CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 20:26

Safik píše: 3. při střelbě obouruč silná ruka (v které držíš zbraň) mírně tlačí vpřed proti slabé ruce která tlačí vzad (proti)
Zkus pistoli držet pevně především levou rukou, pravá jen mačká spoušť.


Safik
Příspěvky: 122
Registrován: 10 čer 2007 20:14
Bydliště: České Budějovice

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Safik » 01 pro 2009 21:32

Alfonss: to teda zkusím, soudě tvých příspěvků asi víš o čem mluvíš.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 21:55

Poradili mi to chlapi, kteří ve střeleckým odvětví už něco dokázali, vyzkoušel jsem to a podstatně se zvýšila přesnost střelby při zachování rychlosti.
braska

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od braska » 09 pro 2009 21:53

Chlapi, potřebuju poradit....mám technický dotaz, který je směřován k vedení vratné pružiny a pružině samotné u pistole CZ 75 D COMPACT (P-01). Pistoli jsem zakoupil novou před necelým týdnem a při první rozborce jsem byl udiven použitým materiálem u těchto součástí....vedení vratné pružiny z plastu a vratná pružina sice z pružinové oceli ale barvy zelené a profil použitý ve spirálách má ostré hrany....dělá to na mě dojem, jako by to tam vůbec nepatřilo...jak z jiného světa....Už při prvním pohledu je vedení deformováno (ohnuto) silou této pružiny. Je to naprosto normální? Dají se vůbec tyto díly vyměnit za jiné, zcela funkční a pro oko ladící k této jinak skvělé zbrani? Myslím tím nahradit vedení z kovu a pružinu v černé barvě popř. s kulatým profilem použitého materiálu ve spirálách. Děkuji Vám všem za radu....a nenadávejtre mi, že jsem tak "trochu" mimo téma....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od predator » 10 pro 2009 01:35

No seš tak trochu mimo téma, je tu někde i speciální thread o P 01, ale budiž.

Co se týče plastovýho vedení pružiny, to teď strkaj úplně všude (shadowy ji maj taky z plastu) a není na tom nic špatnýho, ono se to teda trochu prohejbá ale na fci to nemá vliv.
U P 01 sem to neřešil, ale u šedoua sem si nechal od známýho vytočit na soustruhu nerezovou, kůli dodatečnýmu nenápadnýmu zatížení předku...jenže ji nevyrobil dost přesně a nešla mi tam dát, takže už sem ho nechtěl otravovat a mám tam dál tu plastovou a bez problému.

Ta pružina vinutá z drátu s plochým průřezem tam má svůj důvod-je tužší, takže víc tlumí, a má delší životnost než ta klasická jednoduchá s kulatým průřezem nebo ta vinutá z víc drátů.
Zas se ale zbraň hůř natahuje...

Jinak pružinu si můžeš od czub nechat poslat jinou, a vedení vratný pružiny si můžeš nechat vysoustružit od někoho šikovnějšího než je ten můj známej.... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od PB » 10 pro 2009 08:50

bráško, neřeš a střílej. za ty prachy co bys vrazil do tuningu, co je stejne k ničemu, kup radši pakl lugrů.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od BALISTIK » 13 pro 2009 05:49

Vcera na strelnici sme hodili maly testik shadowa a Tactikal sport.Skusali sme presnost na 25m,presnost oboch zbrani pri nabojoch Ares 150grn strela bola rovnaka.Ja mam shadowa upraveneho na IPSC do divizie standart.Mam SA-spust hlinikovu.Pri rychlych dvojranach sa mi zdalo ze Tactikal je kludnejsi,vsimali sme si spatny raz oboch zbrani a jednotnou municiou,taktiez tactikal menej dvihal.Ps-chcel som len hodit maly postreh,nevyvraciam skusenosti druhych.Ked bude cas a pekne pocasie skusime viac. :P
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od DrU2 » 07 říj 2016 08:44

Asi by to mohlo patrit sem :? .

Co myslite nebo mate-li zkusenost. Je lepsi novy SHADOW 2 nebo poladeny(spoust, strenky, trychtyr...) TACTICAL SPORT???

Diky za reakce
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od FTC » 07 říj 2016 14:31

Na tvou otázku asi nedostaneš správnou odpověď.
Záleží, co s tou zbraní máš v úmyslu. KVZ, IPSC(PRD,STD), LOS, nebo jen na rekreační střílení?
Shadow má výrazně menší rám, než TS, tady hraje roli i velikost ruky, když to vezmeme všeobecně.
Jestli můžu trochu poradit, tak nevyhazuj hříšný peníze za podprůměrnou kvalitu CZ a radši si objednej Tanfoglio (stock 2, anebo Limited custom) s bull hlavní, to už je mnohem lepší investice. Kvalitnější matroš, zpracování a ty laufy - Lothar Walther.... Ty pistole ti vydrží do konce střelecký kariéry.
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od DrU2 » 07 říj 2016 14:52

Cekal jsem tuto otazku :D .
Mam ruku stredni velikosti(ale 1911ku musim mit jednoradou), obe zbrane jsem jiz drzel(jednu vlastnil tedy Shadow 1) a obe v pohode, mozna TSko se mi drzelo subjektivne o neco lepe, ale mohlo to byt tim, ze melo ALu tenke strenky, zatimco Shadow, ktereho jsem mel, byl osazen temi gumovymi :? .
Chci to jen na rekreacni mirenku, ale zase aby hlaven nejakych par ran vydrzela.

Diky za doporuceni, to kdyz uz bych chtel vysolit tolik tan Tanfoglio, tak se mi vice libi 1911 DanWesson Pointman PM9. Vim, u 1911ky nekdo rekne, ze je to(9mm) barbarstvi atd, ale mne to neva :).

Jinak Tanfoglio Stock vypada hodne jako to TSko. Co bylo drive? Kdo od koho opisoval? :lol:
Přílohy
15z_DWPointman9_L_01909-500x330.png
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od FTC » 07 říj 2016 17:35

CZ TS, jeho alternativa je Tanfo Limited Custom (hlaveň 125mm)
CZ Shadow, jeho alternativa je Tanfo Stock 2, ale více je podobné Stock 3. (hlaveň 113mm)

Otázka, kdo od koho obšlehl platformu je jasný - Tanfo. Ovšem to tu čézeťáckou platformu mnohonásobně předběhlo a zdokonalilo. Kdyby se do TSka dělaly kvalitní bull hlavně a těžší závěry, tak bych zůstal u CZ. Nedávno jsem byl v CZUB a vybíral jsem si z několika modelů TS pro kámoše a bylo mi na blití, jak jsou ty zbraně z výroby žalostně slícovaný. Mezi nábojovkou, sedlem závěru a taky mezi oblímkou a hlavní byly obrovský vůle. Jen jediná byla poměrně slušně slícovaná, tak jsem jí vybral.
Asi 2 roky jsem bouchal s TS, kdy mi na objednávku pan Zendl dělal novou nerezovou hlaveň. Výsledek byl perfektní. Ale i přesto, když mi známý dal vystřelit z limitedky, tak TS šlo hodně rychle z baráku :D.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od onevan74 » 10 říj 2016 10:03

Ještě jedna věc: všechny 3 ČZ (Shadow, Shadow2, TS Orange) mají každá jinak dlouhou hlaveň a tím i celkovou dýlku. Je to vzestupně jak jsem je uvedl v závorce.
Odpovědět