Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 úno 2010 16:04

No, utikajiciho zlodeje s plynovkou asi nesejmes. Mozna, ze kdybys mu tohle rekl, zmeni na to nazor ;-) ale jeden nevi ;-)

Jinak co se tyka Kimaru, tak to jsem slysel, ze je totalni sracka (nikdy jsem je ale nevidel). Pokud jde o to, ze z prodeje turka ma prodavac vic penez, o tom nic nevim, muze bejt.....o nakupnich cenach plynovek pro obchodniky vim taky prd. Jinak pro Tvou poznamku ale jsem Umarex v ruce drzel (byla to replika Waltheru P22), neprislo mi, ze by to bylo kvalitou zpracovani o tolik vejs, nez muj Ekol...... O nevyvazenosti kvality jsem slysel nejen od Tebe, mozna ze me mluvi to, ze jsem narazil na dobrej kus....kazdopadne ja s tou pistoli opravdu nezazil ani zasek, vyjma 2 uvedenych pripadu vejs, kdyz byl asi vadnej celej balicek naboju.
Navic jako jsem zazil uz milionkrat, ze se opravdu plati jen za tu znacku a ne uz za tu pomyslnou kvalitu, co za ni ma bejt. Kdyz nekdo neco da o 2tisice drazsi, tak si kazdej hned mysli, ze to bude bomba koupe, coz kolikrat neni. Ale za rozdilem v nasich nazorech muze stat prakticky cokoliv i treba neco jinyho, nez jsem zminoval vejs.


kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 02 úno 2010 18:59

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:36, celkem upraveno 1 x.
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 03 úno 2010 09:20

orici - myslím, že každej tady tak trochu vychvaluje právě to, co má sám doma v šupleti.Věřím tomu, že tvá p29 může být jedním ze šťastných kousků, který fungují, ale rozhodně neuvěřím, že by dejme tomu z 50 ran neměla ani jeden zásek. Spolehlivost plynových pistolí je diskutabilní, závěr je natahován tlakem, který je dán zůžením hlavně a tím vznikajícím odporem vystřeleného plynu což je oproti ostrým zbraním o dost horší způsob. Třeba u zmiňované p29 stačí o jeden závit otočit vnitřním šestihranem v hlavni a už ti nebude správně natahovat, proto hodně záleží na správném seřízení a taky asi na přesném množství dávek plnidla v patronách. Co se týká srovnání Umarex vs. Ekol popř. Kimar, Bruni... tady je to opravdu jasné, to musí uznat každý, kdo tyto zbraně měl možnost srovnat, řádně si je prohlídnout nebo zastřílet s nimy - Umarex je svým zpracováním i kvalitou mnohem výš. Tady jde o to, že prodejci sází na turka. Pořídit totiž celkem spolehlivýho turka za polovinu ceny, to už je argument. Mě osobně se třeba velice líbí modely 1911 od umarexu , v provedení jaké bych chtěl já ale stojí 4 tisíce což mě přijde moc, když člověk vezme, že za necelých pět tisíc může mít třeba flobertku, nebo jetou, ale zachovalou ostrou... Pokud by tedy ze dvou obchodů jeden nabízel jen kvalitu od umarexu a druhý rozšířený sortiment všech různejch sraček, kdo bude mít větší kšeft? Myslím, že odběratelé plynovek hodně dají na cenu... A rada na závěr, zkus si účinek obranných plynových nábojů na sobě, třeba jako já s kolegou, který na tebe bude z různých vzdáleností střílet a budeš se asi opravdu divit a pozměníš svůj názor. Co se týká pepřových sprejů, pokud nedostaneš zásah přímo do otevřených očí, tak stačí jen zadržet dech a střelce umlátíš třeba kusem klacku do bezvědomí. Ona totiž doba, než se ti začne nedostávat dechu a štípat v očích a na sliznicích je dostatečně dlouhá na provedení protiakce nožem, obuškem, nebo jakýmkoliv předmětem, kterým lze způsobit jedním nebo několika málo údery dost těžká zranění. Pokud střelec v tomto případě nemá kam pláchnout, třeba z důvodu, že je někde u zdi, v rohu, mezi překážkami, tak pán bůh s ním...
TRIFONOV
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 03 úno 2010 15:02

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:37, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 03 úno 2010 21:49

Trifonov.......ja jsem uz jednou zminil, ze jsem mozna zrovna narazil na dobrej kousek a az si koupim zminenou dalsi plynovku pro radost, treba tomu bude uz jinak.
Jednu vec si ujasnime, ja nemam duvod tu rikat neco, co neni pravda. Pistole sekla pouze v tech pripadech, o kterych jsem psal, jinak s blankama nikdy a s CS Umarexama + NV 20mg Wadiema taky nikdy. Navic nejsem ani jedinej, kdo to rika. Jeden typek na slovenskym foru psal, ze vystrilel v ramci jakyhosi testu s Ekolem Specialem 99 (identickej model jako P29 akorat ma vykrojenej zaver kolem hlavne jako ostra Beretta 85) 100 blanku behem par minut a sekla se mu jen 2x.

