Vyhledavani

Vaše dotazy a připomínky na provozovatele GunShop.cz.
Dotazy na konkrétní objednávky zasílejte, prosíme, na náš email nebo použijte dotazovací formulář

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pravidla fóra
Urgentní požadavky na problémy s fórem směřujte soukromou zprávou na uživatele kalda
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda » 04 pro 2006 12:15

Silencer píše:... thread o CZ85 - byl jsem si jist že už to tu je, ale vyhledávání to ne a ne najít. Prolezl jsem ručně a je tu "ČZ vz. 85" ale tenhle thread mi to nenajde ani když zadám přímo jeho název :roll:
Bohužel, tohle je vlastnost enginu použité databáze... Každé slovo musí mít více než 3 znaky, jinak je ignorováno...
Testoval jsem to i na dalších fórech o střelectví, které běží na stejném jádře a chová se to stejně.

Můžu sem napsat vlastní vyhledávací engine, ale problém bude s tím, že to bude daleko déle trvat :( A tímpadem bude i více zatížená DB a upřímně řečeno nevím, jak moc by to vydržela, protože už takhle mi Andy posílal chybovou hlášku, že byl překročen počet současně dovolených operací v databázi, kdyby trvalo vyhledávání déle, tak je ještě větší pravděpodobnost, že se potká hodně operací současně...

Další variantou je to zkusit nějak zkombinovat, tj. když standardní hledání selže, zkusit tam nasadit tohle druhé, ale musel bych si trošku pohrát...


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 04 pro 2006 12:34

Ne tak mě o tohle v podstatě nejde, ale vzhledem k tomu, že na fóru o střílení je spousta modelů a zkratek které mají 2 písmena, tak se prostě stane, že se to nenajde - někdy jsou v tom ty lidi co nově založí něco co se už probíralo před delší dobou celkem nevině :(
Walt

Příspěvek od Walt » 27 pro 2006 10:30

neslo by "Zbraně a střelivo" rozdelit na vic casti?
zatim je tam vse od Vlacha po Bacha, pak vznika plno duplicitnich for
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 pro 2006 10:43

A čemu by to pomohlo?
IMHO ničemu.
Máloco budeš přemýšlet jestli nezakládáš duplicitní thread, tak ještě navíc budeš přemýšlet, jestli ho dáváš do správného fóra. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 led 2007 21:53

Walt:
Ja bych to nejradeji udelal. Ale kdo by se tridil s temi thready?? To by byl masakr... na to nemam cas.
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledávání

Příspěvek od kalda » 25 lis 2009 12:25

Dnes došlo k nasazení mírně upravených parametrů vyhledávacího enginu. Pár vlastností:
- hledají se pouze celá slova, jak jsou napsaná ve fóru - zadáte-li tedy zbr, nenajde to slovo "zbraň" apod. (nezměněno)
- funguje vyhledávání čísel (novinka)
- vyhledávání funguje od dvou znaků (novinka).

Takže zmiňované výrazy jako:
lov 21
vz. 58
budou fungovat. Ale stále je rozdíl, jestli někdo napsal: lov21 dohromady nebo lov 21 zvlášť.
Odpovědět