Puskohledy na K98k - montaz misto hledi.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Hanz85
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2009 19:02

Puškohledy na K98k - montáž místo hledí.

Příspěvek od Hanz85 » 21 pro 2009 19:22

Zdravím,
jsem tu nový, a po prohledání fóra jsem na tuto informaci nikde nenarazil, tak jsem založil téma, možná nebudu sám koho to zajímá. Pokud už tu něco podobného je, omlouvám se, ale opravdu jsem nic nenašel. Ale teď k věci:
Na různých zahraničních fórech se občas objeví Mauser K98, či jemu podobné s dodělávanou montáží na weawer apod, na místo hledí. Proveditelné je to dobře, navíc bez zásahu do konstrukce zbraně, ovšem nechápu jak je možné se s takto od oka vzdáleným okulárem puškohledu spasovat? U kolimátoru bych to pochopil, tam je to jasné, ale u tubusové optiky? Mám v plánu si na své K98a něco podobného vytvořit, láká mě hlavně to, že nemusím zasahovat do zbraně, ale před tím, než tak učiním, radši se ptám. Zkoušel jsem si to nanečisto, a prostě nedokážu tu hlavu narvat blíže k optice (okulár končí těsně u konce výhozního okénka na pouzdru závěru). K tomuto brání zalícení zbraně, s oporou botky o rameno. Napadlo mě i to, že má optika jinak postavené čočky, něco speciálního..., ale viděl jsem na montáži napasovanou i mou optiku ZF4/s a nebylo poznat, že by byla jakkoliv upravovaná. Má otázka tedy zní: Jakým způsobem s takto namontovanou optikou pracovat, popřípadě nějaké tipy na montáž. Setkal jste se stím už někdo?
Díky, Honza.
ChileanMauserScout.JPG


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy na K98k - montáž místo hledí.

Příspěvek od Apevia » 21 pro 2009 20:40

Asi by se nachala použít optika pro pistole nebo revolvery...
Cogito ergo armatus sum.
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Re: Puškohledy na K98k - montáž místo hledí.

Příspěvek od petrtr » 21 pro 2009 22:58

Tak to samý mi napadlo když sem ty ,snip, pušky viděl na obrázcích.Zkoušel sem si cvičně dát na vzduchovce optiku do přibližně stejných míst a neviděl sem vůbec nic :?
Pak měli třeba boční montáže.

Ono to ostatně neni ani moc známé,protože ve filmu ,Nepřítel před branami,(mediální reklamě odstřelovačů) to měl Ed Harris coby major Konig klasicky v zadu,ale nezaregistroval sem jak to měl přídělaný.
Hanz85
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2009 19:02

Re: Puškohledy na K98k - montáž místo hledí.

Příspěvek od Hanz85 » 22 pro 2009 13:26

Všiml jsem si, že se to trochu řešílo o pár příspěvků níž, omlouvám se,ale opravdu jsem to asi přehlédl. Jasně, optika na kterou je možno jakoby "kolimovat", tudíž určená pro krátké zbraně, ale nejde mě do hlavy to, když jsem viděl v montáži na hledí tu samou optiku jako mám já, tedy CZJ ZF4/S a normálně s ní fungoval na 100m. Nějak nemužu přijít nato, jak to ten dotyčný dokázal, jelikož při vzdáleném pohledu přes tu mou, je to samozřejmě vyloučené. Ani jsem nepostřehl, že by byla nějak ta původní optika dodělána, či něco podobného.
Odpovědět