Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Besyc » 29 pro 2009 20:17

Moc dík vážně mi to pomohlo myslel jsem,že mi tady dobře poradí a zatím jen bohapustý rejpání tohle vlákno sem pročet celý takže si odpusťte prosím rady typu napřed čti jen sem chtěl vědět jestli 44.mag není na sebeobranu (zdůrazňuji sebeobranu proti útočícímu praseti zbytečně moc).Předem dík za každou dobře míněnou radu.


Dejte mi moc a do ruky hůl
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4315
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 29 pro 2009 20:34

Je to jednoduché 44RM v 6´´ laufem sa v USA běžně k lovu používá, tak v čem by měl být problém??? Pokud ti na obranu nevadí tahat rozměrný kvér, tak je vše OK :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 29 pro 2009 21:40

Besyc píše:Moc dík vážně mi to pomohlo myslel jsem,že mi tady dobře poradí a zatím jen bohapustý rejpání tohle vlákno sem pročet celý takže si odpusťte prosím rady typu napřed čti jen sem chtěl vědět jestli 44.mag není na sebeobranu (zdůrazňuji sebeobranu proti útočícímu praseti zbytečně moc).Předem dík za každou dobře míněnou radu.
Jak jsem ti tady psal, myslel jsem to opravdu vážně, mám třicet let praxe v myslivosti ,tak myslím že za tu dobu, jsem se setkal z mnoha divočáky a zbraň kvůli tomu nekupuj, jestli jinou nechceš, divočák tě jen tak nenapadne a ta tvoje bohatě stačí, když budeš panikařit a blbě ho trefíš nepomůže ti žádnej kanón ta tvoje má dostatečnej výkon a na sto metrů střílet nebudeš např.zásah za ucho je stoprocentní překulí se a ani se nehne, další dobrej je z boku na plec deformuje se střela a předá víc energie ,nebo zepředu do hlavy ,ale je to vážně jen zbytečná obava co napsal edelweiss tak má pravdu stavy se zvedají a tlak lidí sílí, ale pořád to ještě není vážné .
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Besyc » 29 pro 2009 21:56

pro Vitu mě jsi to nepsal a pochybuju že 7,65 Brw je dost tim ho važně jen naštvu.Jak jsem zdůrazňoval nehodlám lovit.Přírodu rád pozoruju,ale pokud by bylo třeba rád bych se ubránil toť vše
Dejte mi moc a do ruky hůl
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 29 pro 2009 22:08

Tak strucne: estli to budes opravdu nosit, je .44 Rem.Mag. az dost na kazde prase, co potkas. Nevim, jak dopadnou Tvoje usi po vystrelu bez sluchatek, ale v otevrenem prostoru to snad pujde ustat. Jinak .45 ACP, .40 SW a .357 Mag. i Sig budou dostacujici. A lze zvolit kompaktnejsi zbran nez pro .44 Mag. a navic bude mit vice zpusobu vyuziti.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 29 pro 2009 23:00

Paf má svatou pravdu, co se stane divočákovi, když dostane tímhle do hlavy?
ovšem čistě teoreticky, kdyby někoho divočák jen tak napadl, ale tomu nevěřím. :)

Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4315
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 30 pro 2009 00:27

na expanz z pistole 9mmL bych nesázel, deformace v materiálu na krátké vzdálenosti nelze u vitálního prasete doporučit, prostě na kloubech a kostech to zůstane zdeformované stát ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Tomáš Musil » 30 pro 2009 08:37

Tak já přidám jednu osobní zkušenost-před cca 10 lety jsme procházeli s kamarádem zkratkou lesem v oboře.Když jsme byli téměř u ohrady,tak po nás začal jít kanec(dostali jsme se k plotu,kam je chodí lidi krmit,proto se tam stahují,ale to jsme nevěděli).Kamarád vytáhl CZ85 a když už bylo prase téměř u nás,vystřelil do vzduchu,aby se leklo.Efekt to mělo tak na cca 3 vteřiny,když jsme se znovu dali do pohybu,šlo po nás.Kamarád se otočil a vypálil cca 4-5 ran směrem na hlavu(běželo čelem k nám).Toto pro obranu nemělo žádný efekt pro nás k dobru-střely,jak jsme zjistili později pouze zklouzly po lebce a prase pouze vydráždily ještě více-asi cítilo svoji krev od ran.Měly jsme velké štěstí,že jsme jen tak tak doběhli k ohradě a vyskočili na masivní dřevěný plot.Prase se nás snažilo shodit dolů narážením do oplocení,tak kamarád shora vypálil kanci do hlavy zbytek ze zásobníku,tj. cca 10 ran 9mm Luger.Prase útočilo cca dalších 4-5 minut,než zhaslo.Teprve potom,co se toto nahlásilo myslivcům a ti prase odvezli,začalo se prase porcovat.Jak jsem již psal,první rány,které směřovaly ze střelby ze stoje zepředu se pouze odrazily od lebky a kanci téměř nic neudělaly.Až těch deset následujících,které směřovaly z vrchu do hlavy,lebku prorazily a způsobily poškození některých částí mozku,ale stejně trvalo dlouho,než prase zhaslo.Střílelo se náboji Sellier 9mm celoplášť přesný typ již nevím.Z toho mi vychází,že střelba touto ráží dle mého nemá valný smysl,nevěřil bych ani 45ACP,maximálně bych trochu věřil tak 357 Magnum a výše z revolverových,pistolových tak 357 Sig,10mm Auto,7,62 Tokarev.Podle mě do lesa tak 454Casull nebo .50 AE z Desert Eagle.40SW jak psal někdo výše mi připadá málo účinná vzhledem k rozdílu k 9 Luger.Nekamenujte mě prosím,je to pouze můj osobní názor.
Mám rád zbraně,což se o některých lidech říct nedá!
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 30 pro 2009 09:15

