Vas nazor na revolvery od firmy ALFA-PROJ 38-357

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 úno 2006 18:33

lucas píše:zinková se bude kroutit?
Ne, natahovat. A bude docházet k zatloukání konzole do rámu. I když dík docela povedené konztrukci konzole to nebude nikterak extrémní...


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 úno 2006 18:36

lucas píše:
HanuIv píše:No třeba tím, že se bude zvětšovat stěrbina mezi válcem a hlavní, kterou bude nutno nastavovat.

Principielně: pokud bude stříleno z revolvery pouze klasické střelivo 38 speciál, nebo něco slabějšího, pak se nemá co stát. Při vyšších výkonech už může docházet k mnohému.
myslím, že ta konzole je z ocele u obou modelů. rám je z odlišných materiálů. jde mi právě o ten válec, kde jsou největší problémy. myslím, že i když si koupím steel, vyhodím 4 tisíce, protože i tak se setkám s problémem té aretace.
nebo ne? :?:
S aretací budou problémy po x tisících ranách všude. Alfy jsou na to docela schopné. Ale problém bude s šířkou štěrbiny, kterou je potřeba nastavit a dík nárůstu karbonu se bude u ocelových modelů, které se nenatahují, zmenšovat
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
lucas

Příspěvek od lucas » 21 úno 2006 17:35

HanuIv píše:
lucas píše:
HanuIv píše:No třeba tím, že se bude zvětšovat stěrbina mezi válcem a hlavní, kterou bude nutno nastavovat.

Principielně: pokud bude stříleno z revolvery pouze klasické střelivo 38 speciál, nebo něco slabějšího, pak se nemá co stát. Při vyšších výkonech už může docházet k mnohému.
myslím, že ta konzole je z ocele u obou modelů. rám je z odlišných materiálů. jde mi právě o ten válec, kde jsou největší problémy. myslím, že i když si koupím steel, vyhodím 4 tisíce, protože i tak se setkám s problémem té aretace.
nebo ne? :?:
S aretací budou problémy po x tisících ranách všude. Alfy jsou na to docela schopné. Ale problém bude s šířkou štěrbiny, kterou je potřeba nastavit a dík nárůstu karbonu se bude u ocelových modelů, které se nenatahují, zmenšovat
trošku se nechytám, bude možné tu štěrbinu spravit v každém případě (zmenšení/zvětšení) nebo se to může dostat do stavu, kdy to prostě nějak nadstavit nepůjde?
řikam trochu se nechytám.
díky.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 úno 2006 17:57

Problém u Alf je, že jsou z fabriky mnohdy nastavené dost na těsno (aby se kompenzovalo vytloukání rámu a pod). Když člověk vystřelí pár ran, nic se neděje. Jakmile ase třílíte bez čištění mezi válcem a kónusem válce se začně vrstvit karbon až se válcem špatně otáčí. Stačí jen řádně čistit a je vše ok.

Na druhou stranu (a to je právě nevýhoda zinkáčů) hlaveň každým výstřelem putuje o pidikousíček dopředu s rámem i sama v závitu. A na to zas existuje způsob, kdy se hlaveň matkou přitáhne a štěrbina se srovná. To nejde ale do nekonečna. Rozhodně, než dosáhnete limitu, bude to trval tisíce a tisíce ran. Za tu cenu stojí s tím počítat...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
luc

Příspěvek od luc » 21 úno 2006 18:17

HanuIv píše:Problém u Alf je, že jsou z fabriky mnohdy nastavené dost na těsno (aby se kompenzovalo vytloukání rámu a pod). Když člověk vystřelí pár ran, nic se neděje. Jakmile ase třílíte bez čištění mezi válcem a kónusem válce se začně vrstvit karbon až se válcem špatně otáčí. Stačí jen řádně čistit a je vše ok.

Na druhou stranu (a to je právě nevýhoda zinkáčů) hlaveň každým výstřelem putuje o pidikousíček dopředu s rámem i sama v závitu. A na to zas existuje způsob, kdy se hlaveň matkou přitáhne a štěrbina se srovná. To nejde ale do nekonečna. Rozhodně, než dosáhnete limitu, bude to trval tisíce a tisíce ran. Za tu cenu stojí s tím počítat...
a ta aretace? je to nějak zkřivená ta konzole (-dá se vyměnit) , nebo je v háji i kloub, tudíž rám?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 úno 2006 19:14

Konzole nebývá většinou poškozená. Ale rám se má občas snahu mírně kroutit.

Nicméně to je něco, co je u revolverů vesmněs normál.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
mildann3
Příspěvky: 26
Registrován: 18 úno 2006 19:16

Příspěvek od mildann3 » 22 úno 2006 11:28

Zdravím a rád bych přispěl taky troškou do mlýna.Mám Alfu 22LR, necelé dva měsíce a až na maličkost s dřevěnou střenkou kterou jsem již popisoval, nemám jedinou výtku ani po 400výstřelech.Dále jak jsem se dotazoval ve fóru optika (příspěvek kulda)na montáž kolimátoru,která se zdařila,pro ukázku přikládám foto.Jedná se o kolimátor Walther sight point2,je zde možnost 11poloh osvitu červeného bodu,který by mohl mít ostřejší obraz,ale není nejhorší-stále se testuje!Jak zjistím nové postřehy tak se ozvu. :wink:
Přílohy
nor06 038.jpg
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

material

Příspěvek od strozd » 05 dub 2006 00:28

Přátelé kolegové měj jsem čest s výrobky alfa proj pracovat ..
Zinkové slitiny by měly dosahovat konst. vlastností (14 260), leč z vlastních skušeností mohu říci že mat se nadměrně odírá v pohybových plochách(kamarád donesl alfaproj se zlomeným kohoutem=> po opravě se začaly všechny ostatní části vydírat přestože byl kohout vyroben z 12 060 a bez jakých koliv tepelných úprav). proto ze svých skušeností nedoporučuji alfa proj v rážích .38 special a .357 magnum. tak max v malorážce sport ... a nebo pro občasné střílení .. navíc jsem se setkal s kusem který měl prohlou boční zámkovou desku (od rytí nápisu ) ani jsem se ji nepokoušel opravit (zřejmě by praskla)
navíc co se mi nezdá ocelové díly do zinkové slitiny ... slitina se velice rchle vydírá ...

