Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10832
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Alexxxus » 31 pro 2009 10:59

Potkany vidím skoro pořád, neviděl jsem dlouho krysu. TY už nejsou.


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
flippy
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2009 11:54

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od flippy » 31 pro 2009 12:22

No když jsem to tu pročítal, tak jsem coby nováček koukal, jaké mýty se tu vyskytují.
Je třeba rozlišit legální stránku věci a nějaký racionální přístup. Bohužel česká legislativa není moc racionální, takže občas je žádoucí jednání nelegální, ale to se nadá nic dělat. Jen vůl se nechá sežrat potkanama, protože mu zákon svazuje ruce při jejich eliminaci.
To co tu píšu píšu bez ohledu na to, zda to umožňuje, či potírá zákon:

Střílení potkanů = dobro, pokud tím neohrožuji člověka nebo jiné zvíře

Co se týče střílení ptáků, tak střílení pěvců až na špačka je svinstvo.
Střílení strak - s rozumem, jenom tam, kde jsou straky místně přemnožené.
Střílení sojek - platí to co u strak, sojek je o dost víc než strak, ale zase tolik nelikvidujou pěvce. Z mě neznámých důvodů myslivci sojku nestřílej, ale straku ano.
Vrána není havran - vrána je škodná, ale nevim o tom, že by byla výrazně přemnožená naopak je to zvíře téměř ohrožené. Střílet vránu speciálně černý poddruh, kterého tu je pár tisíc párů! je svinstvo. To že v USA maj vrány přemnožený a střílej je tam na potkání, je možná inspirující, ale tady nejsme v USA!
Havran jednak není škodná a druhak v ČR není příliš hojně zastoupen. I když kdo bydlí někde v okolí Labe mezi Mělníkem a Nymburkem, tak zná jedno jejich zimoviště, kde se shlukuje většina české populace!!! Respektive nejedná se o českou populaci ale o dočasné imigranty. V ČR havran téměř nehnízdí, takže pokud někomu z polabí dělá v zimě havran problém, tak budiž, ale mimo zimu nestřílet!

Obecně tedy neschvaluju střílení ptáků v přírodě vůbec a ve městech jenom přemnožené holuby a straky
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 31 pro 2009 12:35

:roll: :roll:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Daystate Merlyn » 31 pro 2009 12:44

:roll: :roll: :roll: hmmmm, že by už Silvestr...
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
flippy
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2009 11:54

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od flippy » 31 pro 2009 12:59

Jinak děd, poté, co prodal pušky, tak na potkany, kterejm řikal němkyně, měl stařičkou ČZ 803 a na střílení na dvorku to stačilo (4,5mm a rychlost kolem 160m/s???). Upřímně řečeno pochybuju, že kdo se k potkanovi není schopný dostat na 10 metrů s nima má skutečný problém. A kdo je střílí zvířata pro "radost" na 30-50 metrů, ať si pořídí zbroják, myslivecký papíry a může střílet kulí klidně srny...
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10832
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Alexxxus » 31 pro 2009 13:07

2 Flippy Děkujeme za názor. Jdu se kouknout po stačenách. A pojedu do Krakonošova sejmout Sojku BONZAČKU :_)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 31 pro 2009 13:08

Dá se říct že taková havěť se střílí v podstatě pro zábavu. Je to hnus a jaká koly snaha je zlikvidovat je vítána.
to Alexxxus: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) vendous dne 31 pro 2009 13:08, celkem upraveno 1 x.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Daystate Merlyn » 31 pro 2009 13:08

flippy, to není vono na 30-50 srnu ? to trefí každej i slepej a pak, kdo se s tím má pak tahat, vyvrhovat a jiné fuj věci, ale vzduchnou 30-50m potkana, to je požitek ze střelby a dobré trefy.. :wink:
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
flippy
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2009 11:54

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od flippy » 31 pro 2009 13:31

Tady se spousta lidí kasala, jak střílí po ptácích o sto šest a kromě vlastního potěšení nedokázala říct proč(kromě pár báchorek). Dokonce tu jsou lidi, co ani podle jejich příspěvků nevědi, jestli střílej po vráně nebo havranovi... Smutné.

Vzhledem k tomu, že od ledna má být pytláctví jenom přestupkem, pokud škoda nepřevýší 5000 Kč, tak lze předpokládat, že se spousta lidí (i z tohoto fóra) osmělí k lovu drobné zvěře. Tak jsem jenom napsal, co si o tom myslím.

Sám jsem v dětství zastřelil ze zvědavosti pár vrabců - tehdy hojných, dnes údajně rovněž poměrně ohrožených i když ani ne 50 metrů od baráku tu máme kolonii tak 30 kusů. Jinak upřednostňuju terčovou střelbu. Když byl problém s myšima u králíkárny, tak jsem je likvidoval lopatou, sice né moc humání, ale velmi účiné, když se loví ve skupině. Pořizovat si na myš větrovku nechci, CO2 nefunguje celoročně a zalamovat po každý střele, to už je ta lopata rychlejčí a účinější:-)
flippy
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2009 11:54

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od flippy » 31 pro 2009 13:38

Daystate Merlyn píše:flippy, to není vono na 30-50 srnu ? to trefí každej i slepej a pak, kdo se s tím má pak tahat, vyvrhovat a jiné fuj věci, ale vzduchnou 30-50m potkana, to je požitek ze střelby a dobré trefy.. :wink:
Srna je plnohodnotný zvíře, tam už jde asi o pocit z lovu, střílení potkanů je prostě rutina na malýho podřadnýho hlodavce:-) Je to jako rozdíl mezi projížďkou v Bentley, nebo rutiní cestou do práce ve stopětce:-D
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Daystate Merlyn » 31 pro 2009 13:41

Alexxxus píše:2 Flippy Děkujeme za názor. Jdu se kouknout po stačenách. A pojedu do Krakonošova sejmout Sojku BONZAČKU :_)
Vem mě sebou víc prstů na spoušti a taky to bude rychlejší.... :shock: :o
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10832
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Alexxxus » 31 pro 2009 13:50

Na 50 metrů trefí srnu každej. Osobně mám sundaného jelínka sika, na vzdálenost 14 metrů, na 300 metrů z posedu to umí každej kdo má loveckej lístek, ale dojít si pro jelínka, furt chodit proti větru a s mojí postavou tak je u mne těžkej king. Já jsem si jako Král Šumavy, připadal když mně fořt dával vetvičku jak v pohádce 3 ořechy pro Popelku.
Na 50 metrů ulovit potkana na náledí v zimě a při cca -2 stupních - bez opory to je machrovinka taky velká.
Jdu spát večer makám.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od raduzs » 31 pro 2009 13:55

flippy: strielal som potkany na 5, 10, 20 aj 30 metrov. cielene som ich vyhladaval, neohrozovali ma. ale vobec nemam zly pocit z toho, ze som to robil, ani vycitky svedomia. ked ma umriet nejake zviera, pytam sa sameho seba, naco je dobra jeho smrt. mal by som zly pocit, keby som si odpovedal, ze len pre moje potesenie. ked skape potkan, mam sice radost z dobreho zasahu, ale zaroven viem, ze som zbavil prirodu dalsieho tvora, ktory len roznasa choroby a v podstate v nasich koncinach nema co robit. a keby vypadol z potravinoveho retazca, nic sa nestane. zivia sa nim hlavne lisky a sovy, lisiek nie je ziadna skoda a sovy by prezili aj bez potkanov. potkany su ohavne zvery.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od honda » 31 pro 2009 14:12

Sojky jsou bestie loupeživy možná víc než straky. Myslivci je nestřílí proto, protože jsou pověrčiví (myslivci) a taky jsou drahy patrony a taky jsou část roku chráněny (sojky). Sojčí pírko za kloboukem myslivce je n a l e z e n y. Ta diabola bude tak nějak odpovídající. Ještě znovu, havrany nééé ikdyž většinou vidíme ty ze severu.
Nedávno jsem stračeně pustil z amplionu http://www.vabnicky.cz/zbozi/vabnicky/z ... vuk_ukazka a asi to bylo v nějaky cizí řeči, ta naše si povídat nechtěla a evidentně neměla zájem.
Naposledy upravil(a) honda dne 31 pro 2009 16:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 31 pro 2009 14:25

Další pseudo ochránce, to je síla.
Přijde na forum, vleze si do odstřelu a dělá zle.
Krysa, potkan nebo holub je to jedna havěť. Pokud má někdo chuť je střílet tak ať si je střílí, pokud je střílet nechce tak ať to nechá bejt. A nemyslím si že by se tu z někoho stal od zýtra pytlák, to zase jen argument aby bylo za co nás tady hanit.
Většinou všichni chodíme střílet na terče a na plechový zvířátka, no a sem tam si to člověk zpestří nějakým tím potkanem či holubem.
Tvůj lopatový způsob se mi nezdá o moc lepší
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Zamčeno