Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 18 pro 2009 20:51

No popravde uz se nemohu dockat na dalsi rocnik MaO, vim ze minimalne pul sezony budu dostavat dort za posledni misto - ten se jeste musi zavest:) ale snad se pak rozkoukam, kazdopadne optiku uz na to susim docela dlouho a zelezo uz by s etaky melo delsi dobu susit:)

Art: myslim, ze co ti napsali predtim, de facto na nekolika poslednich strankach, tak jsi s rugerem doopravdy poprel. Kdyz tedy vezmu ze jsi rikal ze chces dragunova, pak ze je hluboko do kapsy atd:) ale mohu posoudit, po tom co jsem stal vedle Martina pri Bobrovi :), ze je to kulomet:)


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 18 pro 2009 21:13

Kodiak- myslíš že na 50m nedám soustřel 3cm ?

"Řekl bych, že svým rozhodnutím jsi všechno před tím napsané (Především od tebou) úplně podělal!" - tak to bych neřekl
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 18 pro 2009 23:17

Ruger je takova stredne mala kasicka, ktera vsak nema dno! Musite do nej investovat strasne moc prostredku a energie, aby byl alespon tak dobry, jako horsi SUHLka. Po techto investicich sice bude konkurenceschopny diky sve rychlosti, pozitek ze strelby je diky te rychlosti take pekny .. ale i tak by mne stale zralo, ze jsem do te pusky investoval XX tisic a stale to sve "debilni" vlastnosti ma:

1.) Pouzdro zaveru je z nejake lehke slitiny = je meke a vymackava se, takze hlaven, ktera je v nem jen zasunuta, po dvou ci trech vyjmutich skoro klokta :wink: .. cepy taktez, spoustak taktez.
2.) System je uchycen jednim sroubem .. to musel vymyslet jedine debil. Vysledkem je zmena nastrelu pri zmene podminek.
3.) Samonabijeci funkce si vynucuje takovy spoustovy mechanismum, ktery bude schopen vzdy zachytit bici ustroji v te rychlosti = to znamena ze odpor spouste bude vzdy podstatne vetsi, nez u sportovni tercovnice (i s drahym spoustakem z USA)
3.) Samonabijeci funkce zajistuje staly proud spalin a jineho bordelu smerem zpet - do zaveru a jeho pouzdra, takze se system bez cisteni stale vice zanasi a to znamena vice zadrhelu a problemu s prebijenim. Pomaha snad jen necistit a nemazat vubec, ale to funguje pokud vim jen PaFovi a nikomu jinemu :wink:
4.) Prebijeni je diky samonabijecimu systemu podstatne drastictejsi, nez u opakovacky ci jednoranky, coz negativne ovlivnuje naboje a tim i presnost strelby.
5.) A jako posledni negativum pocitam i to, ze u nas nelze sehnat temer zadne prislusenstvi - vse se musi slozite objednavat z USA - coz je v pripade hlavnich casti zbrane temer nemozne.

Suma sumarum .. kup radeji toho draka :wink:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 19 pro 2009 08:58

Tak nějak to je ... bohužel i bohudík. Snad pro ty vlastnosti nekonečného ladění mě Ruger pořád baví. Pravdou je, že pouzdro závěru stojí za prd použitým materiálem ale i povrchovou úpravou. Barvu jsem musel odstarnit z vnitřku pouzdra neb stále opadávala a zasírala i spoušťák. Usazení hlavně do měkký slitiny jsem vyřešil zalepením, specielním lepidlem na kovy a stejně tak dopadla i šína. Ty čtyři šroubečky co jí drží je taky úsměvná záležitost, proto i tam přišlo lepidlo. Spoušťák Kid jde seštelovat buď na dlouhý, máslový chod s nejasným pocitem doby odpalu nebo na bodovou spoušť s odporem jako u 456. /druhou variantu mám já s první variantou se nedá soutěžit /.
No a čištění pro přesnou střelbu je v periodě cca 300ran R50.
Ale dobrá zpráva pro Rugeristy je ta, že ProArms bude dovážet frézované pouzdra závěru / dural nebo nerez / a laufy. To ostatní se dá klopotným, českým stylem dovézt svépomocí :)
Nicméně, střelba se samonabíječkou na terče v naší Mao je úžasný zážitek a jeden závod si s ním rozhodně lupnu, ovšem až budu parkrát první nebo aspoň druhej :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 19 pro 2009 09:14

Ty si to maluješ... aneb skromnost nade vše.... :twisted:
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 19 pro 2009 09:17

raději sem + nebo - nepište , už jsem byl rozhodnutej a teď zas abych pohledal inzeráty na Suhl 150 :lol:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 19 pro 2009 09:19

Skromnost je jedna z mých předních vlastností :D . Spíš jsem soudnej , každému co jeho jest :D .
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 19 pro 2009 09:45

:lol: Aby Ti spadl hrebinek tak prozradim zakulisni informaci, ze zbranovy expert a puskovy eskamoter Balda si poridil novou malorazku. Dela kolem toho sice hrozne tajnosti, ale vylezlo z nej, ze to bude MaO, ze budeme zirat a ze o CZUB nejde! :wink:

Takze s Rugerem zase az na treninkovem zavode pro sezonu 2011..
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 19 pro 2009 09:48

To Art: Kdyz Ti zde radi nekolik lidi SUHL150, tak asi vedi proc .. vsechny duvody zde napsane rozhodne nejsou, takze sepisovat si tabulku +- jen podle toho, co je zde psano, nebude uplne :wink:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 19 pro 2009 09:53

Tak to s Baldou je skvělá zpráva. Čím větší konkurence, tím lepší pocit z bedny :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 19 pro 2009 12:02

Hlavně bacha, abys místo na bedně neskončil v bedně....to je hned :lol:
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 19 pro 2009 13:51

ART: Dam ti naprosto vynikajici radu. Kup si Suhlku i Rugera :twisted: Ja si vubec nedovedu predstavit, ze bych tyhle zbrane nemel obe. Obe maji sve + i - a podle nalady vezmu bud jednu nebo druhou a nikdy nejsem zklamanej. A kdyby preci jen byly elementalove jednou nakloneni, pak si kup i Draka :wink: Ja jsem si taky chtel kdysi koupit poradnou pusku, ale po zvazeni nakladu a skutecnosti, ze siroko daleko neni vhodna strelnice ,jsem to zatim pustil k vode. Treba mi kousek od baraku jednou "vyroste" krasna strelnice na kilometr..
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
romario
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2009 02:14

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od romario » 19 pro 2009 18:52

Zdravím střelci!

Má někdo prosím osobní zkušenosti s CZ 452-2E ZKM AMERICAN * CZ 452-2E ZKM SILHOUETTE * CZ 452-2E ZKM VARMINT???

Dají se použít jako Mao???

Díky za odpovědi!!
Naposledy upravil(a) romario dne 19 pro 2009 23:10, celkem upraveno 1 x.
"ŠKODA RÁNY, KTERÁ PADNE VEDLE, kdyby ale nepadla, nebylo by to takové vzrůšo."
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od vojtas.m » 19 pro 2009 21:49

Mohl by mi někdo poradit nějaký internetový obchod na kterém najdu hodně druhů odstřelovacích pušek taktického vzhledu. Mým snem by sice byl Barrett nebo Invention M-200 ale k těm se nemám šanci dostat, tak bych si rád udělal radost nějakou podobnou. Poradí mi někdo?
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 19 pro 2009 21:55

Naspletl sis téma? Tady je malá odstřelovačka
Odpovědět