Benjamin Sheridan - BENJAMIN 392

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jendabenda

Benjamin Sheridan - BENJAMIN 392

Příspěvek od jendabenda » 14 dub 2007 11:11

Dobrý dopoledne všem,

zajímalo by mne, jestli už někdo máte nějakou zkušenost nebo informaci o této zbrani. Zatím jsem přemýšlel o QB 78, ale když jsem se podíval na stránky Crosmanu, tak mě tato zbraň na první pohled kopla do oka.
Protože ale bohužel neumím americky, nepoznal jsem jestli se jedná o nějakou řadu od Crosmana a nebo jestli jde přímo o nějakou značku Benjamin Sheridan :?: fakt nevim a budu moc rád, když mě poučíte.
Další věc se kterou bych asi potřeboval trošku poradit je: Systém pumpování. Nikdy jsem to neviděl a ani o tom nic moc neslyšel. Zajímalo by mě hlavně, čím se tam pumpuje jestli tím předpažbím, nebo nějakou pákou, kolikrát se musí pumpnot a jestli před kažým výstřelem nebo jeslti to stačí na výstřelů několik.

Děkuju všem a přeju pěkný výkend.
Přílohy
CRBEN397.jpg


dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Crosman a jeho zbraně

Příspěvek od dajda4603 » 14 dub 2007 13:09

Bejnamin Sherdian patří mezi tzv. signature series značky Crosman, tzn. mělo by se jednat o zvláštní sérii, zpravidla kvalitnější. Nemám osobní zkušenost s touto sérií, mám normálního pumpovacího Crosmana (je to American Classic http://www.crosman.com/site/listing/1035). Způsob pumpování je takový, že před každým výstřelem je třeba zapumpovat předpažbím (dobře je to vidět tady - http://www.crosman.com/site/catalog/crosman/rifle/pump - první obrázek hned nahoře), výrobce uvádí max. desetkrát, ta moje přežila opakovaně i patnáct pumpnutí. Natlakuje se tím malá nádržka uvnitř zbraně, která se výstřelem vyprázdní. Nevím, kde to budete kupovat, upozorňuji, že některé tyto zbraně mají snížený výkon přibližně na polovic provrtáním výpusti stlačeného vzduchu do hlavně. Malý šroubek a trocha šikovnosti to ale dokáží spravit :wink: Co se týká přesnosti, nemohu si stěžovat, do deseti metrů střílí "na flek". Výkon v tom ale nehledejte, rozhodně se nenechte mást údajem o 800 fps. Ta moje měla mít 600 fps, ale nedostal jsem z ní více než 350 fps ani při použití lehkého střeliva, úpravě válce a závěru. Jestli to chcete na terčovou střelbu nebo "plinking" (střílení pro radost), budete asi spokojen, jenom Vás možná bude otravovat ono věčné pumpování. Na běžnou střelbu ale zpravidla stačí zapumpovat pouze pětkrát.
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Sheridan - BENJAMIN 392

Příspěvek od pepan012345 » 03 pro 2009 18:04

Prodám pumpu benjamin 392, stará 2 měsíce, vystříleno cca 500ran i s úchyty pro ukotvení optky s montáží na 11mm rybinu. Cena 5 tis (původní cena 5750,- + speciální úchyty pro optiku cca 250kč) Chci si si koupit nějakou přesnou lámačku, z pumpování mě už bolí pracka. Pište na brozpepe@seznam.cz Sleva je možná po dohodě.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Odpovědět