Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 bře 2006 00:44



Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 bře 2006 10:29

Tak jsem si o víkendu zase udělal radost a do sbírky mi přibyl nový Extreme Ops od Smith and Wesson.
Kromě hezkého klasického tvaru mě na něm zaujala právě ta modrá barva, tak jsem ho vzal.
Otevřený je dlouhý něco přes 18 cm, ocel je 440-ka, písmeno nevím, střenky z leteckého hliníku, pojistka linerlock, tvrdá klipsna na tři šroubky, teflonové ložiska, kolíček z obou stran (pro praváky i leváky).
Vzhledem k použitým střenkám je překvapivě lehký (a hezký :wink: ).
Obrázek
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 bře 2006 23:08

:P ten je pěknej a v modrým no krása, kolik stál?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 bře 2006 15:27

Jinak na té fotce to je blbě vidět, ale ta modrá je o dost tmavší (je to taková ta ocelová modř) a ty střenky jsou po celé ploše zvláštním způsobem vroubkované, takže při různém směru dopadu světla ta barva jakoby mění odstín. Jsem zvědav jak dlouho ta barva vydrží a za jak dlouho nebo jestli vůbec se ošoupe.
A nejlepší teda nakonec - cena 690,-Kč. :wink:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 bře 2006 15:52

:shock: tak to je moc dobrá cena, až budou volný chcehtáky tak si budu muset taky nějakej takovej pěknej nožík pořídit :)
van nuys

Příspěvek od van nuys » 10 bře 2006 20:36

2kubajzz: Tak už je doma. Díky za tip. Překvapilo mě jak je lehký. Ocel vypadá taky znamenitě. Udělal jsem si zase po dlouhé době radost. 8)
Přílohy
nuz.jpg
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 11 bře 2006 14:51

Takový ten starší univerzální (myslivecký?, střenky plastová imitace parůžku) zavírací nůž Mikov (nůž, šroubovák plochý a křížový, otvírák, pilka, vývrtka) a jsem s ním velice spokojený. Jak ho nemám v kapse, jsem celý nesvůj. :lol: Je to nůž spíš pro běžné různé použití než pro případnou sebeobranu, ale i tehdy by určitě odvedl dobrou práci, byť jen odstrašením nebo posílením sebevědomí, že člověk není tak zcela bezbranný.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 16 bře 2006 10:35

Nikdy jsem nebyl na fóru ,,Nože , ale teď jsem to napravil a hlavně jsem se ze začátku při čtení prvních příspěvků hodně nasmál, nože nemusím, ale teď jsem se pro jeden rozhodl. Tady je má volba:
Přílohy
KH-12.jpg
KH-12.jpg (3.25 KiB) Zobrazeno 7904 x
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 bře 2006 13:59

Na ty nože kukri, co prodávají u nás v obchodech si dávej velký pozor. Ta škála kvality je neuvěřitelná.
Vozí se to z Nepálu a Indie (a kdoví odkud ještě) a pokud to tam ten kovář vyrobil jako pracovní nástroj, pak je vše v nejlepším pořádku. Ovšem pokud to vyrobil na kšeft pro překupníka, tak ruce pryč.
Která možnost koupě je pravděpodobnější je myslím jasné.
Jako laik nemáš šanci poznat kvalitu. Zorientovat se v těhle nožích, které vyrábí x-vesnických kovářů nebo nějaké místní polomanufaktury je oříšek i pro odborníka. A třeba takovou tvrdost bez drahého tvrdoměru nezjistíš - a tím nemyslím zkoušky toho typu, jak přijde elektrikář, nasliní si prst, šáhne na zásuvku a řekne, že tam je slabý proud.
Nevím kolik peněz do toho chceš vrazit (je mi jasné, že co nejmíň), ale když už to musí být kukri tak možná by stálo zato nechat si ho udělat u nějakého našeho nožíře. Tím máš zajištěnu kvalitu a ne, že je to vyrobeno z tyčky z plotu.
Fakt pozor, tyhle nože nejsou jako pistole, které všechny musí jakž takž projít nějakými zkouškami, takže jsou +- všechny stejné.
Ale jestli to chceš do kredence, přivádět v úžas návštěvy a po večerech rozjímat, kolik lidí s ním Gurkhové podřezali, tak ho klidně kup. :wink: :lol:

