Umarex Walter CP99 sport vs. Beretta elite II

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

diabolky

Příspěvek od mzprx » 13 dub 2009 17:55

JSB exact express by mali mat 0,51g, 0,67g maju exact heavy.
Cim si to teda vlastne strielal ?


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 dub 2009 18:03

Vždyť už se opravil :roll: Stříleno JSB Express 0.51g :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 13 dub 2009 18:05

OK, :D .
Len som dnes asi nejaky natvrdly....
Edo
Příspěvky: 29
Registrován: 01 bře 2008 23:24

Příspěvek od Edo » 13 dub 2009 21:44

Chlapci, ja som vŕtal ihlu 1,3mm vrtákom a tiež som nejaký nárast výkonu nezaregistroval. Ten sa prejavil, až keď som skrátil pružinu ventilu, naprv o jeden závit - výkon nič moc, následne ešte o jeden závit. Vtedy sa už sila pištole očividne zvýšila, avšak po 9- tej rane sa mi zablokoval ventil a zbytok co2 vyfučal cez hlaveň. :lol: Takže som nakoniec pružinku vypodložil dvomi 1mm hrubými podložkami. Odvtedy už pištol funguje v poriadku. Chrono nemám, takže neviem presne koľko to lieta, ale diabolky väčšinou ostávajú v dreve, predtým to bola skôr výnimka.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 14 dub 2009 07:51

Tak pozeral som na tie tvoje namerané hodnoty a je to bieda.
1. Používaš ťažké diabolky
2. Neviem či tie výsledky si nameral s jednou náplňou CO2, lebo to je strašne veľa vystrelených diaboliek.
Po úprave, čo sme robili na dvoch CP99 tak nám jedna náplň CO2 vystačí teraz v týchto teplejších dňoch tak na max 55 diaboliek A potom to rapídne klesne, že už len pľuve diabolky. Na tvojom grafe vidno, že ti to klesá postupne. Takže to vyzerá že skoro žiadna zmena nenastala. Podarilo sa mi natočiť krátke video na synov MP4 prehrávač avšak zvuk je nejako posunutý z obrazom tak to vyzerá komicky. Ale môžem ti povedať, že sú to riadne šupy. Rýchlosť som nemeral nemám momentálne ako. Ale tam kde chodíme strieľať tak si prilepujem terče na taký plastový reklamný pútač. Je vyrobený zo 6mm hrubého plastu. Predtým ho neprestrelil a diabolky sa buď odrazili alebo ostali zapichnuté v tom plaste. Teraz ho prestrelí v pohode. Nevýhodou tohoto tuningu čo som si všimol pri terajších streľbách je, že sa náplne CO2 viac pri streľbe ochladia. Preto ju pred každým nabitím zásobníka trošku ohrejem v ruke.
Čiže ešte jediná cesta na zvýšenie je trochu oslabiť pružinu čo je v prepúšťacom ventile zásobníku ako to popisuje v tom poľskom tuningu. Lebo dieru si zrejme zväčšil, ale ventil sa otvorí aj tak len na strašne krátky čas a nevypustí viac plynu. A počet vystrelených diaboliek čo máš uvedený v grafe tomu nasvedčuje. Ja mám CP99 vyše dvoch rokov takže môže byť, že už mám vo ventile „unavenú“ pružinu a nemusel som ju oslabovať. Inak nevidím dôvod prečo to u našich dvoch pištolí funguje a u teba nie. Mám doma zmeranú HW40 a tá má presne 120m/s. A keď som strieľal do zlatých stránok, ako sa tu laicky zvykne merať sila vystrelenej diabolky, tak s CP99 som bol o pár stránok daľej ako s HW40.
Uživatelský avatar
Narex
Příspěvky: 17
Registrován: 11 lis 2008 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Narex » 14 dub 2009 10:18

To Canadair
1. To jsou ty nejlehčí Exacty. (Produkty - JSB)

2. No jasně, že je to na jednu náplň, rapidní pokles na tom grafu vidíš po desátem zasobníku. Konstantnější je to tak mezi 3-9 zasobníkem (jeden zásobník 8 ran).
Ja tu pistoli mam novou, tak můžeš mít pravdu s tou unavenou pružinkou. Až bude čas zkusil bych ji taky pořešit. Kdyby jste to někdo dělal, dejte sem fotky a postup jak na to. Dik
Air Arms S410 TDR .22cal
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 14 dub 2009 10:44

Ja používam diabolky RWS Geco 0,46g alebo gamo match 0,45g. S týmito diabolkami mám aj najlepší súsrel. Ostatné tejto veľmi krátkej hlavni "nechutnajú". V tvojom prípade by som radšej skúsil posíliť biciu pružinu, ktorá udiera na prepúšťací ventil. Bicí mechanizmus je skrytý pod zadným krytom za zásobníkom. Vyklepleneš tu jednu kovovú tyčku čo to drží po kope (pozor aj spúšťový mechanizmus !) a ihneď tam dáš miesto tej kovovej kratšiu zápalku čo ti podrží spúšťový mechanizmus, aby sa ti nerozsypal. Mne sa to stalo, ale poskladal som to v pohode. A potom uvidíš dnu tú pružinu (péro) čo tlačí na také kovové kladivko a tu by som trošku posílil, buď ďalšou pružinou, alebo tejto starej trošku nastaviť väčšie predpätie.

www.geocities.com/.../images/cp99-sh1.gif
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Příspěvek od ricci35 » 15 dub 2009 15:38

Tak jsem se ukecal a pořídil něco na zábavu při grilování.Jaká je nevím něco málo tady na fóru jsem našel,ale uvítám tipy od majitelů :lol:
Přílohy
P4150009 (Medium).JPG
P4150010 (Medium).JPG
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
Uživatelský avatar
Murdock
Příspěvky: 28
Registrován: 06 říj 2009 10:28
Bydliště: Bratislava

Re: Umarex Walter CP99 sport vs. Beretta elite II

Příspěvek od Murdock » 15 led 2010 17:13

Zdravim,chcem sa spytat ktej uprave prepichovacieho ventilu,ako vyberiem tie dve cierne tycky co drzia tu hlinikovu cast v ktorej je ten ventil od zasobniku?
STRIELAT ZVIERATA JE HOMO ...
lloyd12
Příspěvky: 1
Registrován: 06 úno 2010 19:43

Re: Umarex Walter CP99 sport vs. Beretta elite II

Příspěvek od lloyd12 » 06 úno 2010 20:20

caute chalani, je mozna tato prepichovacia a skraconacia uprava aj na CP99 compact?
Dik
Odpovědět