Jak kruta byla letosni zima ...

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Jak kruta byla letosni zima ...

Příspěvek od Andy » 23 bře 2006 12:47

Zdroj myslivost.cz

Další zajímavá myslivecká videa
15.2.2006
J. Pěnkava

Posílám Vám dva kousky filmu o tom co dokáže letošní zima se zvěří.

K domu nám chodí rudl divočáků. Je tam asi dvouletá bachyně, loňská bachyňka a devět pozdních selat, občas se v rudlu objevoval kňour. Naše psy vůbec nevnímají.
Na delším klipu je vidět, jak se bachyně útokem pokusila odehnat psa a pak odebíhá a pes za ní. Selata zatím klidně sbírají usušený chleba. Divočáci chodí i dvakrát denně, i za světla a zdrží se třeba půl hodiny, pokud nejde nikdo okolo (často do lesa chodí lidi se psy a samozřejmě na volno).
P.S.Filmová kvalita odpovídá tomu, že pochází z fotoaparátu a po konverzi hodně ztrácí.


http://www.myslivost.cz/Upload/Soubory/ ... _42_59.mpg

http://www.myslivost.cz/Upload/Soubory/ ... 2_29_0.mpg


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 bře 2006 13:16

No já osobně v tom tu krutou zimu nějak nevidím.
To je spíš takový klasický příspěvek na Nově na konci zpráv.
Prostě ty zvířata už jsou vším tím přikrmováním tak ochočená a navyklá chodit pro lidmi přinášenou potravu, že jsou z toho už úplně zblblá a ztrácí veškeré přirozené reflexy jako je strach ze psa nebo člověka.
Je to jako když na náměstí sypeš holubům.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 bře 2006 13:21

Me spis prislo to video "pekne" a nevedel jsem kam ho dat. Strelecke video to neni... cili pokusil jsem se to "zamaskovat" jako udalost.

Kdyz uz jsem to tak pekne nacal... tady je taky jedno pekne :D

http://www.myslivost.cz/Upload/Soubory/ ... _17_16.mov

Jinak zver je opravdu Kubajz vyhladovela. To, ze prasata stejne chodi kam se jim zachce je vec jina.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 23 bře 2006 19:11

Kubajzz napsal:
No já osobně v tom tu krutou zimu nějak nevidím.
To je spíš takový klasický příspěvek na Nově na konci zpráv.
Prostě ty zvířata už jsou vším tím přikrmováním tak ochočená a navyklá chodit pro lidmi přinášenou potravu, že jsou z toho už úplně zblblá a ztrácí veškeré přirozené reflexy jako je strach ze psa nebo člověka.
Je to jako když na náměstí sypeš holubům.
Kubajzz občas ustřelíš. Prasata jsou velmi plachá zvěř, tedy pokud nebudeme uvažovat oborní chovy a ty vyloženě ochočená. Máš sice pravdu v tom, že přikrmováním je můžeme naučit pravidelně navštěvovat určitá místa, kde se přikrmuje. Při dostatku potravy se jich na těchto místech s největší pravděpodobností také dočkáš ale garantuji Ti , že ne ve dne. Dnes, kdy se do nich všude střílí, jen jak se ukážou, jsou obvzlášť opatrná. Takže pokud na tom videu není nějaká ochočená tlupa,rozhodně bych to považoval u prasat za nestandardní chování, ke kterému je donutilo strádání dlouho trvající a krutou zimou.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 23 bře 2006 19:26

Olaf: suhlasim.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 bře 2006 19:32

Já jsem divoký prase viděl jen když sme je vyhnali na naháňkách ze sečí, ve dne jsou zašitý někde v houští a vylízaj jen v noci. Ve dne sem je (kromě těch naháněk) ještě neviděl a to su v lese 6 hodin denně.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 10:53

No, mně ondy přeběhla bachyně se dvěma nebo třemi selaty asi tak deset metrů před nosem uprostřed odpoledne na relativně frekventované lesní cestě (ale v tu chvíli jsem tam byl sám, teda až na to prase). Vypadala úplně klidně. Tak nevím, jak moc jsou prasata plachá. Já jsem se rozhodně bál víc než ona (protože kdybych ji nějak naštval, tak by se délka mého přežití pravděpodobně počítala na minuty). Na druhé straně ale chápu, že to mohl být ojedinělý incident, jaký nezažil nikdo jiný celá léta.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 bře 2006 11:27

2Slim Jim:
A kdy to bylo? V zimě?

Já jsem zase jednou viděl divočáka, co když jsi na něho zavolal Pepiku!, tak přiběh a moh si ho podrbat za ušima, ale to je zjevně jiný případ.
Jinak plachého sviště jsem skoro krmil z ruky a plachého kamzíka poplácat po zadku jsem viděl taky, takže já o plachosti zvířat, která jsou lidmi krmena a žijí v jejich blízkosti vím svoje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 bře 2006 11:47

Kubajzz píše:Já jsem zase jednou viděl divočáka, co když jsi na něho zavolal Pepiku!, tak přiběh a moh si ho podrbat za ušima
To si asi videl na ty NOVE na zaver zpravodajstvi! :-D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 bře 2006 12:00

Přesně tam! :lol:
A není to ten na tom videu? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 bře 2006 12:47

Kubajzz píše:2Slim Jim:
A kdy to bylo? V zimě?...
Bylo to v létě (nebo na jaře- na měsíc si nevzpomenu, ale rozhodně bylo krásně teplo). Je fakt, že šlo o relativně hluboký les, kde se pokud vím téměř nehoní, takže prasat je tam zřejmě hodně a mají vcelku klid. Vlastně je tam ruch jen na cestách, kde se vyskytuje poměrně dost turistů a kudy se tahá vytěžené dřevo- k tomu ty cesty vlastně primárně slouží (no a právě na jedné z cest jsem je potkal- zvláštní, čekal bych, že se jim vyhnou, zvlášť když to vzhledem k rozloze toho lesa počtu cest není žádný problém). Prasat tam asi bude skutečně dost- člověk narazí na stopy po jejich činnosti (rytí) velice často (jedno takové místo, které pravidelně nacházím rozryté, je doslova na dohled, pár metrů od jiné cesty).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 bře 2006 15:21

A běžela ta bachyně pomalu a klidně, nebo letěla jak zběsilá? Ono totiž když prase vyplašíš tak letí a nedívá se doleva doprava. Klidně prolítne oborním plotem a ani se o něj nezbrzdí :D
U nás v oboře je v plotě takovejch děr hromada...
Olaf

Příspěvek od Olaf » 25 bře 2006 09:27

Slim Jim napsal:
No, mně ondy přeběhla bachyně se dvěma nebo třemi selaty asi tak deset metrů před nosem uprostřed odpoledne na relativně frekventované lesní cestě (ale v tu chvíli jsem tam byl sám, teda až na to prase). Vypadala úplně klidně. Tak nevím, jak moc jsou prasata plachá.
Prasata jsou opravdu plachá a především je to zvěř, která jde za paší především v noci a není pro ně velký problém za noc zdolat i 30km. Ale díky dnešní civilizaci /turisti, houbaři,dřevorubci atd./dochází velmi často k tomu, že jsou zvednuta ze svého denního úkrytu a potom je potkáte i ve dne. Ale kdo loví mě dá jistě za pravdu, že je to velmi plachá zvěř a pokud jsem střelil prase ve dne, určitě bylo někým vyplašené.
Odpovědět