Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od michal jinek » 03 črc 2006 17:12

je pravda ze ve Francii na strelnici je povinne mit na zbrani tlumic?

a je pravda, ze v Utahu je kazdy clovek starsi 16ti let povinnen mit
zbran a umet s ni zachazet?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 črc 2006 17:16

Stěhuju se do Utahu a vezmu to přes Francii....
Ian van Kohl

Re: Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od Ian van Kohl » 10 črc 2006 23:26

michal jinek píše:..a je pravda, ze v Utahu je kazdy clovek starsi 16ti let povinnen mit
zbran a umet s ni zachazet?
To bude zase nějaký zákon typu: "Skoty je povoleno střílet pouze po půlnoci.."
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 08:29

V Utahu je to podle mě blbost, ale slyšel jsem to o Vermontu, že to tam chtěli zavést. Na ně by to i pasovalo, protože je to stát v lesích u Kanady, co má celkem 600 tisíc obyvatel a největší město tam má snad 20tis duší a zbraň tam má stejně každý, takže by se vlastně nic nezměnilo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 11 črc 2006 11:37

O povinnosti nosit zbran nad 16 rokou pisali aj v Streleckej Revue.Mesto si nepametam,ale je to z toho dovodu,ze tam mali vela prepadou od ludi co prechadzali po medzistatnej ceste.Tak sa odhlasovalo ze kazdy kdo dosiahne 16 rokou,musi prejst vycvikom a kupit si zbran.Ak na nu nema,dostane prispevok z mestkej pokladnice.Vraj je tam teraz minimalna kriminalita (ani sa nedivim) :wink: Celkom dobry napad ze z 2 dodatku ustavy spravili povinnost,takze ziaden pravnik si proti nim nepomoze.
Uživatelský avatar
lukasfikr
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2010 00:17
Bydliště: Calgary, AB, Canada & Oakley, UT, USA

Re: Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od lukasfikr » 02 úno 2010 01:16

V Utahu zbran mit nemusis, zakon na to neni, ale to neznamena, ze ji kazdy nema ... :D
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re:

Příspěvek od ALKAJ » 02 úno 2010 16:46

skemro píše:O povinnosti nosit zbran nad 16 rokou pisali aj v Streleckej Revue.Mesto si nepametam...
Kennesaw.
Vtedy to v SR spomínali ako zaujímavosť.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od andrewl » 03 úno 2010 12:53

Ono je to celá samá fáma, já dost silně pochybuji o tom, že existuje to město (či jich je víc) v USA, kde každý musí mít zbraň. Je to naprostý nesmysl, jak může stát někoho nutit si koupit zbraň? Také jsem o tom hodně četl, ale myslím, že to není právně vynutitelné, podle mě je protiústavní nutit někoho aby si pořídil zbraň. Zákon může podmínit něco vlastnictvím něčeho, třeba, že když si stavím barák tak tam musím mít hasičák, ale co podmiňuji tím, že mam mít zbraň? Že abych tam směl žít musím mít zbraň? Nejsem právník, ale je to hodně divné.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od andrewl » 03 úno 2010 12:57

Aha takže toto tady čtu: ¨
"vyžadovala od každé hlavy domácnosti mít v domě alespoň jednu zbraň a odpovídající střelivo – vyjímaje pouze ty, kdo měli náboženské nebo filosofické zábrany vůči držení či používání zbraní. Jinými slovy, držení zbraní bylo povinné kromě lidí, kteří zbraň mít nechtěli "
takže asi není co dodat, není to vynutitelné, prostě když nechci nemusím, takže je to vlastně vyhláška, která má spíše pobízecí charakter. Ale ten spor "vyžadovala do každé rodiny" a naproti tomu "vyjímaje pouze ty, kdo měli náboženské nebo filosofické zábrany" což může být vlastně kdokoliv. Takže od každého vyžadují něco, co nikdo nemusí dodržovat? Jsem z toho jelen.. prosím nějakého právníka, aby se vyjádřil :-)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Jak je to v zahranici? Francie, Utah

Příspěvek od ALKAJ » 03 úno 2010 18:22

Možno je občas dobré prečítať si aj diskusiu pod článkom...
Ľubo Háčik
Pokud jsem to správně pochopil, měla ta vyhláška spíš deklaratorní charakter. Páni radní prostě chtěli ukázat, že jsou proti restrikci, a dali to rázně najevo. Nařizovat na americkém Jihu držení zbraně všem s výjimkou těch, kdo je nechtějí, je věcně dost podobné vyhlášení povinnosti mít vlastní automobil (myslím tím v USA :wink: . Takže věcně se dle mého na fyzickém výskytu zbraní v domácnostech spořádaných občanů Kennesaw mnoho nezměnilo.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět