Vecirek skolaku skoncil strelbou

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Večírek školáků skončil střelbou

Příspěvek od yuras » 24 bře 2006 09:34



Charlie
Příspěvky: 6
Registrován: 23 říj 2005 17:33

Re: Večírek školáků skončil střelbou

Příspěvek od Charlie » 24 bře 2006 09:37

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 10:47

TO JSOU POŘÁD TY DEBILNÍ SRANDIČKY A TAKHLE TO POTOM DOPADÁ!
Leckdo si potom myslí, že pitomci, neschopní zabezpečit zbraň, případně rovnou blázni, hrající ruskou ruletu s pistolí místo revolveru, jsme všichni, no a tak máme ten problém, co máme (a jistě ho nemusím popisovat).
Ovšem není to první člověk, co tímhle způsobem přišel k úhoně. Já nevím, proč je pro některé lidi takový problém pochopit, co já jsem chápal ve svých sedmi letech, totiž technický fakt, že pistole (ale i opakovací puška či spousta dalších druhů zbraní) má komoru, kterou nelze vyprázdnit vyndáním zásobníku. Neschopnost si tohle uvědomit stála život užpěkných pár lidí...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Večírek školáků skončil střelbou

Příspěvek od vito » 24 bře 2006 11:16

Jo, slime, jak se říká: Lidé jsou různí, hlavně někteří.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 24 bře 2006 11:48

Prostě nehody se vždy stávaly a stávat se vždy budou. Ať se nám to líbí nebo ne. Já se daleko více než pošuků se zbraněmi bojím debílků v autech. Skoro každý den zažívám nějakou krizovku a musím uhýbat hrozícím bouračkám. Lidé prostě neumí ovládat svoje výrobky a tak se prostě stávají nehody různého druhu. No a většinou při tom dojde k újmě někdo nevinný. Každopádně ale nemá smysl se tím nějak zásadně zabývat, rozmazávat to, nebo se rozčilovat. S tím stejně nic neuděláme. Debilovi můžeš 100x říkat, ať nejezdí jako prase, stejně se ti vysměje. A když pak naboří do tebe tak se stejně bude rozčilovat, že za to nemohl....
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 12:39

Mně v zásadě nevadí, že se stávají nehody, jimž viditelně nelze zabránit. Tak to vždycky bylo a tak to taky vždycky bude. Vadí mi "nehody", které by se nemusely stávat, kdyby lidi nebyli debilové. Máš pravdu, že cizí demencí si nemá cenu kazit náladu, ale to já prostě nějak nedokážu :cry: . A zároveň mi nejde na rozum, jak je možné, že někteří lidé v padesáti nemají tolik rozumu, kolik já měl ve dvanácti (a že jsem ho tenkrát tolik neměl :cry: ).
P.S. S tím "nevinným", co přijde k úhoně, máš samozřejmě pravdu, ale konkrétně v tomhle případě bych to neviěl tak jednoznačně. Nebyl jsem na tom mejdanu a samozřejmě nevím, jak to tam vypadalo a k čemu došlo, ale pravděpodobně musely obě slečny spolupracovat (že by jedna druhé dávala z legrace pistoli k hlavě bez jejího vědomí a souhlasu, to si nějak nedovedu prakticky představit). No a nechat si od cizho člověka dát zbraň na hlavu, to je samo o sobě dost velká zhovadilost. Ona je pěkná zhovadilost ostatně i dávat pistoli k hlavě sám sobě. Já sám to udělal jen jednou v životě, když jsem půjčoval znehodnocenou zbraň kamarádovi na ochotnické divadelní představení a dokazoval jsem mu, že je skutečně znehodnocená a rozhodně střelby neschopná. Kdyby mi kdokoli cizí přikládal k hlavě ostrou (a bůhví, jestli nenabitou) pistoli, tak bych se pravděpodobně bránil všemi dostupnými prostředky, včetně své vlastní zbraně (a ta by nabitá byla určitě, na to můžete vzít jed).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 bře 2006 12:45

Slime... ony byly asi opile... a to se asi spatne uvazuje.
Jak uz bylo napsano, pokud majitel nezabezpecil... je to vul a nese na udalosti 50% viny.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 12:55

To máš pravdu, na možnost alkoholu (ne-li něčeho horšího) jsem úplně zapomněl (ale zase: když vím, že po chlastu leccos vyvedu, no tak co? No tak nechlastám! Nebo aspoň ne tak moc...).
Jinak majitele té zbraně bych rozhodně neodsuzoval nijak tvrdě- on takový vynalézavý adolescent pronikne za dveře, se kterými by měl problémy i Arsen Lupin (můj táta měl svoje sbírky známek a mincí vždycky zamčené, a stejně jsem se k nim vždycky nějak dostal- stačilo si vypůjčit klíče, odemknout si, ale neotvírat, a pak pčkat, až nebude nikdo doma, a filatelsticko- numismatické orgie mohly začít :wink:- a tomu se nedá zabránit, to by musel mít ty klíče permanentně na krku a ještě to šuple kontrolovat třkrát denně).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 24 bře 2006 13:04

i kdyby zabezpečil, tak se zlikvidovaly ty kikiny nějak jinak. Třeba mixérem, nebo motorovou pilou, nebo čert ví čim. Prostě jak má někdo vymetýno v palici tak mu neni pomoci. Mam ve firmě "řidiče" který bouraj pravidelně a dycky jejich vinou a myslíte že se poučej ? Ani náhodou ! Navopak už to berou jako hrdinství "zase sem zrušil káru, ale nic se mi nestalo, to sem borec co..." Shodou okolností ještě taky lítam s letadlem a vidim kolem sebe spoustu zbytečnejch nehod. 99% nehod sou nehody z blbosti a frajeření. Člověk prostě ví, že nemá dělat akrobačku 50 metrů nad zemí, ví že nemá startovat s přetíženym érem v horku na krátký dráze, stejně tak jako spoustu dalších věcí, ale stejně to udělá. A když se zabije čert ho vem, ale věčinou sebou veme ještě někoho dalšího koho zrovna veze. Lidi prostě dělaj věci, o kterejch věděj že je můžou stát život, ale kašlou na to. Říká se tomu riskovat. No a někdy to vyjde a někdy ne. Jako mladej sem taky občas riskoval. Specielně v autě. Jenže sem se poučil (po bouračce za kterou sem sice nemohl, ale bejval bych se jí vyhnul, kdybych nejel rychle...) a tak 15 let už jezdim normálně a neriskuju. Ale spousta lidí prostě riskuje celej život a buď to přežije a nebo ne.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 13:28

Riskovat- prosím, ale jen tehdy, pokud to má smysl (tj. když z toho může vzejít něco pozitivního) a pokud riskuju přiměřeně. Že nesmím riskovat, že s sebou vezmu někoho jiného se mi jeví celkem samozřejmé. No a právě tohle dost lidí nerespektuje (souborně bych to vydal pod názvem "Pravidla bezpečného riskování :wink: " a předepsal bych to jako povinnou učebnici pro Občanskou nauku na 2. stupni ZDŠ :wink: . Bylo by to sice ostré opatření, ale jen taková bývají účinná...).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět