Udalost:Muz se zabarikadoval doma a ohrozoval pistoli rodinu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 24 úno 2006 09:06

Jak jiz byl uvedeno, chlast a zbrane nepatri dohromady. Taky si ten chlat ponese nasledky, jak psal Hanu. Kdyby nemel pistoli, v opilosti pri rodine hadce by si vzal nuz, kladivo, sekeru, proste cokoli, a podle meho, by to dopadlo hur.

Divim se vam, ze se s Novinarem jeste bavite. Vyslovene provokuje a ceka na dalsi sanci. Proste na nej s**te ( pardon ), at si cinta, co chce. Jak psal Andy, je to demagog a nepritel drzitelu ZP.


van nuys

Příspěvek od van nuys » 24 úno 2006 09:11

Novináře celkem chápu, je to jejich práce. Nafukovat a zveličovat jim prostě jít musí, jinak by to nemohli dělat. To že je rád nemám je věc jiná. Vždycky se najde procento lidí co selžou nebo jim prostě ujedou nervy. Každý zodpovídá sám za sebe, ale měnit zákon kvůli pár jedincům co selžou je IMHO holý nesmysl. Je to přesně jako s autem, nebo jinou zbraní. Kolik lidí je ročně usmrceno/pobodáno nožem? Nebo sestřeleno autem třeba opilým řidičem jenž ještě od nehody ujede? Nikdo se nad tím moc nepozastavuje. Ale co se týče střelné zbraňe, každý takovýto případ vyvolává buuřlivou diskuzi zda v naší zemi má půlka psychopatů zbraň či nikoli... Jako novinář bych se asi moc neuživil, leda že bych psal pro nějaký silně alternativní plátek.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 úno 2006 10:00

Luke píše:Proste na nej s**te ( pardon ), at si cinta, co chce. Jak psal Andy, je to demagog a nepritel drzitelu ZP.
Pozor, ja nerekl ze JE demagog.... ja se ho ZEPTAL ... zda JE demagog... a to je rozdil :-) Na mou otazkou vsak odpovedel utokem, ze demagog jsem ja. Pricemz ja se ho na to neptal.

Jinak HanuIv to napsal dobre. Mnohdy PCR nekona to co ma. Dle meho netreba specielnich vysetreni pro drzitele ZP ... staci jen sledovat prestupky, ktere s nimi legalni drzitele pachaji. Necekat a zbrane odebrat.

Je to stejne jako nyni s novym silnicnim zakonem. Jedes rychle, ohrozujes ucastniky silnicniho provozu ... prijdes o body a ridicsky prukaz. Stejne by to melo fungovat i na useku zbrani a streliva.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 úno 2006 12:25

Víte, problém této země je velmi prostý a kdyby neexistoval, bylo by všem jejím obyvatelům lépe.

Tady nikdo nedodržuje zákony. To není nic mimořádného. Ale "orgány činné" mnohem méně než v jiných zemích dbají na jejich dodržování. A my občané jim to žereme i s navijákem a nepostavíme se proti tomu. Místo abychom se dožadovali plnění zákona ať padne, komu padne (a i když zasáhne mne samotného, je to pořád dobře, protože příště padne na toho, co ublížil mě).

A nakonec. Běžní lidé, vidí-li nedodržení zákona v jakési solidaritě, že "když to prošlo jemu, možná to projde mě" mají zavřené oči. Možná proto, že tu je ono dogma a zvyk "nebonzovat".

Uplně nejhorší je ale situace, kdy si lidé nechtějí stěžovat a jednat, řka, že se bojí. Žádná zem nebude demokratická, pokud se její občané budou bát prosadit zákon a svou vůli. Pseudostrach a apatie je to nejhorší.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 25 úno 2006 17:52

problém je v tom,že legálně drženou zbraní je i plynovka pokud je majiteli více než 18let.V článku není o ZP zmínka.Ale to je jedno protože i plynovka je zbran´.Takžě další zářez do pažby novinářům.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 úno 2006 20:44

Pavel Novák píše:problém je v tom,že legálně drženou zbraní je i plynovka pokud je majiteli více než 18let.V článku není o ZP zmínka.Ale to je jedno protože i plynovka je zbran´.Takžě další zářez do pažby novinářům.
Podle tvoji logiky je legalne drzena zbran i "viko od papinaku".
Od dob, kdy mame v cestine privlastky, se daji ruzne predmety (a nejenom) docela presne odlisit.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 úno 2006 21:57

Andy, z hlediska zákona o zbraních má kolega Novák bohužel pravdu. Plynovka je opravdu zbraň kategorie D. No a kdokoliv starší 18 let jí smí legálně držit a nosit (skrytě :? ).

Z tohoto pohledu to je pravda.

Ale všichni tu máme moc málo informací na to, abychom byli sto tuto diskusi někam dále vést.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 25 úno 2006 22:02

No myslel jsem tím,že plynovka je zbrań podle zákona o zbraních ,tuším kategorie D. :oops:
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 25 úno 2006 22:05

Tak ted´ to vypadá ,že jsem to opsal. :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 úno 2006 22:55

Pavel Novák píše:Tak ted´ to vypadá ,že jsem to opsal. :lol:
To chce klid, kolego. To se stává i v mnohem lepčích famíliích... :roll: :lol:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 dub 2006 11:20

Novinář píše:...Podstata věci je, že je to další důkaz, že zbraně mají legálně v rukou nebezpeční psychopati.
A kolik promile z těch 350 000 držitelů ZP to je?
Tím chci říct, že je nás hodně přes čtvrt miliónu, a když JEDEN z nás udělá JEDEN průser, tak mají všechny noviny v celé republice tři neděle o čem psát.
Dovedete si představit, že by se stějným způsobem psalo dejme tomu o ožralých řidičích? Já ne. Je to tím, že auto není považováno za zbraň, a přitom, jak nám dokázala už Olga Hepnarová, taková pořádná Pragovka je tak nebezpečná zbraň hromadného ničení, že jí všechny moje pušky můžou jen tiše závidět. A kolik je držitelů ŘP vesrovnání s držiteli ZP, a kolik průserů DENNĚ způsobí nezpovědní řidiči? A stejně nikoho ani nenapdne, aby omezoval držení ŘP nějakými psychotesty (jediná změna, která se v tomto směru za dlouhá léta udála, je ta, že testy jsou čím dál složitější a stupidnější, přičmž jejich výpovědní hodnota zůstává v nejlepším případě nezměněna).
Nemáte taky trochu dojem, že se do nás někteří jedinci naváží, protože prostě jen a pouze nejsou schopni pochopit podstatu problému, a to navzdory jeho jednoduchosti? Zbraně jim nic neříkají, zatímco v autě sedávali celý život, tím to nejspíš bude. Odborně se tomu říká xenofobie a je to samo o sobě dost vážné, a přidruží-li se k tomu navíc snaha dělat ze své zabedněnosti normu, tak máme pořádně zatopeno. Někdy mám dojem, že oni ten problém spíš pochopit nechtějí, než že by toho nebyli schopni...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět