RC modely

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od vendous » 09 úno 2010 18:55

No jo, kdo by to řek. :lol:
Jo když sem byl ještě prcek tak sem taky dělal bouračky, polil sem angličáka kanagonem a zapálil.
Teď už zkouším co modely vydrží jinak a proto mám nejrači monstery, vydržej fakt hodně :wink:


Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: RC modely

Příspěvek od Zipep » 09 úno 2010 19:33

2kesi: zkus něco pro EPA nebo ESA Combat, modely jsou z EPP, celkem nerozbitný a dost hodně rychlý :mrgreen: cena taky nejni nejhorší
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od kesi » 09 úno 2010 20:11

Díky za radu, už zkouším i tohle fórum: http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... c&start=75 a lidi jsou tam rozumní a poradí. :)
Musím končit, přetlak na PC... :twisted:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: RC modely

Příspěvek od Zipep » 09 úno 2010 20:34

Jo to se dá, já sice souboje moc nelítám, ale po přechodu z větroňů na tyhle šílený letadýlka (vážně to lítá jak stíhačka)
už lítám jenom různý kousky z těchle kategorií, hlavně ta rychlost je super, mimochodem první exemplář jsem naprosto
suveréně skoro hned zavrtal do země :twisted: , pár minut práce s vteřiňákem a kouskama EPP a šlo se do akce znovu, tohle s klasickým modelem bohužel nejde. Mrkni sem :
http://wordpress.epacombat.cz/
http://www.aircombat.cz/
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od Jetson » 09 úno 2010 23:18

kesi> pořiď nějaký usb hw (jsou okolo 500,-) myslím vysílačku k PC a sosni nějalý sw (realflight, easyfly apod.). Potom už budeš tušit o čem to je.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
psena
Příspěvky: 202
Registrován: 20 pro 2008 21:47
Bydliště: Brno

Re: RC modely

Příspěvek od psena » 10 úno 2010 01:17

Snazim abych jednou dokazal litat 3D s vrtulnikem, zatim jsem ve fazi ranneho vycviku (simulator) a doma uz na jaro dostaveny TRex 450 Pro. http://www.telink.eu/cz-detail-100604-t ... combo.html Casem budou treba i nejaky vetsi, protoze pro ty zkusenejsi je tohle prej pidivrtulnik :x :D Tak jsem zvedavej kdy s tim buchnu (prej to byva tak do 5ti minut) a zda jsem si radsi za ty penize nemel koupit nejakou dalsi vetrovku :roll:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: RC modely

Příspěvek od milius » 10 úno 2010 01:24

Před vrtulníkem by se mělo zvládat letadlo.Jinak si brzo nabijete.Jít rovnou do vrtulníku aníž by člověk uměl lítat s letadlem je skoro škoda peněz.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od vendous » 10 úno 2010 08:40

Jo říká se že člověk by měl nejdřív zkusit simulátor, pak něco odlétat s letadlem a pak se teprve pustit do vrtulníku.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od Jetson » 10 úno 2010 10:54

Nebo není od věci pořídit nějaký domácí pidi vrťas, nejlépe 4kanálový (něco typu Blade mcx) a tím získáš správné návyky s páčkama a je to zábavnější než sim.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od VSCharlie » 10 úno 2010 12:57

Já osobně s "vendousem", tedy tím, co se říká, nesouhlasím.

Z vlastních zkušeností a nejenom z nich, můžu s jistotou tvrdit, že mezi ovládáním vrtulníku a letadla je VELKÝ rozdíl !
Jde o to, že pokud máš návyky v řízení letadla, tak u vrtulníku je to spíše na škodu.
Ne že by to nešlo zvládnout, ale je to daleko složitější, než když jdeš do vrtulníku hned rovnou od začátku.
A těch peněz co to stojí..
Za pár běžných havárií vrtulníku 50-90 třídy, by to byl Daystate Air Wolf MVT, co má teď "sportovec" a ještě by něco zbylo. :roll:
A to nemluvím o prvotní pořizovací ceně a běžných provozních nákladech. :(
Jinak je pravda, že čím větší vrtulník, tím je taky, až na drobné vyjímky "hodnější".
Mám mimo letadel, viz. můj odkaz dole, taky T-Rexe 450, Laštůvkova Ricca a to jsou pěkný divoši, kteří mě stáli už spoustu peněz a oprav.
Do kanceláře pak Blade MCX a teď taky pokukuji po Blade mSR, jen tak jako "nerozbitnou" hračku na blbnutí v kanclu.
K tomu autíčka a teď vzduchovky - asi už na "stará kolena" dětinštím.. :wink:

Mimochodem víte jaký rozdíl je mezi řízením RC letadla a RC vrtulníku ?

-Ti co lítjí s letadly si to užívají a relaxuí...
-Ti co lítají s vrtulníky se celou dobu zoufale snaží, aby jim to nespadlo !!! :lol:

Jsem zvedavej, kolik vrtulníkářů se teď ublíženě ozve.. :)
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od kesi » 10 úno 2010 13:05

No podle toho mála co jsem zatím četl a viděl na YouTube nevím, nevím, jestli jsou letadla relax, asi jak který. :lol:
Ale co, zkusit se má prej všechno a na dětinštění nevidím nic špatného, popravdě si připadám furt jak malej a lepší už to nebude. :mrgreen:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od VSCharlie » 10 úno 2010 13:43

No oproti vrtulníkům, je jakékoliv letadlo i 3D RELAXACE !! :lol:
Máš pravdu, bude to spíš horší..
Ženský nedětinští jako chlapi, ale za to neví o co přicházejí, jinak by pro nás měly větší pochopení.
A pak by si nikdo, jak jsem někde četl, nemusel tajně chovávat diabolky do šuplíku, nebo si nechat všechno posílat do práce, jak to dělám já.. :)

P.S: Přihodil jsem k sobě na rajče pár fotek svého leteckého parku.
Bohužel jsou staršího data a navíc to ještě není všechno.
Dlouho jsem nefotil.. :(
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od kesi » 10 úno 2010 14:26

No páni, takovejch strojů. :shock: Pravda, mít doma pochopení je dobrá věc, mám v tomto ohledu velké štěstí, sice jsou mé finanční možnosti omezené, ale o tom to tak docela není, takže když chci letadlo, tak si ho koupím a moje hezčí polovička se na to těší snad stejně jako já, možná tedy bude cvičný letoun místo Zoraki HP-01, ještě ovšem není nic rozhodnuto. :P
A co to vlastně znamená, když se řekne letadlo 3D?? To jako že model není upoutaný?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: RC modely

Příspěvek od mikiki » 10 úno 2010 14:51

jo pánové, taky mám doma RC vrtulník, stál kolem 5.000,-Kč a dělal jsem jen hop hop na stůl a na zem - popř. chvilku držet na místě ve vzduchu.
Je skoro vše z kovu mimo náhonu/ozubených koleček od motorků a listů.
Ty samozřejmě hned odešly a nyní po nákupu nových hop do regálu a jen udržuji baterii :)
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RC modely

Příspěvek od Artifex » 10 úno 2010 14:56

ALKAJ píše:Xerxes Artifex: Zdá sa mi to, alebo máš natiahnutú M-10 ? :mrgreen:
Jj, správně, poznals dobře, je to sice M-10M ale liší se jen trubičkou. Každopádně to byl první větší test tohohle rakeťáku tak jsem si ji pro jistotu vzal kdyby mi to náááááhodou chtělo bouchnout do xichtu nebo mi tam navát oheň když to opouštělo hlaveň ale kupodivu se ani jedno nestalo čímž mi můj pokus ujasnil to že na rakeťák nemusím dávat těžký a nepraktický štít po vzoru Panzerschrecku.
No tak si tak říkám že je tohle vlastně taky "raketová modelařina"
Tady je další test:

kdy jsem zkoušel pevná mířidla na malý cíl ve vzdálenosti cca 30m (pochopitelně jsem na tom neměl účinnou hlavici, jen raketa s balistickou čepičkou, proto nečekejte nějaký výbušný efekt), která se také osvědčila. Mám to řešené podobně jako u ROS40 (osvětlovací rakety, kdo byl na vojně, možná bude pamatovat, vypouštěly se z tuby z ruky) takže hlaveň je hladká a raketa má přídavné rotační trysky takže rotuje po celou dobu letu vlastní silou čímž se stabilizuje tak jako by to dělala v drážkách hlavně. Teď mám plánu dvě věci: pořádnou raketu vysokého doletu se šesti těmito motory akorát bez stabilizačních trysek (tam už křidýlka vadit nebudou) postupně zažehovanými vždy po dvou= 3 stupně. Předpokládaný dolet něco kolem 6km nahoru, zkusím na to přidělat aspoň starý mobil s foťákem který se vymete pyrosloží v nejvyšším místě a začne natáčet pod sebou zatímco zbytek rakety spadne cca o kilák dolů (aby se padáky do sebe nezamotaly) a pak teprve spustí řízený sestup, snad jen pomocí streameru, uvidíme. No a druhý projekt je udělat jakés takés řízení pro tenhle rakeťák, ne absolutní typu Javelin ale něco na styl starých sovětských PLŘS (Strela/Igla) s drobnými modifikacemi, místo gyroskopu mám v plánu dát do toho jeden obvod podobný tomu co v mobilech řídí sledování polohy (v podstatě elektronická vodováha), jen zatím přemýšlím podle čeho vést navádění, IR se mi zdá jako blbost, nebudu s tím střílet po letadlech/tancích a kamerka zase dá moc práce a moc peněz na to aby fungovala a něco sama vyhodnocovala takže tady jsem zatím v teoretické rovině.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět