Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 10 lis 2009 11:22

Pánové ,prodávám svůj in-line Rolling Block,střílel jsem z něj bohužel jen 3x,je jak nový,prodávám kvůli finančním problémům.Stál 10000,dám ho za 8500Kč včetně munice a příslušenství v hodnotě min. 2500Kč.Kdyby měl někdo z vás zájem ,tak zde je můj mail: cernunos@email.cz


lubo1
Příspěvky: 31
Registrován: 05 srp 2009 14:52
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od lubo1 » 18 lis 2009 19:24

Páni aká je podľa vás prípustná tolerancia pri odlievaní striel. REAL mi kolíše od 335,4 -336,4 gr. Teda rozdiel je 1gr Je to v poriadku ? Menšie hmotnosti som samozrejme vyradil v prvom kole, väčšina striel sa pohybuje v tejto rovine. Rátam aj s toleranciou mikro vážok made in Honkong . Aké máte skúsenosti .
Smazaný uživatel 3736

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 18 lis 2009 19:43

Ja v poslednej dobe čo odlejem to aj strieľam, samozrejme pokiaľ nieje nejaká moc viditeľná vada na odliatej strele. Vyzerajú všetky rovnako, ale aj tak ide jedna lahšie do hlavne, druhá ťažšie. Pri výstrele sa aj tak natlačia do drážok (kompresia). Nevšimol som si v terči žiadny rozdieľ medzi dobre a zle odliatymi strelami. Nieje to žiadna presná terčová streľba, ale mne to stačí.
Takže ja sa už so strelami nepiplem ako volakedy, ani ich už nevážim a nemerám.
A čo sa týka tých "hongkong" váh, tiež mám niečo podobné a váži to strašne a na displeji ukazuje asi len nejaké náhodné čísla, tak mi to pripadá.
lubo1
Příspěvky: 31
Registrován: 05 srp 2009 14:52
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od lubo1 » 18 lis 2009 20:23

No ved práve to je problém , mne sa robí to isté, jedna ľahšie, druhá ťažšie. V terči to ale vidím , dokonca sa mi stalo,že nejaká išla dosť mimo. S tou kompresiou by som nebol taký istý. REAL nie je kompresná strela. To je MINIE strela, REAL nemá deformačnú zonu . Som zvyknutý na presnú streľbu a preto sa snažím eliminovať možné zdroje porúch, postupne, puškohľad montáž, strela, prachová dávka, mazivo . Mazivo mám doma namiešané jelení lov a hovädzí tuk v určitom pomere, tak aby to mazalo a príliš netieklo . Samostatná kapitola bude nájsť najlepšiu prachovú dávku. Zisťujem,že pri REAL strele presnosť stúpa s dávkou , pokiaľ plece znesie. :)
Pri väčšom priemere strely podľa mňa dochádza ku zvýšeniu tlaku a tým aj balistika musí byť odlišná. Možno sa mýlim ale pri sférickej strele som bol už nervózny pri 8-mičke, bola to vždy moja chyba. Pri REAL akosi neviem dostať slušný nástrel. Ďalším faktorom môže byť nabíjanie, väčšie stlačenie strely na prach musí zvýšiť tlak pri zápale a tiež to môže byť porucha.
Per Larsson
Příspěvky: 103
Registrován: 04 zář 2008 19:23

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Per Larsson » 23 lis 2009 12:17

Hejsan på er allihopa, srdečně zdravím po podzimní odmlce (turistika, elektronika, girls... :)) Milý příspěvek Brymové na předvánoční trh (6500 CZK):
http://www.traditionsfirearms.com/eshop ... Code=R3002
Traditions™ Yukon Drop-Breech Action .50 + KonusPro 6x40
*Sverige - det härligaste landet i Europa*
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od cernunos » 17 pro 2009 17:36

Zdravím pánové,nebízel jsem zde výše pušku k prodeji,tak jen pro informaci: JE JIŽ PRODANÁ.Příští rok si chci pořídit pistoli Kentucky,kterou už jsem jednou měl,puška byla moc dlouhá a těžká :D .S pistolkou se dá tak střílet i na jiných místech než jen nudná střelnice.Přeju hezké svátky a všem at vám to střílí.
davidf
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2009 15:49

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od davidf » 27 pro 2009 17:35

Zdravím všechny.Mám dotaz ohledně střelného prachu.Zvažuji koupi in line pušky,ale mám obavu ze střelného prachu :shock: .Čekám přírustek :D do rodiny a nechci aby se něco přihodilo.Otázka je jak ho skladujete,může dojít k samovznícení v origo obale,co vše se může stát a jak tomu předejít.Díky za odp.
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 27 pro 2009 18:00

davidf píše:Zdravím všechny.Mám dotaz ohledně střelného prachu.Zvažuji koupi in line pušky,ale mám obavu ze střelného prachu :shock: .Čekám přírustek :D do rodiny a nechci aby se něco přihodilo.Otázka je jak ho skladujete,může dojít k samovznícení v origo obale,co vše se může stát a jak tomu předejít.Díky za odp.
Skladuj výhradně v origo obalu, při pokojové teplotě, mimo dosah dětí a nesvéprávných lidí :), maximálně 1 až 2 balení......Pokud máš "bobky", střílej prakem. Přečti si od Vesuvitu bezpečnostní list a prostuduj http://www.valka.cz/clanek_732.html
Naposledy upravil(a) romi dne 27 pro 2009 20:17, celkem upraveno 1 x.
davidf
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2009 15:49

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od davidf » 27 pro 2009 18:41

.Pokud máš "bobky", střílej prakem.





Jasně,že mám bobky jinak bych to tu nepsal :roll: :roll: .Tak asi budu raději střílet prakem :)
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 27 pro 2009 20:19

Jasně,že mám bobky jinak bych to tu nepsal :roll: :roll: .Tak asi budu raději střílet prakem :)

Další možnost je nekupovat vlastní zbran a využít služeb střelnice :wink:
davidf
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2009 15:49

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od davidf » 28 pro 2009 08:46

Další možnost je nekupovat vlastní zbran a využít služeb střelnice :wink:[/quote]





Jn,i tak se dá,ale je to asi finančně náročné a není to ono,nemůžeš doma čistit,a rozebírat atd.Nevím,váhám strašně mě to láká,ale mám obavu s toho prachu,nebo je má obava přehnaná a není to zase tak horký??
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 28 pro 2009 12:13

davidf píše:Další možnost je nekupovat vlastní zbran a využít služeb střelnice :wink:




Jn,i tak se dá,ale je to asi finančně náročné a není to ono,nemůžeš doma čistit,a rozebírat atd.Nevím,váhám strašně mě to láká,ale mám obavu s toho prachu,nebo je má obava přehnaná a není to zase tak horký??[/quote]

Finančně náročné????? Koupit zbran je jen začátek ! Do ardesy nekoupíš kvalitní střelivo......Dokoupíš dvoje odlévací kleště, odlévací pec, el. vařič, lis, prachovnici, digi váhy, kvalitní tlumiče hluku, střelecké brýle, čištění na zbran atd.......mám pokračovat??? Střelnice taky stojí peníze, pokud je nemáš, poohlédni se po jiném koníčku.
Prvotní náklady odhaduji tak na 20000Kč.
davidf
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2009 15:49

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od davidf » 28 pro 2009 14:48

Finančně náročné????? Koupit zbran je jen začátek ! Do ardesy nekoupíš kvalitní střelivo......Dokoupíš dvoje odlévací kleště, odlévací pec, el. vařič, lis, prachovnici, digi váhy, kvalitní tlumiče hluku, střelecké brýle, čištění na zbran atd.......mám pokračovat??? Střelnice taky stojí peníze, pokud je nemáš, poohlédni se po jiném koníčku.
Prvotní náklady odhaduji tak na 20000Kč.[/quote]






Dik za info. hodně mi to dalo.
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 28 pro 2009 20:29

Môj Evolution s tým čo je na ňom stál cca 15000,-Sk. Ostatné príslušenstvo cca 10000,-Sk. A to stále niečo dokupujem, aj keď sú to už len drobnosti.
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 3736 dne 03 úno 2010 22:16, celkem upraveno 1 x.
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 28 pro 2009 20:34

Ozaj, strielal už niekto z vás z in-line, strely balené v papierikoch? Už nemám saboty a vidím to ako lacnú a presnejšiu náhradu za saboty. :idea:
Odpovědět