No, ja v podstate souhlasim, ikdyz .44 RemMag bych k tem dvema tvym navrhum klidne priradil. Jenze kdo z nas bude takovy kanon do lesa pravidelne nosit. Ja mam Taurus RB v .44, ale na houby se mi s nim fakt chodit nechce.
Jinak do pistoli asi ideal .357 Sig, ale je to dost jednorazovka, protoze pro beznou sportovni strelbu celkem na prd. Ja tu razi chtel do lesa v Steyeru S357, ale proste jsem ho z druhe ruky nesehnal.
Jinak praseti lze asi ublizit strelbou na vsechny casti tela vic nez celne na hlavu. Tam mne na moznost odrazu upozornovali i myslivci. Jenze on asi mrcha bokem nepostal, co? :D

Jinak historka je pekna a ilustrativni :D Mela nejakou legislativni dohru? Vzhledem k uzavrene obore bych cekal i papiry v cistirne - nepovolene noseni (bez souhlasu majitele obory)?
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Tomáš Musil » 30 pro 2009 09:55

No,máš pravdu,bokem nepostál,neustále na nás šel čelem.Dohru to mělo,ale ne legislativní,myslivci kolem samý kamarád,tak byla zabijačka a výbornej guláš!Bylo to na silvestra,tak bylo v hospodě veselo a zabíjačka pro všechny příchozí gratis.Ale já si před ní ještě musel zkontrolovat spodní prádlo v zadní části. :lol:
Mám rád zbraně,což se o některých lidech říct nedá!
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 30 pro 2009 14:45

No právě kdo má tahat takový dělo , celopláště jsou úplně nanic ,když nezasáhnež přímo mozek, je to čistej průstřel, kdybych ho trefil celopláštěm z 30-06 kulovnicí dopadne to stejně a věřím že by se také odrazila čelo je na větší vzdálenost pod velkým úhlem na zvíře jedině poloplášť věřte tomu a na patnáct metrů ,ten poloplášť kost prostřelí i ta 9mm, chce to jen vybrat správné střelivo nic víc ,nejlépe přední část měkká zadní aby držela tvar, žádnej lovec celopláště nepoužívá ,pouze na drobnou kožešinu jako liška.Pokut si nejsem jistej, že zasáhnu čelo je zepředu na kance lepší střílet pod rypák mezi nohy, jde to přímo na komoru, kde je srdce,potom to trvá asi 8-15 vteřin.Těch 4-5 minut to muselo bej dlouhý có? :D :D
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Tomáš Musil » 30 pro 2009 15:40

No když jsme se drželi nahoře,tak nám připadalo,že má to prase čím dál větší sílu(asi adrenalin a cítilo tu krev),potom padlo na stranu,cca 4-5 vteřin leželo na boku,v tom vstalo na všechny zase padlo na druhý bok a konec.Prostě asi vykrvácelo.Bzlo to cca těch pět minut,ale nestopoval jsem to,měl jsem se co udržet,navíc to nešlo přelézt,protože na druhou stranu byl pod 45 stupni držák s ostnáčem.
Mám rád zbraně,což se o některých lidech říct nedá!
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Fandaks » 30 pro 2009 16:15

Pěkné porovnání účinku olověné kulaté střely ráže .454 a pistolové střely 9 mm v plastelíně. Je vidět, že koule .454 dělá větší paseku v tkáních. Má větší průměr a možná i váhu, ale průměr je to, co líp zabíjí.

http://www.strelectvi.cz/forum/post41939.html#p41939

Kdybych teda musel mít něco na obranu před divočáky, tak jedině dvourannou pistoli HOWDAH ráže .58 od Pedersoliho, ale dělá i větší ráži. Kdysi se s tím stříleli tygři.
Přílohy
PED_P_PISTOLE_HOWDAH50_5050.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 30 pro 2009 16:33

Taky ciste kapesni zalezitost :roll:
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 30 pro 2009 17:09

Hlavně že to dopadlo dobře a nic se vám nestalo divočáci mají hrozně infekční páráky požírají mršiny atd.Lidi to prostě kur... dávají tomu lidský pamlsky a divočáci to pak vyžadují za každou cenu, jsou úplně zblblí , co se dá dělat lepší to asi nebude. :(
Odpovědět