Taky mám jeden takový, ale hlavně s ním proboha nic neřezat. :wink:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 bře 2006 14:26

Dobře vypadají některé co mají v Sanu-Babu v Michelské ul...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 bře 2006 16:48

Tomu obchodu bych se radši vyhnul.
Prodávají tam takovou tu indickou veteš od vonných tyčinek po sošky budhy a do toho ty "tourist kukri".
Ale prý jim tam má na konci března přijít nová zásilka tak se tam stejně zajdu podívat. :wink:

Jinak doporučuji diskuzi pod tímto článkem: http://www.knife.cz/clanky/kukri.asp
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 17 bře 2006 08:29

Kubajzz píše:Tomu obchodu bych se radši vyhnul.
Prodávají tam takovou tu indickou veteš od vonných tyčinek po sošky budhy a do toho ty "tourist kukri".
Ale prý jim tam má na konci března přijít nová zásilka tak se tam stejně zajdu podívat. :wink:

Jinak doporučuji diskuzi pod tímto článkem: http://www.knife.cz/clanky/kukri.asp
Tam jsem to chtěl koupit. Nemám zkušenost s noži, a asi bych naletěl. Můžeš sem hodit pár slov, v jakém stavu a co to je za krasavce co mají dostat?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 bře 2006 12:35

Byl jsem se v sobotu podívat na ty kukri, ale v nožířství Platýz. Jsou to ty samé, cena kolem 1500,-.
Když ho držíš v ruce, tak je to teda fakt síla, je to velké jako menší mačeta, ale ta čepel je o hodně širší takže to váží určitě přes půl kila.
Takže na první dojem je to docela ohromující zážitek.
Na druhý dojem, ale přišlo docela vystřízlivění. Z pochvy jde špatně vytáhnout, ta co jsem měl v ruce byla dokonce prasklá a při zasunování vyjela čepel naskrz ven (prostě šmejd, nevím jak ten konkrétní kus můžou prodávat :roll: ). Ty malé přídavné nože vypadají hrozně, tvrdili mi, že ten druhý přídavný nožík je ocílka, ale ta podle mě vypadá jinak, je to kus kovu připomínající nožík a vzhledem k tomu, že to kovář zapomněl nabrousit (nebo se na to už vykašlal), tak to prohlásili za ocílku.
Ke kvalitě čepele se bojím vyjádřit, ale myslím, že to bude to samé, co psal ten člověk v diskuzi, co jsem na ni dával odkaz výše. To zpracování je opravdu takové kovářské. To mi sice vůbec nevadí, ale mělo by to mít alespoň nějakou úroveň. Na čepeli jsou ještě vyraženy nějaké "magické" značky.
Závěrem bych řekl asi toto.
Kdybych na vlastní oči viděl, že ten nůž vykoval nějaký opravdový vesnický kovář z péra z vraku auta v opravdové népálské vesnici, tak bych bez řečí vytáhl peněženku a koupil ho. Ale to co jsem viděl je podle mě nůž, co tam bouchají pro turisty z nějakého bláta jak Baťa cvičky. Navíc pochybuji, že je to z Nepálu, spíš to bude z Indie a ani bych se moc nedivil, kdyby to bylo z Číny.
Toť můj názor.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 bře 2006 13:17

O Gurkhách (či jak se to skloňuje :oops: ) a jejich nožích, tedy kukri, je docela zajímavý článek v poslední Střelecké revui. Dokonce ani není moc teoretický. Rozhodně stojí za přečtení (tedy alespoň laikovi jako já, co kdyby nečetl "Bigglese v Indii", tak ani neví, že nějací Gurghové vůbec existujou :oops: ).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 21 bře 2006 09:09

"Kubajzz"
Dík za informaci, fakt po něm toužím, snad se mě časem podaří sehnat nějaký orginál, ne nějakýho Číňana z hůlky od plotu, co k němu přivazují kozu, než ji zežerou.
Odpovědět