Nakup pouzite zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 13 říj 2009 10:18

1. S tim tezko neco nadelas
2. Ne
3. Zkusebna ti tusim neposoudi napr.opotrebeni zbrane,chod spouste atd.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 13 říj 2009 11:05

Zkušebnou jsem myslel její kontrolu těsně před koupí a domluva jen na skouknutí, ne ofic. přezkoušení.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 říj 2009 15:13

U Brymovy prave tyhle cezety maj.
Limit 5.000 jsem si dal taky, vyskladal jsem si na stul 3 pistole za 4.400, 4.700 a 4.900, rozhodoval jsem se mezi 2 a nakonec jsem zvolil tu nejdrazsi, ale ne proto, ze byla nejdrazsi (na ceny jsem mrknul a potom). Proste mi prislo, ze mela nejmensi vule. Ale boj mezi tou za 4.400 a za 4.900 byl opravdu tesny.

Jsou to stary bouchacky z "nejaky ozbrojeny slozky", prej ne moc strileny, hlavne noseny.

Faktem je, ze ja poznam prd, jak moc je to ostrileny. Mrknul jsem do vyvrtu a pripadal mi strilenej podobne, jako na mym Shadowu, ktery ma odhadem 6.000 ran za sebou.

Vzal jsem to spis jako raritu - resp. vzpominku na dobu, kdy se jeste CZ75 delala ze slusny oceli a jako bouchacku na mirenky okresniho formatu (ktere strilim tak 4 do roka).

Co se tyhle stary CZte (ta moje je z roku 1987) musi nechat je to, ze tak luxusni chod DA jsem jeste u zadny CZ nevidel. V SA to ma jeste laditelny rezervy, kterych hodlam vyuzit. Pak uvidim, jak to z toho bude litat.

Jako takovej zbesilej extrem uvazuju, ze necham povrchovku jak je (tudiz seredne omlacenou), nicmene to hodim Zendlovi, kterej z toho za cca. 10.000 udela moc hezky presnou zbran (hlaven, spoust, spasovani) a budu s tim nadale chodit na ty mirenky a rikat, ze jsem to koupil jako krumpl za 5.000, pritom s tim pujdou nastrilet docela slusny vysledky. Jediny, ceho se bojim, abych do toho nenarval 10 a ono to po 1.000 ranach neodeslo na ramu ci zaveru.
Uživatelský avatar
marta
Příspěvky: 28
Registrován: 04 říj 2009 20:47

Příspěvek od marta » 13 říj 2009 16:23

já zase nějaký pevný limit nemám,prostě se mi tyto čízky líbí nejvíc ze všech které v Brodě dělali.Když se podívám na ty nové s tím hrozným čepem nebo kolíkem blokace,no to je strašné,ani nevím jak bych to rozebírala? Brymová je pro mě daleko,zkusím se obrátit asi na pana Koubu z Brodu.Záleží mi na těch vůlích,aby pistole dobře chodila a klidně si ji nechám i znova načernit,když bude hodně ošoupaná.
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sawyer » 20 říj 2009 17:43

muzete nekdo popsat jak probiha prodej/nakup pouzite zbrane ? co vse za lejstra met u sebe a co komu zustane
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 20 říj 2009 17:53

ten, kdo ma na sebe přihlašenou zbran ma za povinost její odhlášení (at již obchodník nebo nějaky kamarad....), takže on si vypiše pro sebe šedivák o převodu vlasnictví zbraně na Tebe a Ty si vypišeš šedivák o nabití vlasnictví zbraně. On odnese na policii ten šedivak i s techničákem, oni to tam zlikvidujou a pošlou oznameni na policii u vas že jsi nabyl vlasnictví zbran. Ty maš 10 prac.dnu od nabyti vlasnictvi na to abys u sebe na policii zbraň přihlásil. Oni Ti tam na zakladě šediváku vystavěj techničák.... Pak už jen zaleží jak si kterej policajt vyloží zákon.... Občas někde vyžadují kupní smlouvu mezi Tebou a kupujicim a kdo ví co ty hlavy pomazany muže ještě napadnout....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 20 říj 2009 19:00

Já bych to napsal srozumitelněji:
-------------------------------------

Pavel prodává zbraň. Lukáš kupuje zbraň.

Pavel a Lukáš se sejdou. Lukáš ukáže Pavlovi svůj ZP a nákupní povolení. Pavel ukáže Lukášovi svůj ZP, průkaz zbraně a zbraň. Doklady si vzájemně pečlivě zkontrolují, nejlépe i porovnají s OP.

Lukáš si prohlídne zbraň, chce ji koupit, domluví se s Pavlem na ceně.

Vypíšou dva stejné šediváky, Pavel na něm škrtne slovo NABYTÍ a ten si nechá, Lukáš škrtne slovo PŘEVOD a ten šedivák si nechá.

Předají si peníze, a v rámci zamezení i sebemenšího náznaku problémů na PČR sepíšou aspoň úplně jednoduchou kupní smlouvu, a Lukáš Pavlovi radši nechá kopii svého NP.

Pavel jde co nejdřív na PČR, odevzdá šedivák, průkaz zbraně a odhlásí zbraň.
Lukáš jde se zbraní co nejdřív na PČR, odevzdá tam šedivák a NP a dostane průkaz zbraně.

Poplatky jsem samozřejmě nemiňoval :lol:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 říj 2009 19:11

dykmore píše: Pavel jde co nejdřív na PČR, odevzdá šedivák, průkaz zbraně a odhlásí zbraň.
Lukáš jde se zbraní co nejdřív na PČR, odevzdá tam šedivák a NP a dostane průkaz zbraně.
Pro někoho může být "co nejdřív" třeba měsíc. A v zákoně je 10 dní.

Kupní smlouvu je vhodné uzavřít a zapsat do ní datum a přesný čas prodeje. Pak budou prodávající nebo kupující vykryti, pokud se zbraní jeden z nich něco vyvede...
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 20 říj 2009 22:41

Alfe, s těmi 10 dny máš pravdu, zapomněl jsem to napsat. Co nejdřív jsem myslel dřív než desátý den.

Datum v kupní smlouvě je samozřejmostí - co by to bylo za smlouvu bez data? Ale ten čas nákupu - hm,to není od věci, budu si pamatovat :idea:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět