Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2009 18:54

To-Víťa
Právě pro TKO u krátké zbraně je fmj ideál, na 80% to tak jako tak nepadne, takže obsah a délka střelného kanálu + počet zásahů je rozhodující.
Jinak fmj z kulovnice při průstřelu hlavy zepředu, veme i páteř atd. takže to povede k okamžitímu vyřazení, na 25m se střela z pušky většinou ,,nesveze´´ prostě to je dáno výkonem 30.06.
Pokud chceš polemizovat o SP v 9mmL, tak stačí vyhodnocení té přestřelky FBI tuším v Texasu 357mg střela silvertip od wichestra, tenkrát TOP munice 3X po sobě neudělala chlapíka přes ramenní kloub (jinde měl neprůstřelnou vestu) došel k autu pro tuším m16 a oddělal dva agenty FBI.
Tolik k užití v praxi, lidé nemají tu houževnatost prasete, takže tvé doporučení v praxi by mohlo znamenat fatální chybu!
Kluci to udělaly správně, utéct, pokropit v obraně a počkat na smrt ,-))

PS: myšleno pro pistolky s výkonem naprd a na tuhší cíle.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Rampa » 30 pro 2009 19:16

ale z beznych razi tokarev jasne vede... PS kdyby ho meli ti agenti tak borec pro m16 nedoleze ani s vestou (teda pokud by v ni nemel jeste platy)
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Besyc » 30 pro 2009 19:41

Howdah je krasna a přemyšlel jsem o ni jen to pomalý ládování,357. taky pada v uvahu ale přebytek výkonu se vždy hodí
nosím batoh a na něm je spoust místa.Civil tokarev nevim co sem zaslech a četl o něco lepší než 9mm Luger
Dejte mi moc a do ruky hůl
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2009 19:50

Pokud je ráže nadupaná, tak samozřejmě je dobré když se střela deformuje, ovšem 9L má s deformací problém i na lidech:-)) při dobrém zásahu to zabere, ale stačí překážky,klouby kosti a už tam není ta jistota, ovšem lidé jsou citlíni a už sem vyděl lehnůt borca po zásahu vyhozenou nábojnicou, chvilu trvalo posbírat ho ze země a vysvětlit mu že neumře :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Rampa » 30 pro 2009 20:01

....a už sem vyděl lehnůt borca po zásahu vyhozenou nábojnicou, chvilu trvalo posbírat ho ze země a vysvětlit mu že neumře :-)[/quote]

tak to je typek... ovsem kdyby to byla nbc treba z tanku tak to bych asi lehl taky :roll:
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2009 20:08

Ne to bylo z lugra odraz o zástěnu, týpek šel k zemi jak by ho ve filmu snaipr zkosil. Takové ten machérek v BMV zlata na krku jak zlatník, dvě kose v doprovodu a kamoš blb se ZP co mu dělá zábavu,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Rampa » 30 pro 2009 20:17

tak tohle bych opravdu chtel videt!!!!! :-) asi bych tam pak umrel ja :lol:
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2009 20:35

Když mám službu tak sa moc tlumit nedá, sem teho komika musel sebrat z betona dřív než mu někdo zavolá sanitku .
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 01 led 2010 15:06

To-edelweiss
Samozřejmě máš asi pravdu ,co se týče pistolí máš větší zkušenosti to já, jako ty nemám, použil jsem z otcem jednou na zuřivého divočáka 357. poloplášť a padnul na první ránu prakticky okamžitě, co se týče dlouhých zbraní mám zkušeností vemi mnoho, lovil jsem 30.let dělal jsem průvodce při lovu a mám odzkoušeno mnoho loveckých ráží i celoplášťů co se těchto týče, tak ty dopadly vždy, velmi špatně ,viděl jsem mockrát ,jak použl lovec celoplášť a zvíře běhalo jako když ho nezasáhl a při dostřelení měl ty zásahy přesně na komoře a to několik, účinky střel můžeš posoudit jen prakticky, jinak né střílení do různých materiálů je pouze hrubé vodítko, protože každý organismus reaguje jinak ,zastavovací účinnek střel je větší ,když střela předá co nejvíce energie do těla, zvětšením průměru deformací střely a zároveň hlubokým průnikem to je má zkušenost nic víc, co se týče chlapů co stříleli na divočáka udělali v dáné chvíli to nejlepší co mohli udělat, pokut nemájí žádné zkušenosti z lovem já bych celoplášť nepoužil mněl jsem mnoho let ČZ 75 a opravdu jsem sní mnoho vyzkoušel a vím co dovede testoval jsem jí na mnoha materiálech jako blok motoru prasečí půlky atd. Ale vím že mnnoho z vás má daleko větší zkušenosti z pistolema mnoha ráží to je pouze můj názor, jaké mám zkušenosti já nic víc .Polemizovat o rážích vůbec nechci otázka je co je lepší jestli celoplášť, který prostřelí ramení kloub a nebo poloplášť, který se oněj rozplácne co předá více energie to já posoudit nemohu to mohou posoudit ti kdo na člověka vystřelili.To se budeme jen dohadovat, viděl jsem jak šíp vystřelený lukem, který má směšnou rychlost prostřelí obě ramena skrz u býka.Není to jen o ráži ,ale také o dobrém zásahu mohu prostřelit divočákovi desetkrát hlavu a bude útočit jak šílenej, protoře jsem ho zasáhl do čelistí atd. a mozkovnu ne a střelím za ucho jednou ranou, kde zasáhnu páteř a prase se složí a neškubne ani hnátou.To je praxe.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 01 led 2010 15:35

357mg je v krátkých zbraních jeden z nejrychlejších, tam SP fungovat bude, 9mmL je opět vše jiné jen ne lovecká munice, takže krom pár fandu z USA to asi nikdo moc netestoval. K puškové munici FMJ zásah na komoru= vždy smrt, problém je pro cca.80% myslivců trefit se, jejich rozptyl 12cm na 50m jim moc šancí na zásah nedává, stav jejich zbraní, nastřelení a zděděnou munici z 2SV. nebudu komentovat.
To že cíl padne po zásahu, je sice žádoucí, ovšem v praxi je častější že nepadne, vzdálenost kterou ujde dává, zásah, použitý druh střely a vitalita (a ještě další věci), pokud má něco padnout, musí být kalibr předimenzován a ani to není jistota, protože opět hraje roli zásah.
FMJ sem aplikoval vícekrát a při správném zásahu je daleko lepší jak cokoli jiného posazeného namněko, jako když se dohledávalo prase po zásahu 300WM, kdo neumí trefit, neovlivní to žádnou municou a to je základ.
Pokud budu brát v úvahu zkušenosti lovců z Afriky, lovící útočící zvěř, je závěr jednoznačný TKO!!! Tedy délka a průměr střelného kanálu, vs.rozsah krvácení a devastace v návaznosti na rychlost vyřazení.
Modelově 9mmL a 45ACP mají dopadovku ve FMJ skoro stejnou, pokud ale projdou stejnou překážkou bude TKO 45ACP větší. Pokud ale použijeme expanzní municu, tak na cíle typu člověk, bez vitality, to bude z 80% platit, na vitální zvěř už ne, pokud si vzpomeneš na zkoušky z myslivosti, uvádí se tam, že je nutné aby střela prošla minimálně do poloviny zvěře, směrem k srdci, což v expanzu přes kloub a plecko 45ACP ano 9mmL už nedá, zatímco jako FMJ je na to aspoň šance.
Mohl bych pokračovat dál a dál v příkladech ale nezdá se mi, že ti to pomůže, mícháš pušky s pistolemi a to samo o sobě je nesmysl.
Pro ostatní, ideální je nechat si ,,dobře´´ poradit a pak se nechat překvapit realitou. Oficiálně u nás s lovem krátkou nemá zkušenosti skoro nikdo, tak sa podívejte tam kde je to běžné a vyhodnoťte samy co je k tomu vhodné a jde skombinovat s obrannou zbraní a co už je extrém.

K ráži 44RM ano je to pro ruční zbraň solidní náboj, s těžkou střelou bude fungovat i v expanzní podobě, 44RM zbraně jsou poslední v ,,normální´´ velikosti rámu u revolveru, proto je to ještě nositelné.

Tu je pár videjí :
http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f
Berte to s rezervou, to co sa nepovedlo tam 100% nebude :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 01 led 2010 17:59

K puškové munici FMJ zásah na komoru= vždy smrt, problém je pro cca.80% myslivců trefit se, jejich rozptyl 12cm na 50m jim moc šancí na zásah nedává, stav jejich zbraní, nastřelení a zděděnou munici z 2SV. nebudu komentovat.

To je jasný že zásah na komoru je vždy smrt, takhle jsem to myslel, když jsem psal na komoru, myslel jsem komoru ,jenže jde oto, jak to trvá dlouho než vůbec padne, po třech ranách jde ,jako bez zásahu a dyž po dlouhé době padne, tak se ještě na zemi pět minut zmítá,Jinak z takovým rozptylem jsem se nikdy u loveckých kulovnic nesetkal, pokut to neměl v ruce úplnej magor mám doma staré ZG 47 a na sto metrů má rozptyl 3,5cm na zkoušky si samozřejmě pamatuji mám státnice ,to jestli projde 9mm poloplášť do poloviny věřím že ano protože nemusím mířit na komoru přez ramení klouby a žebro není překážka, komora je dost veliká stačí zasáhnout plíce, je rozdíl 80kg kanec a 150kg ,ale tak velcí jsou u nás dnes málo vžádném případě se 9mm nezastávám znám lepší ráže . Jde oto co se stalo chlapům a myslím že oni si udělali představu sami museli vystřílet celej zásobník a čekat zhruba pět minut na ohradě a klepat se, jak to dopadne ,ještě že tam ohrada stála ,neměli jinou možnost, protože měli celopláště stačí jak se škára divočáka po zásahu celopláštěm uzavře ,ale to je jedno , já bych celoplášť do lesa jako ochranu ráží 9mm nedal (můj názor) Ty máš jinné zkušenosti a já také . :wink:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 01 led 2010 18:15

To- Víťa
Všiml sis že máš syndrom zaseknuté desky?
Opravdu si připadám že jsi k nám zavítal z Myslivosti vlákno radíme si!
PS: http://www.valka.cz/newdesign/v900/show ... p?id=10577
Něco ke krátkým.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 01 led 2010 19:24

Nechápu proč mne urážíš vlákno je o medvědovi a reakce na divočáka ,kdo to může posoudit polda? nebo lovec? dal jsem své zkušenosti jaké mám z lovu, divočáku jsem ulovil víc než dost, já tebe urážet nebudu to samé mohu napsat o tobě a celopláštích.

Na úplný závěr nezbývá než konstatovat, že nejdůležitější je samotné umístění zásahu, protože stoprocentně účinná střela prostě neexistuje.

PS:Já rozhodně radu nepotřebuji, abych se ubránil zvířeti to se pleteš.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 01 led 2010 19:36

Radím ti? konstatuju že mícháš hrušky s jablky, mmj. nejsi sám co loví, jen si sám kdo to tu má za argument pravdy.
Absolutně tě nehodlám urážet, ovšem jedna paní povídala mně nebaví.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od MARKONY » 01 led 2010 20:01

Edelweiss : s těmi myslivcemi ti to věřím, byl jsem svědkem, když přišel takový jeden šikula na střelnici, dal si terč na 50 metrů, s kámošem jsme stříleli z malorážek, první rána a zásah cirka 15 cm od středu korekce a další rána a zásah cirka 8 cm od středu, další korekce a zásah cirka 20 cm od středu, a tak to šlo cikra 5 ran, nedalo nám to, s kámošem poradili jsme mu a další zásah cirka 2 cm od středu, další korekce oním šikulou a zásah cirka 6 cm od středu . Neunesli jsme to a odešli, jak dlouho se s tím ještě babral to nevím, onen šikula nebyl schopen ani si nastřelit zbraň .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Odpovědět