Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jindra M
Příspěvky: 81
Registrován: 05 lis 2009 02:51

Re: Flobertka

Příspěvek od Jindra M » 28 pro 2009 13:01

To máte teda na Slovensku blbý. A co vzduchovky, taky s nima střílíte jen na schválené střelnici? :mrgreen:


Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka

Příspěvek od Spring » 28 pro 2009 13:13

ktovie,mozno raz dojde aj k tomu.
Na Slovensku je mozne vsetko.
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertka

Příspěvek od Adler A » 28 pro 2009 14:28

Jestli nechceš flobertku ze zinkové slitiny, tak jediný kdo je vyrábí z oceli je pan Dressler.
Kora a Alfa používá zinek, stejně tak ostatní flobertky z dovozu.

Ocel Ti mohu jen doporučit, sice si něco připlatíš, ale stojí to za to.
Laciné bývá dvakrát placené.
Zinek je měkká srajda, ocel má několikanásobně vyšší pevnost.

Flobertku z oceli máš na celý život, když se vždy po střelbě vyčistí a lehce nahonzervuje, bude vypadat
jako nová třba i za sto let.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Flobertka

Příspěvek od ALKAJ » 28 pro 2009 16:34

Jindra M píše:To máte teda na Slovensku blbý. A co vzduchovky, taky s nima střílíte jen na schválené střelnici? :mrgreen:
Neviem či to tak od leta nebude :? .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Flobertka

Příspěvek od Daystate Merlyn » 28 pro 2009 16:59

Tak se kluci pokochejte kvalitou ,,sice až 25.1.2010, ale počkám... http://www.mojefotky.cz/clientimg/Dayst ... cc7009.jpg ... :wink:
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: Flobertka

Příspěvek od caco » 28 pro 2009 17:28

Spring píše:S floberkou mohu střílet kde chci a kdy chci a nemusím platit za střelnici. Takže s ní střílím nesrovnatelně častěji,
jen tak pro zábavu nebo trénuji do terče.


Nie to teda nemozes.Tiez len strelnica.Už sa to tu preberalo,zakon o zbraniach a strelive nepusti.

Ale prave pozeram ze to plati len podla SK zakona,pretoze v CZ zakone sa skutocne FLOBERTKA moze pouzivat kdekolvek kde nikoho neohrozim.Takze v SK je to prisnejsie.

No neviem ako si na to prišiel ale zbraňou kategórie D je stále možné (a bude aj v roku 2010 atď) strielať na miestach kde neohrozíš ... (to ostatné poznáš). A aby bolo jasné mám to od vysokej šarže od polície, ktorý sa o vetrovky začal trochu viac zaujímať nakolko je môj sused. Vela ludí si tú novelizáciu zle vysvetluje (je zle interpretovaná) a potom vzniká chaos.
Naposledy upravil(a) caco dne 28 pro 2009 17:30, celkem upraveno 1 x.
Jindra M
Příspěvky: 81
Registrován: 05 lis 2009 02:51

Re: Flobertka

Příspěvek od Jindra M » 28 pro 2009 17:29

Taky jsem musel na mýho 3" Rexe čekat přez měsíc, ale vyplatilo se to :-)

Tohle je ovšem jiný kafe, bude dobrá na terčovou střelbu.
Taky mám na něj pifku, už na něj šetřím...
echo
Příspěvky: 50
Registrován: 08 říj 2009 20:09

Re: Flobertka

Příspěvek od echo » 28 pro 2009 18:40

caco:
podla § 55
:
(10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu. 3)


a a) je prafe flobert

a podla pripravovanej novelizacie, sa to ani menit nebude (co sa flobertky tyka) :(
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Flobertka

Příspěvek od undead » 28 pro 2009 18:50

[quote="caco"
No neviem ako si na to prišiel ale zbraňou kategórie D je stále možné (a bude aj v roku 2010 atď) strielať na miestach kde neohrozíš ... (to ostatné poznáš). A aby bolo jasné mám to od vysokej šarže od polície, ktorý sa o vetrovky začal trochu viac zaujímať nakolko je môj sused. Vela ludí si tú novelizáciu zle vysvetluje (je zle interpretovaná) a potom vzniká chaos.[/quote]

blbosť blbosť blbosť, do dečka patrí aj kuša a perkus s tými môžeš len a len na strelnici, a flobert do 7,5J tiež len na strelnici a flobert nad 7,5J zas len na strelnici + zbroják.
Na Slovensku je to tak :!: V čechách neviem ako presne to majú, ale tam s tým aspoň niečo robia, ten rok 2010 bol asi myslený v cz, neviem, na slovensku pokiaľ viem sa nič nemení, ak hej tak som zvedavý.
a ako u polície platí, čím blbší tým je vyššie, takže zaručene to máš od vysokej policajnej sarže :)
teraz trochu mimo mísu až úplne mimo mísu :)
dávnejšie ked som išiel si robiť zbojak, že chcem 40J pcpčko, ked sa pýtala prečo načo chcem zbrojak... a ja že ma to bavi strielať bla bla bla a povedal som tej pani od policie že strieľam doma na záhrade so vzduchovkou do 15J tak dobre že ma nezavreli, lebo ta pani je presvedčená že aj Slávia 631 so 7,5J patrí len na strelnicu :) a to je pani policajtka u každej skúšky na zbrojak v okrese čadca...
a tiež si ta pani myslí že zbroják skupiny A (nosenie..) je podmienený živnosťou a nik jej to z hlavy nevytlčie, i ked to v zákone nie je uvedené, kvôli tej pani si niekoľký manici menili trvale bydlisko (i tak pracovali a viac sa zdržoval v blave..).. aby mali zbroják ačko.

a tiež napr. mimo obce na bicykli musíš mať..... oblečenu rexlexnú vestu ale reflexné prvky.. ale to fízli nevedia a ked nemáš reflexnú vestu máš pokutu i keby si bol celý obmotaný reflexnými hovadinami...
echo
Příspěvky: 50
Registrován: 08 říj 2009 20:09

Re: Flobertka

Příspěvek od echo » 28 pro 2009 22:44

pozri tu https://lt.justice.gov.sk/Document/Atta ... eSupport=1

nic take zasadne, mozno akurat tak ten laser
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Flobertka

Příspěvek od ALKAJ » 28 pro 2009 23:42

No je tam toho viac :) treba pozornejšie čítať.

Ohľadne tej flobertky (na SK):
Do 7,5J bez ZP (D) ale podľa zákona sa môže strieľať iba na strelnici! Nad 7,5J je to C a tam je to jasné.

V novelizácii čo sa týka kat.D je uvedené:
(2) Držiteľ zbrane kategórie D, ktorý manipuluje so zbraňou, je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať; na držiteľa zbrane kategórie D sa primerane vzťahujú ustanovenia § 28 ods.1 písm. a), i), j ), n).“

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
a) dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou, strelivom, strelným prachom a so zápalkami,
i) pri manipulácii so zbraňou alebo strelivom podrobiť sa na výzvu príslušníka Policajného zboru orientačnej
dychovej skúške, prípadne lekárskemu vyšetreniu, na účel zistenia, či pri manipulácii so zbraňou nie je pod
vplyvom alkoholu alebo návykovej látky,
j) bezodkladne oznámiť najbližšiemu policajnému útvaru každé použitie zbrane v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi alebo streľbu zo zbrane mimo na to určených priestorov,
n) strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto
zákona alebo podľa osobitného predpisu, 25) alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života,
zdravia alebo majetku.
:roll:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka

Příspěvek od Spring » 29 pro 2009 10:25

a tiez je tam uvedene toto.

zakazanou zbranou je:

f) zbraň, ktorá využíva elektrické napätie alebo elektrický prúd na zasiahnutie človeka alebo zvieraťa,


....takze aj paralyzer? :-)))
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
martk
Příspěvky: 140
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 29 pro 2009 14:17

Díky všem za informace, vypadá to že flobertky z oceli vrábí jen pan Dresler, nebo víte někdo ještě o jiném výrobci třeba v zahraničí?

Nechce se ni věřit, že všichni ostatní vyrábí jen ty šmejdy ze zinku...
Dresslerovky, Špilas
Jindra M
Příspěvky: 81
Registrován: 05 lis 2009 02:51

Re: Flobertka

Příspěvek od Jindra M » 29 pro 2009 14:23

Někde jsem slyšel že nějakej puškař u Jičína dělá taky flobertky z oceli, ale bohužel na něj nemám kontakt.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Flobertka

Příspěvek od honda » 29 pro 2009 15:53

Odpovědět