K100 Mk6

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Titan

K100 Mk6

Příspěvek od Titan » 18 bře 2006 19:37

Aky mate nazor alebo najlepsie skusenosti s pistolem GP K100 alebo GP K100 Mk6. Aku ma kvalitu, presnost, ci je vhodne na noseni. Dakujem vsetky vase prispevky.


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

K100

Příspěvek od jozsp111 » 18 bře 2006 22:26

Najlepšie je si vyskúšať, ale kvalitou zrovnateľný s glockom, HK USP, ...
Tá mk.6 má lepšie (ergonomickejšie) držanie.
Veľmi presný, vhodný aj na IPSC.
Od roku 2003 ani jediná reklamácia.

pozri:

www.grandpower.sk

www.k100.sk

Choď na fórum o k100 a poraď sa s Jarom Kuracinom
ten Ti poradí.

Alebo mu pisni mail.
:)
TAU 200 BT + 6x40 __________ 6.5mm / 10m
o opísanej kružnici - JSB EXACT 4.51 / 0.547g

http://album.volny.cz/exactz/
Marksman

Re: K100 Mk6

Příspěvek od Marksman » 19 bře 2006 00:00

Titan píše:Aky mate nazor alebo najlepsie skusenosti s pistolem GP K100 alebo GP K100 Mk6. Aku ma kvalitu, presnost, ci je vhodne na noseni. Dakujem vsetky vase prispevky.
...ono hlavne je Mk6 zhava novinka vyrobena presne podla poziadaviek sportovych strelcov a osadena normalizovanou taktickou listou (co bola podmienka pre certifikaciu pre USA). Nenajdes nikoho kto ma s nou uz teraz skusenosti ale podla toho ako sa na IWA06 lubila je veeelmi perspektivna. S klasickym K100 ramom najdes vela strelcov hlavne na sutaziach. Vlastnosti: Bezchybne drzanie (aj u tochto starsieho ramu), prijemne vnimany spatny raz a velmi kompaktna (s plochymi poistkami). Presnost so sportovym cielnikom a muchou - znicujuca. Z hladiska uzivatelskych komplikacii tak ziadne niesu (myslim vsak sucasnu produkciu nie overovaciu 370ks seriu na zaklade ktorej boli tie terajsie doladene). Ale treba to vzdy vyskusat, mozno ti sadne naopak nieco insie. Treba skusit.

K linkom by som pridal : http://www.k100.ic.cz/ :wink:
Titan

Příspěvek od Titan » 19 bře 2006 07:14

Ano. Najlepsie by bolo vyskusat, ale kde a ako? Bolo by dobre aspon drzta, a citit ako to sedi, ale neviem kde. V obchodoch kde som bol, nemaju a ani to neodporucali. Povedali ze nie je dobre a radsej nech kupim CZ75-ku. Neviem preco maju taky nazor. Takze bohuzial neviem kde vyskusat. Nepoznate nejake miesto, alebo niekoho kto by ho ukazal? Okr DS alebo v BA?
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 19 bře 2006 13:10

V Bratislave v Colt clube.Nachadza sa za za Rybarskou bastou na nabrezi,vedla mosta SNP . Ak vies kde je v v hradnom brale U club (disoteka) tak 100 metrov od neho hned za tou zrucaninou.Vedie tam asfaltovy chodnik popri tej kompaktnej stene zrucaniny. Otvorene maju v utorok a piatok od 16-19 00 a tc:0254432902 Snad to najdes,ak nie napis mi do sukromnej spravy tvoje TC a ja ta tam odprevadim. K100 tam naju tu starsiu,ale funguje skvelo.Sam som si ju tam bol vyskusat.
Marksman

Příspěvek od Marksman » 19 bře 2006 14:47

Titan píše: V obchodoch kde som bol, nemaju a ani to neodporucali. Povedali ze nie je dobre a radsej nech kupim CZ75-ku. Neviem preco maju taky nazor.

...to preto, že majú na K100vke oveľa menšiu maržu. A mimo to je veľa predajcov - dosť "mimo" . Žijú zo starých skúseností a vôbec nenaberajú nové. K100 má v ich očiach dve väčšie mínus :

ad 1) "Je to plast, to radšej niečo serióznejšie a overené, napríklad tuto CZ75 tá ta nesklame a dobre ju predáš keď pôjdeš vyžšie." :arrow: Poviem ti, že keby nebol Glock svetoznámy, používaný a odporúčaný rôznymi inštitúciamy označili by ho ako hračku z Rakúska - to mi ver! Ohľadom CZ tak tam už dávno musíš dávať pozor na konkrétny kus - čo kus to originál.

ad2) "Je to na nič stále sa seká a celkovo je to vyrobené na kolene!" :arrow: veľa z nich ani neberie v úvahu skutočnosť, že išlo o prvú overovaciu sériu určenú na plošné testovanie na základe ktorej boli terajšie kúsky modifikované a odstránené neduhy. Každý čo si ich vtedy kúpil na to bol upozornený a dostal to aj na papiery. Ja som svoju dal v GP bezplatne na základe oných skúseností ošetriť a je OK. A keby všetci čo kritizujú videli ako sa rodí K100 v procese výroby, z akých materiálov a v akých objemoch ovisla by im sánka tak ako delegácii z ministerstva keď uvideli po prezentácii výrobu. Inak zaujímavé je aj to, že sa príslušník GSG9 v Norimbergu vyjadril, že nová modifikácia K100Mk6 má najlepšie riešenú geometriu za posledných 10 rokov.

Naozaj si ju vyksúšaj (ale tú novú sériu) a potom budeš vedieť na čom si. Nikoho zatiaľ nepočúvaj - potom si vyber stranu kam sa zaradíš.

Sorry za ten obšírny príspevok ale vytočili ma tí predajcovia - mám totiž rovnakú skúsenosť

toť vsjo
Marksman

Příspěvek od Marksman » 19 bře 2006 15:19

Titan píše: Nepoznate nejake miesto, alebo niekoho kto by ho ukazal? Okr DS alebo v BA?

...pridávam sa ku skemrovi:
mam v NZ kamosa a ak budes mat zaujem opytam sa ho ci nebude mat cas. Strielat chodi do KN a ma K100 serie C (posledna) v prevedeni Target. Jeho ma napackanych cez 10k a stale slape ako hodinky. Je to super clovek takze ak mas zaujem posli mi ss s kontaktom na teba.
Titan

Příspěvek od Titan » 19 bře 2006 17:20

Marksman. Nemusis ziadne Sorry, vsak mam taky isty nazor ako ty. Hoci zatial o zbraniach nic neviem, len co citam na forumoch a na nete, lebo nedavno som robil zbrojak, a zbran v ruke som este nikdy nemal :oops:
Ale to viem posudit kedy hovory niekto hovadiny. a ked predavac povie ze K100-ku nedoporucuje, lebo nie je presna a atd. a potom ukaze ze ma to inac za 14000 a ukaze CZ100, tak to hovori sam za seba.
Este neviem kedy a kde ale bol by som velmi vdacny, keby som mohol vyskusat tu K100-ku, ale len s skusenym strelcom, lebo ako som pisal bohuzial ja to este nie som.
Dakujem za prispevky a cakam na ostatnych :D
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 19 bře 2006 21:25

Predajca Ti ju nedoporučil z 1 dôvodu, len málo slovenských predajcov
ju distribuuje.

A tak Ti natára, že nie je dobrá, nech sa na mňa bratia Česi nehnevajú,
ale CZ75 je v porovnaní z K100 shit.

Aj marksman má pravdu, dnes mnohí predajcovia nejdú s dobou,
zaostávajú znalosťami ..........

Ja si myslím, že za 20 rokov sa bude o ´´K-áčkach´´
hovoriť ako o legendárnom kalašnikove, len medzi pištoľami.
:roll: :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 bře 2006 08:15

No, o "legendární K100" bych pochyboval. Možná K101? Ale pravda je, že kdybych si chtěl koupit zbraň v této ráži do 15 000, pak bych asi uvažoval o K100 spíš, než o ČZ 75 v jakékoliv variantě (s ČZ 75 mám po slední době jen špatné zkušenosti), nebo klonu.

Jediný argument, který proti K100 u mne hovoří jsou: nedostupnost drobného příslušenství (pouzdra, zásobníky, mířidla a pod), pro mne nepříjemný tvar páčky vypouštění závěru a nepřítomnost vypouštění kohoutu (což mi vadí nejvíc - klidně bych vypustil ).

Já měl možnost si z K100 zastřílet před dobou celkem nedávnou a musím přiznat, že mne překvapila v příjemném smyslu slova. Přesnost velmi slušná, průběh výstřelu docela nezvyklý, ale ne nepříjemný....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 20 bře 2006 09:22

HanuIv píše:No, o "legendární K100" bych pochyboval. Možná K101? Ale pravda je, že kdybych si chtěl koupit zbraň v této ráži do 15 000, pak bych asi uvažoval o K100 spíš, než o ČZ 75 v jakékoliv variantě (s ČZ 75 mám po slední době jen špatné zkušenosti), nebo klonu.

Jediný argument, který proti K100 u mne hovoří jsou: nedostupnost drobného příslušenství (pouzdra, zásobníky, mířidla a pod), pro mne nepříjemný tvar páčky vypouštění závěru a nepřítomnost vypouštění kohoutu (což mi vadí nejvíc - klidně bych vypustil ).

Já měl možnost si z K100 zastřílet před dobou celkem nedávnou a musím přiznat, že mne překvapila v příjemném smyslu slova. Přesnost velmi slušná, průběh výstřelu docela nezvyklý, ale ne nepříjemný....
Ja som schválne povedal o ´´K-áčkach´´ nehovoril som konkrétne o
100-vke. A K101 to nebude, lebo už je aj 105. :D
Jaro má rád okrúhle číselká. Príslušenstva je na ňu dostatočné
množstvo - jasné nie je to Glock, ani Beretta, Ani HK či Sig, ale stačí to. Asi to len nemajú predajcovia.
:cry:

http://www.grandpower.sk/

- pozri doplnky, len snáď tých púzdier je na ňu fakt málo. :(
:wink: :arrow:
Marksman

Příspěvek od Marksman » 20 bře 2006 14:15

...no doplnkov by mohlo byť viac, to je pravda ale zatiaľ vďaka Bohu aj za to čo je. Poprípade za to čo si môže dať zákazník namontovať a viac si tak personalizovať svoju zbraň podľa potreby:

http://www.k100.ic.cz/index_subory/Doplnky.htm
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 21 bře 2006 17:12

Mne osobne sa K 100 paci a ma 3 velke + 1, CENA 2,KVALITA a za 3, Pristup vyrobcu. Nieje problem zavolat p.Kuracinovy,ci napisat mail a hned ti zodpovie na tvoje otazky,pripadne prides aj zo zbranou k nim a zistia kde je chiba ak sa ti nieco na zbrani nezda.Toto ti nezaruci ziadna zbrojovka.No ale aj tak si musis hracku kupit podla toho ako sa ti drzi a ci ti sedi.Drzim palce
Odpovědět