9mm Luger tercovy naboj a na obranu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymous

9mm Luger tercovy naboj a na obranu

Příspěvek od Anonymous » 02 led 2005 01:52

Poradte mi prosim,nejsem jeste az tak moc zbehly ve strelivu a premyslim,ktery strelivo je nejlepsi do me zbrane r.9 Luger.Je jasny,ze na tercovou strelbu se hodi neco levnejsiho,ale aby to taky moc nezasiralo zbran a pak je jasny,ze na obranu to chce strelivo s nejvetsim STOP efektem(nejlepe expanzivni,ale nemam vyjimku :o))) ) Proto napiste sve zkusenosti a rady.At mam lepsi prehled,dekuji.


Návštěvník

re:9mm Luger tercovy naboj a na obranu

Příspěvek od Návštěvník » 02 led 2005 01:58

na obranu se prej doporucuje Winchester JRN,ale nevim kde ho sehnat.A na cvicnou strelbu pry je dobry S&B myslim asi za 4Kc a nekdo tvrdi,ze i Libra nema spatny strelivo asi za 3.50Kc.Bavil jsem se s jednim znamym obchodnikem a pry jedine S&B,ale mohl byt profesionalne deformovan :)
Návštěvník

re:9mm Luger tercovy naboj a na obranu

Příspěvek od Návštěvník » 03 led 2005 18:48

Já mám z hlediska obranného docela dobré zkušenosti s obyčejnými subsoniky od S&B. I když ne "z praxe" - zaplaťpámůh.
Jako tréningové používám to, co je v obchodě k dostání. Obyčejné 7,5 gramové náboje od S&B, Libry taky nejsou špatné (já s nima nemám špatné zkušenosti) a i Řehákovy náboje (neboli náboje od Libry za 3kč za kus) nejsou k zahození.
Počítejte s tím, že méně kvalitní střelivo bude trochu nepřesnější (na trénink sebeobranných disciplin to je ale dostačující) - tedy ne rozptyl v řádu 3 cm na 25 metrech, ale 7cm, na 25 metrech. Vy ale nikdy nebudete střílet olympijské disciplíny. Určitě ne Lugerem....:)
A poslední dobrá rada: pokud chcete střílet hodně = víc než 1000 nábojů měsíčně, tak přebíjejte. Vyjde to tak 1,80 až 2,20 za kus. V rámci několika měsíců se Vám investice zaplatí.
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 30 led 2007 10:58

..anebo přebíjet... Jaký si to uděláš, takový to máš.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 30 led 2007 11:47

Přebijej a 9x19 te vyjde na 1,40 Kč , s olověnou střelou .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 30 led 2007 12:19

Nechci nosit dříví do lesa, už se o tom tady napsalo spoustu. Já mám nejlepší zkušenosti s Lapua CEPP Super. Náboj je Zkušebnou zařazený pro zbraně kat. B a v cíli má velmi dobrý účinek. Je samozřejmě drahý, takže na tréning určitě ne. Zdůrazňuji, že je to můj názor. O Federal EFMJ záměrně nemluvím.
Odpovědět