Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Petek » 10 led 2010 11:59

Kdyz to tady po urcite dobe zas prohlizim, jakou mate resenou prekazku v hlavni vy, co mate poloautomatickou Atak Zoraki 914? Ja v ni mam na sikmou valcovitou pricku jakoby. Podle prispevku, par stran zpet, je teda automaticky model na tom o hodne lip (kdyz ma jen pozmeneny profil uvnitr hlavne).


Atak Zoraki 914
pyro88
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2010 08:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od pyro88 » 13 led 2010 08:09

http://zbranebedlina.ic.cz/zakon370.html zde si přečtěte jak to je a nějaký hovadiny jako že náboj má 120mg účinné látky je tedy vyloučeno krom toho už někdo z vás vlastní desert eagle v plynové verzi a s nábojema ráže .45 MAGNUM? je to pecka a vřele doporučuji se podívat na americké či německé weby...jednu tuhle hračku sám vlastnim a jediný co můžu říct je to pecka!!! zajedno zbraň docela kopne při výstřelu a za druhé dovedete si někdo představit ten proud a následně oblak dýmu z takové ráže?..že NE?...kupte a vyzkoušejte dostřel cca 15 m a kdo je blíž se buď udusí a nebo prostě mu to ztrhne vaz a končí:-)přeju krásnej den :-)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 led 2010 08:52

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 led 2010 13:42

Zdravím, docela mě zaujal ten výše zmíněný Desert Eagle, tak jsem o něm něco zjistil. Teda pokud je to on. Protože v ráži .45 MAGNUM jsem jej nenašel. Pouze 9mm PA. Vyrábí to bohužel zase Turci. Každopádně dosahu cca 15 metrů se mi moc nechce věřit. Další těžko uvěřitelný fakt je, že na e-shopu níže stojí nějakých 40 EURO! Tady nějaké ty linky:

http://www.turkishexportal.com/Retay-Ea ... bd373d55ba

http://sotisbg.com/shop/gas-signal-guns ... anguage=en



Takže to bylo jen tak na okraj. Jinak samozřejmě uvažuji o koupi plynové PISTOLE. Po přečtení CELÉ diskuze :evil: jsem tak nějak došel k závěru, že nejlépe ze všeho vychází ten Walther P99 od UMAREXU. Jenže ten se mi odjakživa skutečně velmi nelíbí, protože vypadá jako hračka. Chtěl bych nějakou klasiku - Bereta, CZ75 nebo (a k tomu se poslední dobou kloním nejvíce) Colt 1911 a aby pokud možno třeba i fungovala. Ale co se nabídky v této zemi týče je to dosti špatné. Tzn. italské Kimary a Bruni jsou dle Vašich názorů tragické (čemuž bych věřil), turecké Ataky a Ekoly jsou na tom co do funkčnosti o poznání lépe, navíc u nás za bezkonkurenční cenu, ale věřit se tomu asi úplně nedá. Česká Alfa má očividně dobře našlápnuto, škoda jen, že nedělá i pistole. UMAREX vychází jako nejkvalitnější značka na našem trhu, JENŽE PRASECKY PŘEDRAŽENÁ. Co si pak má člověk vybrat, že?

Osobně uvažuji o Beretě od Ekolu - vynikající cena cca 1600.
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2328

Nebo o 1911ce od UMAREXU - relativně ještě skousnutelná cena cca 2750.
http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... 11-a1.html

Co si myslíte Vy?
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 led 2010 14:19

Jinak ještě co se té munice týče. Říkám si, že je to skutečně smutné. Místo toho, aby zákon podporoval nesmrtící zbraně, tak ještě znemožňuje užití jediného skutečně účinného náboje 120mg PV. To je opravdu kocourkov. :(
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 led 2010 14:52

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:33, celkem upraveno 2 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 led 2010 14:58

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 led 2010 15:38

No třeba ten Makarov mi dle zde zmíněných informací připadal výborný, záleželo by na ceně, každopádně v současné době to stejně nemá cenu řešit, protože se podle všeho nedá sehnat... Jinak, nechci dát za plynovku víc jak 3000, i to už mi přijde jako drahá sranda, ale hodně mi záleží na vzhledu. Jako primárně na sebeobranu to nepotřebuju, ale zase je fajn, když věci fungují tak, jak mají :) takže jako za opasek si ji asi občas dám spíš tak pro ten pocit, jenže ten pocit souvisí s faktem, že ta zbraň je POUŽITELNÁ :D

Jo a ještě vlastně k tomu 120mg náboji, samosebou, že vystřelíš 4krát a vyjde to jakoby nastejno, ale ve skutečnosti tím nikdy nedosáhneš takové okamžité koncentrace..
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 led 2010 16:34

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 led 2010 20:46

Hmm je to asi jasný no... Jako stejně se nakonec musim rozhodnout sám. Myslím, že ta 1911 od UMAREXU za 2740,- je pro moje potřeby to nejlepší, co na našem trhu můžu v této době sehnat. Jen mi trochu vadí, že zrovna o této zbrani tady nikdo nepsal, ale tak asi to nebude špatný kvér. :)

Btw. pořád mi trochu vrtá hlavou ten Desert, čistě teoreticky bych tomu rád přišel na kloub. Zda vhodná ráže a konstrukce plynovky může mít tak zásadní vliv na dosah aerosolu. 15 metrů mi přijde jako sci-fi :D

Jinak díky za sdělené názory atd...
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 led 2010 23:37

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:34, celkem upraveno 1 x.
Lygir
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2010 20:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Lygir » 23 led 2010 21:12

Dobrý den, vím, že už je tu podobnejch otázek hodně, ale přesto. Nemáte někdo bližší zkušenost s novou řadou revolverů od Atakarms (např. Atak Zoraki R1 2,5" titan cal.9mm) zřejmě díky jejich nedávnému uvedení na trh není nikde kloudná recenze. Nebylo by ani k zahození nějaké srovnání s jeho sestřičkou (Atak Zoraki 914), o které také uvažuji, ačkoliv vzhledem k funkčnosti a údržbě je na to revolver asi lépe.(nevím nmohu soudit se naprostý začátečník co se plynových pistolí týče). Popřípadě co byste doporučili jiného, z vlastní zušenosti. "zbraň" nechci v žádném připadě na obranu, a tak mi zaleží hlavně na její výdrži (aby se hned nerozbila apod.) a na její ceně (to víte chudé studenstvo), v neposlední řadě taky na její funkčnosti samozřejmě :) . Děkuji předem za jakékoliv vaše vyjádření.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 23 led 2010 23:02

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:35, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 led 2010 10:09

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:35, celkem upraveno 1 x.
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 25 led 2010 15:21

I já přispěju troškou do mlejna. Zbraně se mi líbí, z plynovek vlastním již zmiňovanou Atak Zoraki, Ekol P29 což je kopie Berrety tuším vz.85 a Bruni Gap kopie glock 17. V úvodu ke kvalitě bych se vyjádřil, že turecký plynovky jsou za málo peněz hodně muziky. Zoraki je celokovová, dobře zpracovaná, pokud nechcete mít problém s olupováním barvy zvolte černej lesk. Drží dobře, mám ji už jeden rok. Spoušťovej mechanismus DA - to je dobrá volba, osobně kdybych ji měl mít na obranu, tak nosím s nábojem v komoře, nezajištěnou pouze s vypuštěným kohoutem. V případě potřeby jen promáčkneš spoušť a střílíš. Pokud není kohout natažený na co tedy ještě zajišťovat? Je to zdržení, které u plynovky k ničemu není. Pro ty opatrnější, kteří si myslí, že jim to samo vystřelí bych tedy doporučil nosit zbraň opět nezajištěnou, ale bez náboje v komoře s tím, že se člověk musí naučit zároveň při tasení druhou rukou bleskově natáhnout závěr což není zas tak složitý úkon. Jde jen o to sladit pohyb, aby byl co nekratší a nejrychlejší. Co se týká problému pistole - revolver tak k obranným účelům bych volil asi revolver, protože není pořeba mít cokoliv nataženýho, je neustále v pohotovosti, nedojde k zaseknutí náboje, pokud by byl náboj vadný a nevystřelil, stačí znovu promáčknout a buben skočí o pozici dále a zase střílím. U plynových pistolí se občas stává, že se náboj sekne, jsem z těch, kteří po každé střelbě čistí a mažou, ale i tak se občas kousne patrona ve výhozní okénku. V tomto případě je potřeba nezpanikařit a hned trhnout závěrem a pokusit se pokračovat v palbě. Toto jsou každopádně mínusy pro pistoli. Druhá moje zbraň Ekol p29 je na tom se spolehlivostí zhruba stejně jako Zoraki, střílí, občas nějákej zásek, ale není to zas až tak častým jevem. Zpracování podobné, jen levně působí plastová spoušť a plastová páčka pojistky i plastový čep zajištění vodící pružiny. Kapacita zásobníku nižší než u zoraki 8 ran, i když myslím dostačující. Třetí zbraň Bruni Gap zde velmi často pomlouvaná, u mě zatím zcela bezproblémová. Nutno dodat, že mám na ní nastříleno zatím jen pár zkušebních ran, ale bez zaseknutí či jiných problémů. Oba turci jsou lépe rozebiratelní, po pár pokusech se to dá zvládat levou zadní, u Bruni Gap je potřeba šroubovat imbusákem, ale jinak taky v pohodě. Co se týká obrany, zkoušel jsem na sobě s kamarádem účinky pepřových a slzných nábojů, pokud jste venku na otevřeném prostranství, tak zapomeňte na udávaných 4 až 5 metrů, to na mě ani nic nedolítlo, účinnost je tak na dva metry a to bych mačkal spoušť jak o závod, protože síla jednoho náboje, byť 45 mg pepře je nic moc. Prostě tasit na krátkou vzdálenost a snažit se do gziftu nacákat co nejvíc ran. Plynovky mám ale pro zábavu, tak toto neřeším, nikdy bych s plynovkou nepočítal jako s prostředkem k obraně. Nosím teleskopickej obušek a musím říct, že tato zbraň oplývá řadou výhod. Je skladný, maximálně spolehlivý a účinný. Pokud by proti mě měl jít dokonce útočník s nožem, tak s plynovkou v ruce by se mě asi rozklepaly kolena,kdežto s obuškem bych byl opravdu klidnej, že z této šarvátky vyjdu vítězně. Každý musí uvážit, co přesně od jaké zbraně čeká a může čekat. Plynovky jsou zbraně které nejlépe využijete při hrách, nebo nácvičování. Pokud by měl někdo dotaz k některé z mých picaček, rád poradím a zodpovím
TRIFONOV
Odpovědět