Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Radgost » 21 pro 2009 12:44

Ty taky Ede uděláš ze všeho kovbojku. :-)

Nicméně já když jdu do lesa s juniorem, tak sebou kvér tahám.
Ne že bych čekal medvěda, ale trdla s volně puštěným psem v lese potkávám běžně.

...a paranoidně začínám uvažovat o Tokarevu TT 33.
Co kdybych toho medvěda přece jen... :lol:


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 21 pro 2009 13:25

To-vito
šak sem nic neřekl, jen sem dodal instruktážní video, jak řešit opruzujícího huňáča, kopačkou do tebou zmiňovaných míst.
Radgost- já a kovbojka??? nnn. já bych chlupáče v lese, v sebeobraně z posedu půlil kulometem, jsem přece známý humanista a pacifista. Nesnáším utrpení živých tvorů, tak mně napadá že RPG-7 by do lesa proti medvědům mohlo být ideální. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od vito » 21 pro 2009 15:56

Radgost: To není nic nového, znával jsem jednoho hocha z kriminálky, stejný praštěnec do zbraní jako my tady, a ten po zkušenostech nosil do lesa jenom TT 33. Je plochá, dobře se nosí a on měl, bůhsám ví odkud, náboje s polopláštěm. A to myslím stačí na cokoliv v našich / evropských / lesích.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Radgost » 21 pro 2009 16:37

Hm, poradil by si TT s medvědem hnědým?
Samozřejmě za předpokladu trefy životně důležitého orgánu (nedělám si iluze o tom, že bych byl schopen střelit na komoru medvěda, který se rozběhl mým směrem se zřejmým úmyslem obejmout mě.

...a s kancem?

Nejsem myslivec tak nevím.

Pro šťouraly:
...ano jde o pouhé teoretizování městský intelektuálů, kteří medvěda viděli leda v ZOO a v reálu jej pravděpodobně nikdy nespatří. Totéž platí i o kanci či bachyni jen s tím rozdílem, že tyto tvory na vlastní oči neviděli nikdy.
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od mocima » 27 pro 2009 20:14

Zdravím všechny. Možná budu OT, ale nedá mi to nezeptat se.
Dnes jsem byl na pochodu s partou známých a nějak jsme se připletli do cesty asi 30-ti hlavému stádu divočáků. Kanci, bachyně, mladí...vše dohromady. Jak nás zmerčili, tak vyrazili pryč až na jednoho hrdinu, který udělal as 5 velice rychlých kroků směrem k nám, pak se otočil a zmizel za ostatnimi. Docela jsme měli nahnané.
Chci se zeptat zkušenějších, kdyby pokračoval, mělo by smysl zkoušet na něj 9x19 luger??? Nebo bych jej jen víc nasral?

Díky.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
Radowan
Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2009 16:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Radowan » 28 pro 2009 16:41

Zapomeň na střílení divočáka, medvěda nebo jiného v ČR se vyskytujícího velkého savce jakoukoli pistolovou ráží a nedej bože celopláštěm, pokud nechceš aby tě zraněnej a nasranej povozil po lese. Asi tak. Na netu koluje video poldů kropících nebohýho psa ze služebních pistolí, tak si můžeš udělat obrázek: http://www.toxicjunction.com/get.asp?i=V3754
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od mocima » 28 pro 2009 16:50

Hmm, tak to jsi mě moc neuklidnil. Asi začnu přezbrojovat. Po lese se toulám hodně často a pokud se taková setkání budou opakovat, tak brzo svou studnici štěstí vyčerpám. :(
Dívat se přístě na 5 metrů divočákovi do očí a vědět, že ten kus železa, co mám pod bundou je k ničemu, nechci.