Pokud jde o ucinost plynovek.....nebudu tu bojovat do roztrhani tela s vetrnym mlynem.... Silacke reci o tom, jak snadne je odolat utoku peprovym sprejem jsem slysel uz mnohokrat, taky jsem videl lidi, kteri tim byli zasazeni a vim, jak mylna je predstava, ze staci zavrit oci a zadrzet dech. Ono staci, kdyz Ti ulpi trocha te latky na ruce a poskrabes se na ocnim vicku....uzijes si legraci a to se neda ani trochu srovnat s primym zasahem. Stejne jako kdyz ja jsem si uzil naramnou srandu pri cisteni pistole po testech plynovejch naboju, nosni dutiny me palily jeste skoro hodinu a to rozhodne ne malo, kaslal jsem prvnich par minut jako celozivotni kurak levnejch cigaret a to jsem mohl vdechnout maximalne trochu vyparu tech drazdivejch latek, nakoupit to bych proste nechtel ani za zlaty prase...
Je asi mozny, ze kdyz vystrelis jeden naboj z 2 metru treba v mirnym vanku, tak to utocnik ustoji ale s plynovou pistoli vzdycky vypalis tech ran vic a utocnik, kterej hodla po vytaseni v utoku pokracovat se v ramci utoceni patrne presune skrz ten oblak bliz.

Hadat do morku kosti se tu s Tebou nebudu. Plynovky jsou podle me ucinna obrana, asi jedna z nejrozumnejsich forem aktivni obrany, jaka v CR je dostupna. Mluvil jsem na netu s manikem, kterej musel uz 3x plynovku tasit a 2x z toho utocnika odradilo jen jeji vytazeni, v tom jinym pripade bohuzel musel strilet a bohate to postacilo k odvraceni utoku (samozrejme ocekavam namitku, ze borec na netu muze kecat.....samozrejme muze, to my asi tezko zjistime).

Dodatek: Velice se mi libi Tva formulace "poridi totiz celkem spolehlivyho turka".......Mozna ze Umarex je o neco vys nez turci ale nemyslim si, ze turci jsou takove shity......spis jsou celkem spolehlivy :)

Dodatek 2: Tady je preklad jednoho clanku na madarskejch strankach o plynovkach....udelali vlastni test...dole je moc krasne napsano, co vlastne o tom rekl ten "strelenej" jak vlastne popisoval reakci na styk s drazdivejma latkama
http://translate.google.cz/translate?hl ... zt.239.php

Jinak na tomhle zaberu z Youtube si vsimnete, ze figurant reflexivne sevre oblicej a zavira oci ve chvili, kdy na nej obrance zamiri. Otevrene oci by v jeho situaci nenechal asi nikdo na svete....presto ve clanku je moc krasne popsano, jak dlouho byl v prdeli a jak dlouho treba nevidel. Rovnez pokud ovladate AJ si muzete pocist komentare na Youtube, ktere tam psal autor toho videa - sam pan figurant.

Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Asot » 04 úno 2010 19:09

Rozumný člověk, ten Orici, už svým prvním příspěvkem :)
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 04 úno 2010 20:27

Orici - Pán s tebou. Snad se nikdy nedostaneš do problémů...
TRIFONOV
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 05 úno 2010 01:13

to Orici: při ukázce je použitý revolver Rohm RG89. Ne s každou zbraní bude ale oblak stejný, dostáváme se opět k tématu konstrukce hlavně a u revolveru válec-hlaveň. Nebudu to opakovat, je to popsáno výše. Je potřeba si předem vyzkoušet u zbraně, jak se chová při výstřelu plynu. Podle mých zkušeností je přímá úměra mezi vymetením plynu a zapálením pyrotechniky - pokud vám vystřelená světlice jen skomírá místo hoření, počítal bych že oblak plynu nebude nijak veliký. Na ukázce je také vidět, že jeden výstřel nestačí, útočník dále pokračuje v útoku :evil: Odklonění hlavy a zatajení dechu by mělo stačit na překonání vzdálenosti mezi útočníkem a plynovkářem. Na ruském fóru jsem četl názor, že pokud nemáte něco v záloze, neměli by jste se na plynovku spoléhat. Něco na tom asi bude :wink: Tiskem prolétla zpráva, jak jeden plynovkář zaútočil :!: na skupinku šesti spoluobčanů poklidně sedících v parku. Jednoho opravdu zasáhl, ale ostatní mu plynovku sebrali a honili ho. Při útěku na ně střílel záložní plynovkou, útěk se mu podařil :lol: Ten zasažený po převozu do nemocnice utekl ještě před ošetřením. Podle mého nesmrtící zbraně jsou budoucnost. Ovšem takové, které opravdu efektivně útočníka zastaví a pokud možno hned napoprvé. Kloním se k používání gumových projektilů jako ke kompromisu mezi ostrou zbraní a plynovkou. Je na to potřeba ZP, ale to už je téma pro jiné vlákno.
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 05 úno 2010 14:20

