Jako prvni zbran na obranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 22:07

Dědek Plesnivák píše: 1. No to se docela divím, protože Glock 36 má skoro stejnou rukojeť jako Glock 26, to znamená že pokud chceš používat při držení i malíček, pak musíš mít prodloužený zásobník. V tom jsou na tom G 26 a G 36 úplně stejně.

2. Jen mě těší že už vím kdo jsi. Nedávno o tobě psali v Blesku – člověk se šesti prsty. Jinak si nedovedu představit že se ti na G 26 dva prsty nevejdou. :wink:
ad 1) Zrejme jsem mel v ruce G36 s prodlouzenym zasobnikem... a G26 s normalnim.

ad 2) Ty kupujes Blesk? :-) a jeje ...


Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 03 říj 2005 22:28

Andy píše:
Dědek Plesnivák píše: 1. No to se docela divím, protože Glock 36 má skoro stejnou rukojeť jako Glock 26, to znamená že pokud chceš používat při držení i malíček, pak musíš mít prodloužený zásobník. V tom jsou na tom G 26 a G 36 úplně stejně.

2. Jen mě těší že už vím kdo jsi. Nedávno o tobě psali v Blesku – člověk se šesti prsty. Jinak si nedovedu představit že se ti na G 26 dva prsty nevejdou. :wink:
ad 1) Zrejme jsem mel v ruce G36 s prodlouzenym zasobnikem... a G26 s normalnim.

ad 2) Ty kupujes Blesk? :-) a jeje ...
Já mám tolik peněz že nevím co s nima, tak jsem si předplatil Blesk, co je na tom špatného – na podpal krbu se sice moc nehodí, ale jako přikrývka je super. :lol: Ba ne, to nevíš že se dá číst i zadarmo na internetu? Když mě omrzí diskuze na Gunshopu, tak se jdu podívat na dívku Blesku abych si vážil toho co mám doma. Ale vážně, ještě o tom nákupu popřemýšlej, ať neuděláš nějakou hloupost. Chceš Glocka a přitom o něm víš míň než já a to je to pro mě pistole na okraji zájmu. Zkus schválně ještě před nákupem vyzkoušet ten Taurus, nebo nějakou menší pistolku. To je má přátelská rada, ale ve finále dělej pochopitelně to co sám uznáš za vhodné.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 03 říj 2005 22:39

sorry vim ze tohle sem nepatri ....ale vite ze v blesku taky psali ze batman zije :shock: a nekdo taky cte blesk jen proto aby se dozvedel ze sou na svete jeste vetsi paka nez je on sam a utvrzuje se v tom ze on sam neni takovy deb*l jak si sam mysli a doufa ze taky jednou bude vubec neco mit a nemusi to byt zrovna divka blesku (i kdyz kdyby to byla ona tak proc ne??) :lol: .......jeste jednou sorry ale se nepobavit o blesku....... :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 22:52

Dědek Plesnivák píše:Chceš Glocka a přitom o něm víš míň než já a to je to pro mě pistole na okraji zájmu.
Nehledej v tom vedu. Vim jake parametry od obrane pistole chci, v ruce jsem ten kram drzel, dokonce i strilel (z G26) ;-) ... opravdu neni co resit.
Pistole je pro me uzitna vec. Musi splnovat technicke zadani.. jak vypada je mi jedno. Strili se mi z ni dobre a dokonce i trefuju! (to bys do me nerekl vid) .. no.. a uz to neresme.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 22:53

Marcus píše:sorry vim ze tohle sem nepatri ....ale vite ze v blesku taky psali ze batman zije :shock: a nekdo taky cte blesk jen proto aby se dozvedel ze sou na svete jeste vetsi paka nez je on sam a utvrzuje se v tom ze on sam neni takovy deb*l jak si sam mysli a doufa ze taky jednou bude vubec neco mit a nemusi to byt zrovna divka blesku (i kdyz kdyby to byla ona tak proc ne??) :lol: .......jeste jednou sorry ale se nepobavit o blesku....... :roll:
Ty to nějak znáš... :)
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 03 říj 2005 22:54

ja tam mluvil o sobe.... :cry:
jojo

Příspěvek od jojo » 03 říj 2005 23:09

SINCITYMAN píše:Antistressovou zbraní myslím,že je jednoduchý na ovládání,nemůže se např stát,že ji v okamžiku kdy ji budeš potřebovat zajistíš :o Prostě ho nadrcneš a když budeš potřebovat tak stačí mačkat.To jsou neoddiskutovatelné výhody.Sám jednou G36 nebo 30 plánuju.Pokud si zvykneš na G můžeš ale mít problémy s jinými zbraněmi.Proto jako první zbraň(pokud jich plánuješ víc)doporučuji tu Cz.Andy nesouhlasí,ale nepochopil jsem proč,kvalitu G jako zbraně nepopírám.Pouze o jeho vhodnosti jako první zbraně....36 a 30 rozhodně není pro terčovou střelbu určena,to je lepší 21 :D to je ale jasné.Jinak i ta 17 G není podle mne moc velká a když si na pistoli zvykneš není ji problém nosit.Kromně G,Cz a HK mám zkušenosti ještě s Sig Sauer a Alfou.Nejslabší byla ta Alfa,ale mohlo jít o špatný kus ze začátku výroby.
Jasny. Jen sem nevedel co si pred tim predstavit :D . Zatim chci jednu zbran a to kvuli obrane. Bud Glock nebo XD. Hlavne chci aby byla spolehliva a bezpecna.
Jeste sem uvazoval ze bych si jako 2. zbran koupil Walthera v .22 pro trenink. Predpokladam ze vystrilim tak 1 - 2 tis. naboju z te prvni, abych ji dostal do ruky a pak ze bych trenoval tou .22 . Strilel bych i z te prvni,ale min, prece jenom cena naboju je celkem poznat
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 04 říj 2005 05:54

O XD moc nevím,snad že je původem z bývalé Jugoslavie,mnoho o G se dozvíš na www.mujglock.com,rádi tě tam uvidíme.Ten P22 nevidím jako dobrý nápad,pokud budeš mít devítku tak za ty prachy kup lis a přebíjej,u vyšších ráží to je přímu nutnost :) Pokud půjdeš přesto do té P22,dej si pozor,údajně nejslabší částí zbraně jsou zásobníky.Ono samonabíjecí zbraně v 22 jsou všeobecně někdy problém,doporučuji mazat poválením.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 04 říj 2005 07:31

Andy píše:
Dědek Plesnivák píše:Chceš Glocka a přitom o něm víš míň než já a to je to pro mě pistole na okraji zájmu.
Nehledej v tom vedu. Vim jake parametry od obrane pistole chci, v ruce jsem ten kram drzel, dokonce i strilel (z G26) ;-) ... opravdu neni co resit.
Pistole je pro me uzitna vec. Musi splnovat technicke zadani.. jak vypada je mi jedno. Strili se mi z ni dobre a dokonce i trefuju! (to bys do me nerekl vid) .. no.. a uz to neresme.
Co máš pořád s tím že bych to do tebe neřekl? Já věřím že nestřílíš špatně, ale to ti asi stejně k navýšení sebevědomí nepomůže. :D Spíš by mě od tebe potěšilo kdybys uznal že jsem měl pravdu. :wink:
Johny_Knoxvile

CZ 75B

Příspěvek od Johny_Knoxvile » 11 bře 2006 09:02

Ahoj,

já jsem si na první zbraň trochu našetřil, a koupil si za 6000,- ČZ 75B 9mm Luger. Byla to skvělá cena. Zbraň byla od předsedů IPSC v Praze. Takže zbraň neskutečně vymakaná. Dřevěnné střenky pro lepší držení, jemnější spoušť, vyměnili mi všechny pružiny, druhej zásobník,... Ke zbrani mi dali ještě navíc druhou novou hlaveň:-) No co si budem povídat, tahle zbraň je fakt třída. Mám na ní nastříleno asi dva tisíce a moc dobrý. Zatím žádnej problém a to střílím dost aktivně.

Já ti nebudu nic doporučovat. To je blbost. Stejně si vybereš podle svýho. Ale poradím ti, vyber si zbraň, která se ti líbí, dobře se drží a vyhovuje ti. Pokud chceš, zajdi si na střelnici a určitě tam někdo takovou jakou sis vybral mít bude. Tak mu dej kylo a on tě nechá párkrát vystřelit. Ať vidíš, do čeho jdeš.

Hodně štěstí při výběru a přeju ti, aby ses hned na poprvé trefil, jako já.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 11 bře 2006 10:07

Myslím si, že již kolegové vše důležité vyjmenovali. Stejně koupíš to, co se Ti líbí. U těch compactů a subcompactů je limitující Tvá tělesná schránka. Mě, jelikož mám tlapu jak medvěd, absolutně nesedí a řešit to nějakým prodloženým zásobníkem jsem nechtěl. Takže mám klasiku a jsem spokojen.
Pokud půjdeš rovnou do G, nevidím žádný důvod k tomu, aby jsi absolvoval nějaké vývojové fáze od ČZ až po Tvou konečnou zbraň. Považuji to pouze za vyhozené peníze. Smyslem přece není, aby jsi uměl zacházet s klasikou typu ČZ. Ten G, či jiná zbraň bude Tvá osobní, předpokládám, že tréninkem se dokonale naučíš s ní zacházet a ovládat jiné systémy nezbytně nemusíš.
frosty
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2006 17:40
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od frosty » 11 bře 2006 10:10

Akú prvú zbran to zavysí od človeka moja prva zbran bola H&K USP 9mm a bol som spokojny.
Odpovědět