Starsi Astra A100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Trener

Starší Astra A100

Příspěvek od Trener » 05 dub 2006 10:43

Jsem naprosto hloupý začátečník, který je na tomto fóru poprvé a do zbraní taky dělám pouze pár dní, kdy jsem se po osmi letech držení zbrojního průkazu rozhodl koupit si zbraň. Proto vás prosím nekamenujte mne za mé laické dotazy nicméně:
chci pistoli na občasnou střelbu na střelnici (nic závodního) a občas si jí zřejmě vezmu s sebou (nic chronického) a proto je mi i trochu líto na mé první střelecké pokusy investovat do zbraně nové. Nabízí se mi teď starší Astra A100, 9mm Luger za 6.500Kč. Pokud by se našel dobrodinec, který by mi k této zbrani řekl svůj názor, eventuelně, kde by se dala na netu najít dokumentace, byl bych rád.
Díky! tr


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 11:31

Jestli jsi 8 let zbraň nepotřeboval a chceš si jenom tak chodit na střelnici zastřílet, tak si kup malorážkovou pistoli. Za ty prachy budeš mít novou a užiješ si daleko víc zábavy, za cenu 100 nábojů 9mm Luger vystřelíš 400 nábojů 22LR.

Jinak obecně pokud bych to nechtěl ze sběratelských nebo nějakých citových důvodů, tak bych do takových exotických značek jako je Astra určitě nešel. Důvody jsou jasné - dostupnost náhradních dílů a neznámost značky (možné problémy při opravách).
Nejlepší starší pistole je nějaká hodně známá zbraň, co není problém sehnat na ni náhradní díl, není problém sehnat člověka, který ji opraví (kvalitně!) a není problém sehnat pro ni kvanta vhodných doplňků.
A ať se na to dívám z které strany chci, tak v našich podmínkách mi z toho nejlíp vychází ČZ75.

BTW: Jestli se nepletu, tak to není tak dávno, co firma Astra zkrachovala. Proč asi?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 dub 2006 12:06

Vidíte, a před tím málem zkrachovala Firma Walther. A potom měl problémy Heckler a Koch. No a o rok později ohlásil o ochranu před spetřebiteli Sig-Sauer.

Z toho, že ta zbrojovka zkrachovala bych nedělal žádné závěry. Zkrachovaly i zbrojovky, které vyráběly velmi kvalitní zbraně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 05 dub 2006 12:23

BTW české zbrojovky na tom taky nejsou bůhvíjak dobře... :?

Nicméně - souhlasím s názorem, že na občasné zastřílení si vyhovuje malorážková pistole. Proto si ji také momentálně hodlám pořídit....

Co se týče pistole ASTRA 100, nevím, ale měl jsem v rukou ASTRU 70, shodou okolností přesně tu, kterou recenzují v aktuální Střelecké revui (nebo jak se to safra píše :oops: ), a fakt nic moc...

Jsem přesvědčenej, že se za 6.500,- určitě dají pořídit známější, a z hlediska případných náhr. dílů rozhodně příjemnější věci...
Trener

diky

Příspěvek od Trener » 05 dub 2006 12:30

Diky za názory... ona je ve hře ještě nová Alfa Defender, která se mi zdá pro moje potřeby taky dobrá a je za necelých 11.000Kč... jenom mi spíš šlo o to ušetřit nějakou kačku... Možná že nová Alfa bude lepší, aspoň podle toho co jsem četl tady... tr
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 12:35

2HanuIv:
No, ono je mezi málem zkrachovat a zkrachovat dost podstatný rozdíl.

Jinak je fakt, že i firma co zkrachuje, může vyrábět nějaké kvalitní zbraně, ale to nijak neřeší budoucí problémy s náhradními díly, doplňky a opravami.
Jak jsem psal výše, pokud starší zbraň nechci ze sběratelských důvodů, tak bych se výrobkům zkrachovalých a exotických firem vyhnul.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 05 dub 2006 12:48

dokonca konci aj svetoznama firma WINCHESTER a ta uz ma peknu hystoriu a to nielen v zbraniach ale aj v nabojoch.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 14:27

Pokud vím, tak Winchester zavírá jednu továrnu se 186 zaměstnanci v Americe. Jinak pokračuje s výrobou dále.

Ovšem pokud by zkrachoval, tak přes celkem známou kvalitu jejich výrobků bych nemohl s čistým svědomím nákup jejich zbraní nikomu doporučit.
A to opět z již výše uvedených důvodů.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 05 dub 2006 22:22

K tomu původnímu dotazu. Model A-100 se poprvé objevil v roce 1993 a měl tak nějak za úkol vytáhnout zbrojovku ze srabu. Vyráběl se v několika modelech. Ráže 9 luger, 40 SW, 45 ACP s kapacitou 15, 12 a 9 nábojů. Celková délka 180mm, délka hlavně 97mm, váha 985g. Se slitinovým rámem 865g. Pistole se vyráběla i z nerezové oceli. Má vypouštěcí páku kohoutu. Nějaké kusy byly dodány i španělské policii, ale myslím, že zbrojovka s A-100 nějak extra neprorazila.
Několik zbraní této zbrojovky jsem měl možnost vyzkoušet, většinou však revolvery. Je pravda , že kvalitou zrovna neoplývaly. Mimochodem tento typ teď nabízí JGS WORLD za nějakých 6900 Kč což je celkem běžná cena.
Nějaké info a foto tady: http://www.armyrecognition.com/europe/E ... iption.htm
Si vis pacem, para bellum.
Trener

Příspěvek od Trener » 07 dub 2006 08:45

Díky za názory, určitě mi pomohly!!!! Takže sáhnu spíš po nové Alfa Defender, na to moje užívání mi stačit určitě bude a s případnými náhr.díly taky asi problém bude menší...
tr
Odpovědět