Jo, s tema vice vistrelama se to podle me ma tak, ze asi vetsina lidi pri napadeni reflexivne vystreli nekolikrat, malokdo by asi u nesmrtici zbrane vystrelil jen jednou.... :?: S tim vymetem plynu na tom neco asi bude. Nekde jsem cetl, ze revolvery jsou na tom lip, protoze maji silnejsi patrony nebo co ale nevim, jestli je na tom neco pravdy, protoze to podle me nebude zalezet jen na tom, jak silna je vybusna napln ale budou tam i jiny faktory.....presne jak rikas, konstrukce hlavne a u revolveru mezera mezi valcem a hlavni. Pokud treba mas info o tom rozdilu v sile naboju pro revolver a pistoli, zajimalo by me to.

S tim vymetem je to jak rikas, kazdej by si mel vyzkouset, jak se jeho obrannej prostredek chova. Nikdy nepochopim lidi, co si koupi sprej a nikdy ho ani nevyzkousi, nevedi, jak velkej je oblak, co z toho jde, jak daleko doleti atd. Na te ukazce jsem chtel hlavne demonstrovat, jakej sajrajt je ten Nonivamid, a co takovy zavod v jeho mraku s ucastnikem udela. Mozna ze otoceni hlavy a zavreni oci je dost casu navic, aby utocnik prekonal tu vzdalenost ale na druhou stranu presne to obranci pomaha, protoze kdyz se od Tebe utocnik reflexivne otoci, bude zasazenej byť mene tema hnusama, nebude se mu asi dobre dejchat ani behat a bude to mit zhorsujici tendenci, pak mas presne to, co potrebujes......cas na utek. Neocekavam, ze vzdycky bude utocnik tak v kopru, abych na nej stihl zavolat fizly a ve vsi parade jim ho predat, ze :wink: ?

Rikam si, ze kdyz bude mit treba kudlu, tak proste to na nej namiris a zacnes strilet a ustoupis asi i sam od sebe o nekolik malo kroku dozadu a taky ho asi malokdo do sebe necha nabourat.....myslim, ze se asi uz automaticky pokusis uhnout mu treba do strany, coz by mohlo fungovat dobre, kdyz se na Tebe pri prochazeni oblakem nebude schopen skrz zavrena ocni vicka koukat. Tohle jsou presto ale vsechno takovy zvlastni spekulace, v tyhle situaci nepremyslis nijak extra, mas v krvi hromadu adrenalinu a jednas spis reflexivne nez jakkoliv jinak, nicmene prave reflexy jsou vetsinou celkem spolehlivej vudce v takovejch situacich.

Rad bych ale zopakoval jednu vec....v CR snad krome Prahy moc malejch zlocincu (poulicni zlodejicci kabelek a penezenek) nenosi zbrane a jednu z velkejch vyhod plynovek vidim v jejich psychologickym efektu. Kdyz zijes v jednom z hromady nasich +/- 100 000 mestecek, tak proste mas obrovskou sanci, ze uz jen taseni zbrane utocnika odradi..... Ja osobne ziju v Usteckym kraji, kde je treba hromada drobny kriminality od nasich "pracovitych" spoluobcanu a ti zbrane nemaji. Jeden manik prej nacapal 3 z nich, jak mu chteji ukrast kola u auta a jen odhrnul kabat, aby videli pouzdro se zbrani a vyprdli se na to, utekli.... Kdo z vas si uprimne mysli, ze by stejneho efektu docilil, kdyby vytahl z kapsy peprak nebo teleskop?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 05 úno 2010 14:56

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:37, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 05 úno 2010 15:41

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:37, celkem upraveno 1 x.
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 05 úno 2010 19:07

Tady je odkaz na plynovku na revolverové náboje, od tohohle uživatele je tam ještě pár videí ke zmiňované zbrani
http://www.youtube.com/user/bfgguns#p/c ... U_1EIRx8P8

Souhlasím s kebabem, plynovky a vše okolo nich je hlavně bussines. Není nic nelogického, když výrobci chtějí prodávat svoje výrobky a hledají způsoby jak toho dosáhnout. Ruku na srdce (kde jsem to jen slyšel? :) ), kdo by si koupil plynovku jen proto, aby si jednou ročně na silvestra udělal ohňostroj? Výroba musí jet pořád a tak v jiných odvětvích přichází móda, která zajistí že zboží co nejrychleji zastará ještě dříve, než věc doslouží a drobnou úpravou se zaručí poptávka po nové kolekci. U plynovek to nejde tak snadno a tak vstupuje do hry faktor sebeobrany, který přitáhne nové zákazníky. Ještě jim dát na výběr z několika možností, ať si můžou zkoušet co jim více vyhovuje a odběr je zajištěn. Uvidíme, co nám ještě nabídnou, možná nějaké ještě silnější náboje, určitě nové typy zbraní. Výroba musí běžet, jinak lidi budou bez práce...
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 05 úno 2010 23:43

Ten nick, co psal, že vyzkouší HW94, jsem já. Zbraň mi byla bohužel doručena, po nemalých peripetiích s doručením, minulý týden, Teda pánové, řeknu Vám, že je to super věcička. Vystřílel jsem tři zásobníky bez záseku. Výmet je velmi slušný. Video na vůbec nelhalo. přesně tak dopadly PET láhve i módní katalog "OTTO" u mne. Mám sedm plynovek a ta je, po Ermě 77 a Ermě 75 S, nejlepší. Doslova jsem se do ní zamiloval. Střílel jsem poplašné Umarex stříbrná krabička (tak jako na videu), pak Wadie poplašné, bez špičky. Také Umarex pepř 45 mg. Vše bez problémů. Po třech zásobnících se zbraň trošku zanesla a potřebovala vyčistit, ale klidně by ještě dva až tři zásobníky zvládla bez záseku. Zase tak moc zanešená nebyla. Nejvíce se zanesla po střelbě Wadie a hlavně po pepři. Pepř se moc do této zbraně nedoporučuje, právě kvůli zanášení, ale pro obranu je použitelná i s ním. Minimálně dva zásobníky zvládne i s pepřem. Velikost zbraně je tak akorát k nošení, jen pažba je trošku širší, takže spíše pro větší ruku, ale to já mám a pažba mi sedí jako ulitá. Nechal jsem si poslat dřevěné pažbičky (mám plastové), náhradní zásobník, pružinu do zásobníku, dvacek kousků nábojů určených speciálně pro HW94, cirka 100 Euro, včetně poštovného. Jsem zvědavý, jak dopadnu s těmi náboji, co se týká spolehlivosti zbraně a jejího zanášení. Pro obranu je to velmi slušná volba, ale je to o penězích.
Jinak souhlasím s tím, že k obraně plynovkou je dobré mít u sebe buďto něco v záloze (např. teleskop, boxera, tomfu atd.) a nebo rychlé ruce a nohy. Jako na jedinou možnost obrany bych na ni rozhodně nespoléhal. Na druhé straně je to efektivní ochrana v porovnání s ostrou krochnou, u které si sto krát rozmyslím, než ji vytáhnu, protože jak už ji vytáhnu, musím si být jistý, že ji i použiju. Jinak je nesmysl ji vůbec tasit. Toto u plynovky odpadá, protože tam ji tasím hned při náznaku ohrožení s tím, že ji použiji, aniž bych někoho připravil o život nebo ho zmzačil a v neposlední řadě si odseděl valnou část svého života v krimu a ztratil vše, co jsem dosud měl a co jsem budoval.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 06 úno 2010 14:49

Slavek0269: čest Tobě a sláva, že jsi se ozval a napsal své první zkušenosti. Dík!
Mě tahle pistole vážně a dlouho zajímala. Subjektivně, mám menší dlaň a krátké prsty, tak jsem nakonec vybral zbraň jinou menší a také lehčí.
Ale, dle mne, to je opravdu dobrý kompromis jak na obranu (i přes tu řekněme střední velikost) a tak i na Silvestra.
A protože to je pistole a la nějaká starší beretta, tak se opět nabízí to srovnání s nějakými těmi konkurenčními modely beretty z Turecka. Kdyby nebyl brán v potaz parametr ceny, tak si myslím že není zjevně co řešit a právě prospěch téhle HW94.
U těch dřevěných pažbiček dej pozor, každá věc může mít své mouchy, jak jsem na cizích fórech zahlédl a porozuměl, tak je to náchylné ve dřevě ke štípnutí. Po nějakém čase a jak materiál zapracuje. Asi to bude i záležitost toho šroubu a utažení. Seznav to jsem potom soukromě vedl dilema, jestli raději nezůstat u těch pažbiček plastových.
Tak ať pistole dobře slouží :)
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 06 úno 2010 17:26

Děkuji za upozornění na dřevo, ale už je mám objednané a zaplacené, tak hold vyzkouším a když neodolají, tak vyhodím a nasadím zpět ty plastový. Zase takový majlant to není. Už jsem přišel o víc. Jsou věci, na kterých nešetřím a to je jedna z nich.
Odpovědět