou opravdu hodně mělká a nemám moc velký přehled o tom,kolik si mám nechat na obou stranách světla v mířidlech a podmínky ve kterých střílím nejsou co se týká osvětlení taky nicmoc-jednou svítí slunce více z té či oné strany a hrubá muška se v mělkém zářezu mířidel docela nepříznivě leskne

Chtěl bych se proto zeptat,jestli jste si na tom někdo zkoušeli udělat nějakou úpravu mířidel nebo nějaký tuning pro zlepšení střeleckého komfortu,pistole je to vcelku přesná,ale jen ty mířidla :roll:
Druhá otázka je,jestli má vůbec cenu prznit relativně pěkný sběratelský kousek
Díky

P.S.Řeč je o pistoli Star mod. B dřívější serie
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 dub 2006 14:28

Na přesnou střelbu jsem doporučoval toho Margolina, nebo jinou zbraň, určenou pro terčovou střelbu. U zbraně, určené spíš pro služební a obranné účely jsou poněkud jiné preference a pakliže je chceš používat jako terčové (se sníženými nároky), musíš vyhovět ty jim. Odlesky mušky jsou z velké části způsobeny jejím oblým tvarem - ten je proto, aby bylo možno zbraň rychle tasit z pouzdra a muška nezachytávala o futrál. Pak se ovšem ta její bližší strana leskne a odlesky způsobují problémy při míření.
Lesknoucí se muška se nechá načoudit (mně se velice osvědčila březová kůra - dává suché, pěkně matné jemné saze, lepší, než obligátní svíčka), čímž se problém z větší části odstraní, nebo zmenší. Taky je možno zadní část mušky odpilovat, tím ovšem zmršíš vzhled. Slunce ze strany rozzáří tu osvětlenou část mouchy, u terčových zbraní je to řešeno lichoběžníkovým tvarem (při pohledu shora) se širší částí k oku. Hledí v oblasti zářezu by mělo být co nejslabší, ovšem nedoporučuji dělat zářez hlubší - těžko se pak hlídají "svěýlka". Znal jsem vynikající střelce, kteří měli právě z tohoto důvodu zářez hledí téměř neznatelný.
Práce s miřidly se nechá "nasušit" - stačí jen na zeď bez vzoru, je to daleko lepší, než to zkoušet na střelnici - oko si musí na ten obrazec miřidel zvyknout. Nějaký zamiřovací bod přitom spíš ruší, to až v další fázi.
Já osobně bych mechanické zásahy do zbraně v této fázi nedoporučoval.
Jak říkám, je třeba si na zbraň zvyknout a naučit se jí vyhovět.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět