Verejna strelnice z delkou streliste vice jak 100 metru....

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů....

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 08:45

Ahoj,
víte někdo o střelnici umožnující střelbu na velké vzdálenosti?
Vím, že byla střelnice pro odstřelovače někde v Přerově 350metrů , ale beztak nebyla veřejná.
Kam chodíte střílet z odstřelovacích pušek, nebo
přesných dlouhých zbraní.
Ona nejběžnější dráha 50 metrů, je žalostně málo i pro lovecké kulovnice a vlastně i malorážky.
Tak mě napadá máte někdo vyzkoušenou munici 22LR Magnum??
Viděl jsem, že prorazí na 50 metrů 3mm tlustý ocelový plech.
Stejně tak mi není jasný, kam lidi chodíte střílet SA 58/Tactical a podobné ..
Máte někdo ve vašem okolí tak dlouhou střelnici?
Za tipy a rady děkuji Vám všem..
Martin Mor. Kras


Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 10:01

Mily Martine,
Prosim neuraz se, ale je videt, ze moc povedomi o cilove balistice nemas. 22WMR v zadnem pripade neprorazi na 50m 3mm ocelovy plech! Roztrikne se o nej jako jablko o strom. Nejblize pouzitelne strelivo k takovym pokusum je 222 ci lepe 223REM. A pokud mozno se strelou s ocelovym jadrem. Nicmene spis je to prace pro nejakou opravdu "dospelou razi". Jinak s temi strelnicemi je opravdu problem. Ja sam chodim nastrelovat svou loveckou kulovnici raze .308W do sedlce (strelnice Magnum Praha). Maji tam jeden stav na 75m. Jinak v praze dle meho neni nic takoveho. Kdyby nekdo o necem vedel, take uvitam takovou informaci.
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 11:50

Ahoj,
to víš, že jsem se nurazil, jsem osel.Hi Hi.
Bylo stříleno z poloautomatické pušky 22 HMR.
Nevím teď z hlavy výrobce, ale nábojnice je niklově stříbrná a kula ze špičkou je měděně červená.
Jinak ten plech jsem měl v ruce.
Ale ona i malorážka z municí třeba na triatlon je podle prodejce přesná bez problémů na víc jak 100 metrů.
A střelnice na to nikde.
Jen oňech 50 metrů. Ach jo.
Jinak děkuji za příspěvek.
Hezký svátky chlapy....
Martin
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 12:56

22HMR? To si asi ulit ne? Kdyz tak .177HMR! No a pokud vykonejsi 22jka tak leda 22WMR viz. to co psal kolega predemnou! A jeste k tomu plechu, bud spatne meris (3mm ani nahodou) a nebo sis ten plech pred tim navrtal :-)))
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 17:58

V praze se da strilet na 100m jeste na strelnici Biatlon klubu Kapslovna. Myslim kilo na hodinu. Je to jeden tunel 100m, dalsi asi 50? a 25m. Byl jsem se tam nedavno podivat, vypadalo to tam obstojne, obsluha pohodova a vstricna, jenom na me mozna trochu drahy...holt Praha... Zdravim
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 20:14

V kapslovne 100m? Ja tam chodil strilet kdyz sem delal Biatlon a co ja vim dycky tam byla jen 50tka! Ze by inovace? Se mi nezda...
Nicmene sem narazil na nejakou jinou debatu a tam se take o 100m zminovali. Mozna to je fakt pravda a ja si hovno pamatuju.
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 20:23

Netvrdim ze jsem se nedopustil omylu. Nicmene kdyz jsem tam cca pred 14dny byl, tak jsem se asi s vedoucim strelnice /nejaky zelene uniformovany pan - vojak?/byl podivat na palebnou caru a kdyz jsem se ptal na vzdálenost, tak na mych nahozenych 25m hodil sibalsky usmev a rozsvitil svetlo kdesi, ze jsem na konec malem nedohledl.. Tvrdil, ze je to byvala testovaci strelnice uz nevim koho a ze to ted pouzivaji myslivci na nastrelovani kulovnic... Shrnuti: krk za tech 100m nedam, ale fakt jsem mel ten dojem..:)
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2004 20:32

No tak jo. Asi tedy inovace :-) DIKY za TIP!
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 24 pro 2004 12:49

Ahoj, vím, že střelnice 100 metrů je ve Světnově (okr. ZR) na Vysočině. Ale jaký je tam provoz, to nevím. slouží ke střelbě dlouhých kulových zbraní (loveckých) Bude-li někdo vědět více, budu rád. Hezké Vánoce všem REMOCZ Brno
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 25 pro 2004 20:32

Na kapslovně inovace asi sotva. Původně to mělo daleko víc, sloužilo to v pradávnu jako součást tovární střelnice selier-bellot, ale je to nějak zavaleno. Ten zeleně uniformovaný pán je asi správce pan Měšťák. Kontakt najdete asi tady http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=17&cl=39. Kolik ty stavy mají nevím, já tam střílel max 25 z krátké.
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 25 pro 2004 20:37

jo, tak jsem ještě kouknul na tu kapslovnu, skutečně to mají na 100m.
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 26 pro 2004 20:06

Znal jsem tedy jeho syna. Mladeho Měštáka. Tedy pokud jsou příbuzní. Chodil jsem tam delat Biatlon. Mladej behal slusne. Ja se jen kutalel :-) No tak to vyzkousime tu 100fku!
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2004 14:14

Jo to je on.
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2004 16:57

On jako starej nebo mladej. Jsem krapet zmaten. Vyhledove si tam zavolam a objednam se. Pak napisu, jak se to zmenilo ;-)
Návštěvník

re:Veřejná střelnice z délkou střeliště více jak 100 metrů..

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2004 18:06

Díky za příspěvky,
jinka v té pět a půlce ráži to byla opravdu HMR.
Mají ji i s vystaveným plechem v Brně v Awiwu.
Po novým roce tam zajdu a napíšu o jaký přesný tip se jednalo..
Nechci se přít, budu rád, když se to objasní, abych neměl skreslený představy..
Jinak chlapy pište další poznatky na dlouhé střelnice, myslím, že nejsem sám koho to zajímá..

Děkuji Martin
Mor. Kras
Odpovědět