ne všechny přistání by musela posádka přežít :-))
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 05 dub 2006 10:52

mildann3: Pekny kolimator. Mam Holek 341 coz je ctyr palec nevite jestli by se tam takovy kolimator taky vesel? Dik za odpovedi.
mildann3
Příspěvky: 26
Registrován: 18 úno 2006 19:16

Příspěvek od mildann3 » 05 dub 2006 11:20

Zdravím a dík za pochvalu,na 341 tento typ uchycení nepůjde chybí jeden ventilační otvor a posun montáží po kolimátoru není dostačující k jeho uchycení. :roll:

Jedině zkusit experimentovat a něco vymyslet,nebo závést zbraň do Alfy a tam udělají dodatečné uchycení pro montáž.

P.S.není to tak dlouho co jsem si s tím taky lámal hlavu.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 05 dub 2006 11:26

mildann3: Myslel jsem si to, on je totiz rozdil mezi 4palcem a 6ti palcem neco malo pres 5cm, coz je dost. Je to pekna vecicka, druha vec je jestli je to opravdu k necemu a neni to jen pro paradu :) No nic, aspon usetrim :wink:
George

Příspěvek od George » 05 dub 2006 17:09

Taky mám ALFU, ale trochu jinou ráži. :lol: ( model 661 ) :lol:
pistolník

Příspěvek od pistolník » 12 dub 2006 13:12

navštívil jsem prezentaci alfy v gunclubu, měl sem v ruce holka v .38 po 9300 výstřelech. netuším jestli během testování seřizovali vůle nebo něco měnily ale byl funkčí , vůle dobré, oleštěné černění na ose vyhazovače v přední části, odemykání válce šlo ztuha až úplně na konci chodu odemykacího tlačítka (aretační tyč udělala v odemykací důlek), na aretačních otvorech na válci se začaly objevovat otřepy, funkce aretace v pořátku.
mám taky holka a potom co jsem viděl jsem úplně v klidu, do nastřílení 10000 mám ještě dost daleko, potom oprava odemykací tyče a jedeme dál.
johnywalker

mezera mezi válcem a hlavní

Příspěvek od johnywalker » 25 úno 2009 16:47

SINCITYMAN píše:Mezera by neměla být věrší než 0.25mm,pak již dojde k velkému úbytku energie-až 20% a více.Revolvery Grand,blahé paměti byly seřizovány na 0.1 mm-kdysi byl ve SR,nebo SM zveřejněn výkres s předpisem.....
Ano, mezera by neměla být obecně větší než 0,2mm. Tuto problematiku jsem studoval jak na tuzemských (ČSN prý stanoví dokonce 0,1mm), tak světových serverech. V průměru všichni považují toleranci do 0,2mm v normálu (plánovaná ztráta cca 10% energie, ovšem i ta je prý v praxi silně spíše odvislá od střeliva než této mezery). Zde je nutno odlišovat tuto mezeru mezi válcem a hlavní, dále jen "B/C gap" od vůle axiálního pohybu válce, dále jen "End-shake". B/C gap se měří při zatlačení válce dozadu. End-shake trochu složitěji. Zatlačíme válec naopak dopředu, opět změříme mezeru mezi válcem a hlavní. Výsledek odečteme od "B/C gap-u" a máme End-shake. Je to vlastně minidélka pohybu válce pohybu dopředu a zpět. End-shake je doporučován minimálně 0,05 mm (max.hodnota se různí, např.Ruger toleruje End-shake i do 0,15mm) Nejhorší jsou pokusy nějak tyto naměřené obě veličiny, v úmyslu zamezit zbytečným ztrátám energie střely, amatérsky zmenšovat nebo chtít upravit (a že na webu je dotazů, jak to řešit). Výrobci (Ruger,SW...) dobře vědí, proč tyto vůle v manuálech mají. Samozřejmě slouží proti známému jevu zadrhování válce po odstřiku zejména olověných projektilů a též mj. proti zpomalení roztahování rámů. I ocelový se natahuje i když určitě pomaleji. Doporučené minimální (ne optimální!) hodnoty jsou pro B/Cgap cca 0,08 mm a pro End-shake cca 0,05mm. Doporučené říkám proto, že se dle výrobců i zbraní různí. Ale pokud se do těchto průměrných parametrů váš revolver vejde, není důvod pro odborný zásah.
Poly
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2017 21:06

Re: Váš názor na revolvery od firmy ALFA-PROJ 38-357

Příspěvek od Poly » 22 črc 2017 21:11

Dobrý den,
otevírám docela staré téma ohledně značky Alfa Proj. Procházel jsem si různé recenze a diskuze jak ohledně revolverů, tak i pistolí tohoto výrobce. Jednalo se však vždy o informace staré i víc jako 10 let. Nevíte někdo jak je na tom s kvalitou dnes? Došlo k nějakému pokroku, zlepšení/zhoršení? Docela mne udivuje, že neuvedli dlouho žádný nový model, ticho po pěšině...

Díky
Odpovědět