HATSAN AT44 PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nástřel na 25m

Příspěvek od VSCharlie » 10 říj 2009 21:48

Tak jsem zpět a zofalý, protože už nevím, co si počít.

Možná by mohl někdo poradit. :?:

Včera a dnes jsem dělal nástřel na 25m vsedě s oporou, diabolky JSB Exact 4.52mm, stejné, jako nástřel na 15m.
Na 25m proto, že na chodbě se na delší vzdálenost nedostanu.. :cry:

Výsledek je tady: http://vscharlie.rajce.idnes.cz/Prvni_n ... -10/#album
Obrázky nástřel 3-4..

Mám dva zásobníky.

1 - Trochu vystružený, ne však na plná průměr 5mm a místo originální gumičky je tam gumička z natáček - většího průměru, 2x obtočená.
Gumička z natáček proto, že při použití originálu diabolky vypadávají.

2 - Vystruřený na díry 5mm a originál gumička.

Problém je v tom, když opominu vlastní "gramlavost", že pokud střílím jedním zásobníčkem (č.1), tak výsledky jsou většinou v mezích vlastní neschopnosti.

Pokud však použiju druhý zásobník (č.2) tak to lítá kam chce, většinou doleva nahoru, viz obr. nástřel 4 - pravý spodní terč.
(Pro upřesnění - obrázek "nástřel 4" není otočený, měl jsem ho přišpendlený vzhůru nohama.)

Je zajímavé a proto si už nevím rady, že pokud použiju:

A - na zásobník č.1 originál gumičku, nebo gumičku z natáček (menšího průměru 1x obtočenou), chová se to podobně.

B - na zásobník č.2 použiju jakoukoliv gumočku a výsledek je stejný - nepředvídatelný, většinou takto - viz. obr. "nástřel 4" pravý spodní terč.

Pkud použiju zásobník č.2 s 2x obtočenou gumičkou (na natáčky většího průměru), po pár výstřelech se to srovná a chyba nástřelu v terči je způsobena hlavně mojí neschopností. :oops:

Mé empirické pozorování zatím tedy říká, že záleží na zásobníku a aretační gumě, která v něm drží diabolky a v jejich kombinacích.
Což je samozřejmě průs....r.

Taky jsem zjistil, že nejlepší - nejpřesnější výsledky, mám při tlaku 170-100 Barů, vše co je nad a pod, je nevyzpytatelné..

Vážně už si nevím rady, má někdo nějaký nápad ??

Mimo toho - Zahoď Hatsana (nebo ruce) a kup si něco pořádnýho... :roll:


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 11 říj 2009 10:17

Verze pohádka: napsat do f. Hatsan o tomto problému (čím víc lidí se spojí tím lépe), ať pošlou zadarmo kvalitnější zásobníčky a tak se i stane, všichni jsou spokojeni a jestli si nekoupili Air Arms/HW/Daystate.., tak spolu střílí šťastně až do smrti. :)
Verze realita: musí poradit zkušení majitelé, osobní odběr nových zásobníků v Colosus nepomůže? Myslím vybrat si pokud bude ta možnost, jak jsem tu četl: "...co zásobník to originál..." [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/icon_neutral[1].gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 11 říj 2009 11:23

Tyhle otační zásobníky jsou jen zdrojem hodně velkých problémů. Aby to správně fungovalo musela by být vůle v souososti s hlavní max. 0.01-0.02 mm. Reál bude asi někde jinde a to ještě třeba připočítat vůli v aretaci.
Hail And Kill !
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VSCharlie » 14 říj 2009 23:35

To "kesi"

1- Na pohádky jsem už trochu (HODNĚ.. :cry: ) starý.
2- Colosus asi nepomůže, objednal jsem si dva nové - na pokusy apřišel mi jeden, víc jich nemají skladem a kdo ví, kdy budou mít.
Na druho stranu, ten co mi přišel, je celkem slušný - "ustřeluje" jenom jedna díra.
Na 25m se to v terči projeví asi 5cm pod úhlem 45stupňů - doleva nahoru. Zkusím to doladit - uvidíme...

Ale teď z jiného soudku.
Mám tři dotazy:

1-Jaký tlak je vhodné nechat v zásobníku, když pak nebudete střílet 2 a více dní ? Při prodeji jsem v tom měl cca 100 Barů, tak předpokládám, že to bude něco kolem této hodnoty, ale jistota je něco jiného že.....
2- Jak často provádět údržbu - čištění ?
3- Na co se při údržbě (mazání a čištění) soustředit a co "očůrat" ?

U klasických palných zbraní to vím, ale plynovky a vzduchovky je trochu něco jiného...
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Tlak

Příspěvek od Apevia » 15 říj 2009 07:27

Tlak může zůstat klidně plnejch 200Bar, nevadí to. Hlavně to nevypouštěj nikdy "na tvrdo" pořád ať tam něco je...
Cogito ergo armatus sum.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Příspěvek od MartinNR » 16 říj 2009 21:33

Prosim o radu, chcem PCP pušku a odporúčajú mi AT44S-10-D alebo HW100. Hatsan nepoznám a sú na ňu rôzne názory. HW100 asi bez komentára ale 1000 eur? AA S410 ale predajca hovorí, že reguláciu tlaku a je to nevýhoda. Čo je prosím na tom pravda?
Ak by ste vedeli o PCP okolo 500 max 600 Eur, ktorá bude dlho a spolahlivo slúžiť poradte prosim.
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 16 říj 2009 21:50

AA 410, FX Typhoon, obe opakovacky, menej problémové ako Hatsan.Pri troche snahy by stačilo tých 600 ako na jednu, tak na druhú.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
loucak
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2009 18:41
Bydliště: Horní Loučky

Příspěvek od loucak » 18 říj 2009 20:01

Dneska bylo celkem pěkné počasí, tak jsem vyzkoušel Hatsana na 50 metrů. Normálně střílím tak do 20-25 metrů, tak mě zajímalo, jestli jde nastřelit solidní výsledek i na větší dálku. Nejsem žádný famozní střelec, ani nadšenec, co dá za eňo-ňuňo zbraň a optiku balík peněz, spíš sváteční střelec. Optiku mám 4-12x40, což jsem zjistil, že na 50 metrů není úplně dostačující. Na tuto vzdálenost je terč při 12x zvětšení pořád hodně malý!
Střílel jsem na dva terče, vždycky 5 nástřelů a 5 finálních. Připomínám, že na 50 metrů jsem střílel poprvé po asi 20 letech, co jsem střílel na střední malorážkou, a i tak si nejsem už jistý, jestli to nebylo tehdy na 25 metrů.
Hatsan je bez jakékoli úpravy.

http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=394793
Scooby
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009 10:29

Příspěvek od Scooby » 19 říj 2009 17:22

Pánové, nevíte kde se dá koupit Hatsan AT44W-10 v plné verzi, na ZP? obvolával jsem několik prodejců, kteří mají v nabídce Hatsan, prozatím však žádná odpověď..
beel

Příspěvek od beel » 25 říj 2009 20:30

co tím myslíš plná verze na ZP myslíš výměnu trysky v kartuši...
Scooby
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009 10:29

Příspěvek od Scooby » 25 říj 2009 21:09

Myslím tím,aby to lítalo tak jak uvádí na svých stránkách výrobce. Chtěl bych
vše oficialně a nějak se k tomu nedá dostat.Nevím,co všechno ma vliv na rychlost,ale nerad bych se v něčem vrtal...nejsem žádnej technik
Scooby
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009 10:29

Příspěvek od Scooby » 27 říj 2009 07:40

to:beel
Je velký problém vyměnit trysku?Da se sehnat a je to jediný způsob jak u hatsana zvednout výkon :?:
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 27 říj 2009 08:37

Proč pátráš po úpravách když chceš flintu v irigo výkonu? Tryska = propoj od ventilu do hlavně a ne někde ve ventilu. Je to vlastně mosazná trubička venkovního pr. 7 a vnitř. 4mm, po rozdělání flinty lehce přístupná.
Scooby
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009 10:29

Příspěvek od Scooby » 27 říj 2009 14:10

Tu origo verzi poptávám u několika firem co obchodujou s ostrejma sbraněma.Už jsem měl jednoho hatsana z colosusu,ale jeho výkon neodpovídal tomu co na strankach inzerovali, po mé reklamaci ty parametry upravili. Nevím,jestli je problém v tom,že moc lidí nemá zájem o hatsana na ZP,nebo neumím hledat,ale ještě se mi nepodařilo najít někoho, kdo by je sem vozil. Proto zkouším zjistit co se da.
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Daystate Merlyn » 31 říj 2009 16:05

Hatsan je bez jakékoli úpravy.
http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=394793[/quote]

na tom fotu je ale jiná tryska než origoš ne ...?
Odpovědět