CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Jaroslav » 19 bře 2006 23:10

Fantan píše:
Anonymous píše: Jenom když se honili ozbrojení dezertéři v tunelu u hlavního nádraží a v podobných situacích jsem měl náboj v komoře, jinak ne.
Jo Jo o takových "perfektních" koordinacích by šlo povídat hodně dlouho. Konečně jestli si jezdil na střelby do Poříčan, tam se viděly někdy hrozný věci. Konec konců i ten malér v Hrdlořezích byl výsledkem nekoordinovanosti, i když jen pohybu. No a o Lovcích lebek a chytání "zločinců" za jízdy z vozidla, No radši už skončím


strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od strozd » 20 bře 2006 00:16

Jaroslav píše:
strozd píše:
Jaroslav píše: Tak pane kolego co Vy na to?
Pane kolego ... ja na to : no pana Anguse a i Minka neznám.Nejlepším ladičem dle mého mínění je p. Zendl . Pružiny ano pokud jsou spletane z dratu tak si je mění za ploché ... a ohledně ozubů na kohoutu ... mám nějaké polotovaray a tak já se nebojím pokud bych to přehnal ... :-) a neměl jsem zatím potřebu nějaký použít.
Na montáži je přípravek ma měření úhu vypuštění tak je to tam bez problému.. a pokud to dělám asi už to odhadnu.. a pokud ne doladím to na kleci ... kde mohu prodlužovat i zkracovat .. Navařováním dochází k odstranění tepelného zušlechtění ( dochází k praskání) a pilováním pokud nepilujete přesně v uhu jak bylo předfrézováno ... měníte jej že část záchytu dosedá a část ne ... v tomto případě se podstatně skracuje životnost. znáte pistoli která odstřílí 30 000 ran a dále funguje ?! Pistole po Velké kontrolní zkoušce (odstříleno více než 10 000 ran je přeměřena
vyměněna hlaveň a je dále prodána (pod cenou ) a i tyto pistole jsou velice přesné ,... tím chci upozornit že jsou mezi námi střelci tací co si ladí ozuby .... na hlavni a závěru .... (leští je a podobně ) čímž zvětšují axiální vůle a pak se diví že nasřílejí ku..vé .. :-)) a spousty dalších .. a to by bylo na dlouho ,,,
Spousty 10 -- v terči ..
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od cmk » 20 bře 2006 08:37

strozd píše:a) a pokud to porovnám poproti jinjm ...(GLOK USP...) a monoho jiních ( pokud vynechám ČZ 100 110 ) tak se nedají srovnávat. až vydrží glok to co číza tak . prosim. viděl jsem nejeden životnostní test ,,,

b) no ono to ladění je celkem snadé .. alespoň pro mě ... a SP- 01 a P-01 a další jsem skádal 20 za den .. a sklátat cz řady 75 je brnkačka oproti 100 a 110 .. to je mazec ... .. a s tím přidáváním mat. bych až tak nesouhlasil ... hogw
jinač dobrou ruku
ad a) to je fakt sranda, ne? Kolik, ze je zaruka na CZ? 2 roky? 10-15.000 vystrelu? Nebo to uz je zivotnost? CZ neni spatna zbran, ma ale 3 vady:
1. neni jedna jako druha, proste jedna drhne, druha ne, treti jen trochu, kazda jinde
2. zivotnost - jednak hlaven po 15.000 (az max. 20.000) vystrelech uz vetsinou je nepouzitelna na rozumnou strelbu a cetnost praskani ruznych pruzinek je taky celkem velka (nevim, tohle nemam ze sebe, jen preprodavam, jak jsem i od zarytejch CZtaku slysel)
3. cena - kdyz vemu Glocka, kterej vydrzi nekolikanasobne vic vystrelu, je podobne presnej a jeho spolehlivost je pomerne vyhlasena - tak stoji 17.500, HK USP - to je spolehlivosti, zpracovanim apod. zbran o tridu az dve vys nez CZ 75 a stoji kolem 20.000, ... atd... atd... Naproti tomu CZ 75 vzakladni vybave stoji 15.660 a v rozumnejsim provedeni (P01) 19.780... Me to prijde proste hodne. Kdyby CZ stala v zakladnim provedeni pod 12.000 a v P01 pod 15, uz by to za to stalo. dostavame se k tomu "az vydrzi HK USP nebo GLOCK tolik co CZ"... Tak ja rikam, co by se stalo, kdyby Glock a HK vydrzely jen to, co CZ... Ty fabriky by zkrachovaly :-( Proste obe ty fabriky stavej na naprosty spolehlivosti a jednoduchosti (hlavne Glock).

b) No - a az bude nekdo, kdo si tu CZ koupi rozebirat CZtu po dvacaty, taky jich udela 10 az 20 za den... Ale on ji jeste nerozebiral a chtel bych vuidet vas bez skoleni, bez zkusenosti, ... jak dlouho by to trvalo... A predevsim - za 20.000 by mel prece dostat zbran, kterou ani nebude muset rozebirat (samozrejme krom bezne rozborky na cisteni).

No, nechci tim hazet spinu na pistole CZ, podle me to nejsou spatny bouchacky, kdyby se prodavaly s dobrejma vulema a uz cistym chodem spouste na krame, kdyby vydrzely aspon 2* tolik a kdyby byl kazdej kus stejnej, tak to za ty penize stoji... Ale o tom to proste je... Kdyz prijdu na kram a dam za bouchacku 20 (viz. normalni cena P-01), tak od ni chci uz temer dokonalost ne ze budu muset pomoci znameho ve fabrice zjistovat, jak na tom kterej kus je a vybirat ten nejlepsi - za tuhle cenu musej bejt vsechny nejlepsi.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od strozd » 20 bře 2006 22:34

cmk píše:
strozd píše:
Dobrý den kolego ,,, rád bych poznal toho "známého ve zrojovce"
na montáži jsem nijak dlouho zaškolován nebyl ... kolega mi ukazal jen to co jsem nevěděl a hurá skládej ... a navíc školení ??? no to bylo co mi starší klegové ukázali .....(fígle)
Jak nazíváte téměř dokonalé zabaně glok a hk usp budu vám oporovat a to všicni kdo ve zbrojovce prcují a zajímají se o věc vám řeknou že před 2 roky proběhly zkoušky s pistolemi glok hk usp a bereta ...
byly zkoušeny 3 pistole každé značky za stejných podmínek (životnostní, opotřebování a přesnosti) s ČZ se mohla rovnat jen bereta která měla o hodně silnější hlaveň a potom jak dopadly gloky a usp .... (měly oškubané, zohybané vedení závěru, vyduté havně a byly nadměrně optřebované. vhověly pouze berety ... z duvodu otočného odemikání hlaně krerá byla o dost masivnější než všechny ostatní .. a dále měla nerezový rám ... a poté vyhověla už jen ČZ 75.
Potěchto skušenostech když mi někdo začne povídat a tlačit klíny do hlavy že glok nebo usp je lepší tak mu jen povím .. jen si ho kup když ho chceš ,,, já mám a čz 75 d compact a cz 2075 rami ,,,.. až mi glok nebo hk bude vyhovovat tak jak číza mozná o tom začnu pochybovat ...
a závadu jsem neměl a kamarádi také ne .. pokud se o to staráte ... tak vás zbaň přežije(samozrějmě počítám s výměnou hlavně atd ..).
Tím chci říct .. každej preferujemě něco jiného .. a každěmu vyhovuje něco jiného ,,,
a ne konec něco k zamyšení ..."proč si mistr světa z USA koupil a stílí ČZ?!"
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 21 bře 2006 15:05

Hrubostenná hlaveň v K100 má garanciu 50 000 rán :wink:
Od roku 2003(zahájenie sériovej výroby) ani 1 reklamácia !
:D a cena ............ 16 000 Sk (13 000 Kč)

:roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 bře 2006 15:53

K100 je asi dobrá zbraň, ale naprosto bez tradice, vyrábí se chvíli, nikde není zaručeno že ta firma co ji vyrábí tady bude i za pár let (nepřeji jim nic špatného), takže může být časem problém s náhradními díly.
Navíc se vyrábí dodavatelským způsobem, hlavně v Maďarsku, závěr a tělo asi na Slovensku, jestli ještě i jinde to nevím, takže při změnách dodavatele může docházet ke změnám v kvalitě.
Zatím se vyrábí v malých počtech (pár tisíc?), takže těžko ji hodnotit z hlediska vhodnosti konstrukce, má ji prostě málo lidí na to, aby se daly vyvozovat nějaké obecné závěry.
Neříkám, že ta pistole není kvalitní, ale zatím je to jen pro nadšence.
Trh se zbraněmi je prostě konzervativní a těžko příjímá novinky. Já jsem si to nevymyslel, to je fakt, který my nezměníme.
A v tomhle směru jsem konzervativní i já, mám rád zbraně co mají nějakou historii a pro mě trochu i duši.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 bře 2006 16:21

Nerad bych K100 nějak poškodil, nestřílel sem s ní a tudíž nemůžu soudit její kvalitu, ale to jak ji někteří lidi neustále a všude propagují mi připomíná asi před 6 lety pistoli CZ G2000, kterou dělala Arms Moravia. Taky se na ni pěly ódy jak je to super zbraň, odborný časpisy se předháněly v tom, jak ji vychválit. Myslím že většina z nás ví kde je CZ G2000 teď :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 bře 2006 16:29

STROZD: Ty seš fakt srandista. Až CZUB udělá sériovou pistoli, která bude mít JEN 2x větší vůle než sériovej Glock/USP, tak pak si ten Tvůj příspěvek přečtu ještě jednou a budu o těch podivnejch životnostních zkouškách přemýšlet.

Co se týče mistra světa z USA střílejícího čízou........Jsem si jistej že to není číza ze sériové produkce, protože jinak by ji slavné zbrojovce ten amíkmusel omlátit o hlavu...

Já střílím taky čízou (poměrně dost upravenou) a mám i 2 sériový USP, ale co se týče zpracování a slícování, tak oba sériový HK mají nad čízou hoooooodně navrch.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 21 bře 2006 20:59

Co se u nas doma vystridalo za zbrane:
Jericho 941
HK USP
CZ 75 IPSC STANDART
Tanfoglio limited custom HC
A pokud mam hodnotit kvalitu zpracovani tak CZ je oproti VSEM vyse zminovanym propadak...Bohuzel...Chlubit jsme se tim mohli v roce 1975.Ale ted?Kdyz uz to vetsina zbrojovek okopirovala a VYLEPSILA?
Se muzeme ledatak stydet...
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 22 bře 2006 00:20

Tak pánové nebudu se váma přít ... potom co jsem viděl ....
a jak jste mohl posoudit vůle ??? já sem měl možnost měřit .. nalícování ... a myslíte že po tormentacích axiální vůle je 0,04mm
pokud to budeme srovnávat s hk .. nemůžeme ... protože na hk a glok je to na délce komory .. jeliokož dosedací ozuby nic moc. hlaně sice nic moc
mohly by bít opatřeny crw nebo crnw potom vydrží víve ... pistole mají kovanou hlaveň , jiné zbrojovky mají stále ještě protlačované.

a o CZ G 2000 se nechci ani bavit je to podle mě "zmetek" a ne pistole .. měj jsem ji nedávno v ruce a rozebranou do posledního šroubečku ... a sklidnou duší mohu konstatovat že to je paskvil (od dolícování kontajnerů až po klaveň ) po pár výstřelech se oštípává uzamikací ozub na hlavni a na závěru ,,, nedej bože ta vůle komory .... a spoustu dalšího ...


dál bych ocitoval názor p. Balcara " plastová pistole je jako papírová pí.."
:lol:

s pozdravem S
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 bře 2006 09:31

Posoudit vůle můžu naprosto jednoduše. Vezmu HK, zkusím vůli závěr-lauf vepředu.....ani se to nehne. Zkusím to ve výhozím okýnku....ani se to nehne.

u CZ? Zkusím to vepředu...lauf tam kvedlá. Vzadu.....Pokud nejde laufem hýbat do boku, tak dolů zatlačit jde.

A už prosímtě přestaň čízu vyzdvihovat nad HK a Glocka. Já netvrdím že číza je šrot, sám s ní střílím a vzhledem k tomu že je hoodně upravená tak jsem s ní spokojenej, ale sériovou čízu s těmahle dvěma plasťákama prostě srovnávat nemůžeš. Co do kvality zpracování a slícování určitě ne.
CZUB dělala dříve možná vcelku kvalitní zbraně, ale to co pouštějí ven teď a s jejich přístupem k tuzemskýmu zákazníkovi..... chce se mi zvracet...

CZ G2000 je i celkově špatně navržená, při plným zásobníku má tendenci nedovírat závěr, je to šrot.
Odpovědět