Jen takový OT dotaz. Nejsou náhodou divoká prasata trochu přemnožena? Nějak často o ně v poslední době zakopávám, stejně jako moji známí.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Víťa » 28 pro 2009 21:14

Celopláště jsou ti na nic u všech zbraní, co se týče velké zvěře ,v případě velkého divočáka potom dvojnásobně, to že ten divočák udělal pár kroků k tobě, toho se nemusíš obávat, jednalo se jistě o starou bachyni, která měla pouze strach o svá selata, jinak divočáci neůtočí, že jsi na ně narazil je náhodné,poslední dobou díky přemnožení častější, divočáci špatně vidí ,ale mají velice dobrý sluch a čich registrují člověka ,který se pohybuje normálně v přírodě na obrovskou vzdálenost dřív, než je uvidíš, ovšem stává se to, jak jsi sám zjistil ,obávat se nemusíš do té doby, dokut nebudeš chtít to sele náhodou chytit, nebo nějak ohrozit párkrát se stalo že divočák se ponějákém myslivci vrhnul v případě vážného zranění, ale to je chyba myslivce, přezbrojovat nemusíš stačí mít pár poloplášťů ,ale je to vážně zbytečné.
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od mocima » 29 pro 2009 10:35

OK, díky. Že nemám šahat na selata a nedejbože je nosit domů vím. Takže to mělo být spíš varování, než snaha o útok. Tak snad se k nim příště tak blízko nedostanu a myslivci začnou lépe mířit a trochu ty stavy prořídnou. Každopádně o střelbě příště nebudu ani přemýšlet.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Kukurap » 29 pro 2009 13:21

Radowane a o čem přesně svědčí video, na které jsi dal odkaz? Krom toho že je těžké trefit pohybující se cíl?
Je tu popsáno 28 stránek, a myslím že tam kde se loví krátkou, nebo ji používají k dostřelu a případně k sebeobraně v bezprostředním ohrožení se bežně pistolová/revolverová ráže s úspěchy používá.
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od DUF- » 29 pro 2009 17:14

Víťa píše: to že ten divočák udělal pár kroků k tobě, toho se nemusíš obávat,
Nevím jak kdo,ale já bych se teda obával!!!Měl bych teda půlky pěkně sevřené!
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 29 pro 2009 17:21

Na toho divocaka asi nebude Luger ani v poloplasti nic moc (z kratke). Zcela jiste ale bude lepsi nez nic nebo nez neco, co je doma v trezoru, protoze se to neda nosit. Ja po konzultaci s nimrody zvolil .45ACP s naboji Black Mamba. Z 3,5" hlavne taky zadna velka pecka, ale jsem ochoten to nosit do lesa pokazde. 4" revolver v .357Mag. uz mi byl tezky a vetsinou zustal doma.

Jinak tech prasat je fakt hodne a s jejich ochotou uhnout z cesty to zase neni tak jednoznacne. Staci chvilka prekvapeni na obou stranach, postreleny kus, bachyne s mladymi a na pru..r muze byt zadelano. Je to u nas uicite po psu nejvetsi realne ohrozeni zviretem.
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od mocima » 29 pro 2009 17:29

DUF- píše:Víťa píše: to že ten divočák udělal pár kroků k tobě, toho se nemusíš obávat,
Nevím jak kdo,ale já bych se teda obával!!!Měl bych teda půlky pěkně sevřené!
No naštěstí jsem je měl taky sevřené a neposral se z toho. :)
Každopádně jsem měl železo už nahmátlé, ale uvědomil jsem si, že to není jezevčík a že je kolem spousta lidí. Tak skončilo u toho nahmátnutí. Asi mě i osvítilo, jinak bych mohl být o půl osmé na Nově jako další hrdina. :)
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Besyc » 29 pro 2009 18:01

no nám se na podzim stalo když jsme spali pod širákem,že nás krásně obestoupily 3 prasata s mladejma a můžu říct,že od tý doby přemýšlím čím se ubránit nebyl to fajn pocit.Nám pomohl oheň jinak jsme měli jen nůž a sekeru.Je 44.mag az moc nebo akorát díky
Dejte mi moc a do ruky hůl
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 29 pro 2009 18:58

S prasaty bude hůř, stavy sa zvedají, tlak na les sílí, turisti, pejskaři, houbaři, ofroud, detektory, trempové, táborníci, milenci atd. No a ony prasátka v tem tlaku ztratí dost ze své plachosti, v určitém bodě (velikost populace a rušení lidmi) sa to zlomí a prasátka si začnou hájit prostor kde zrovna kempují, což je přirozená reakca, která ale vůbec nebude sedět lidem :-)
Jinak u pistole je jedno čím prase pokropíte, naopak fmj a průstřel je žádoucí zvedne sa TKO, prase po zásahu neumře ale postupně ho ztráta krve vyřadí, jen to musíte aj utancovat ,-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět