Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 15 srp 2009 11:59

Já osobně nosím Gerber Gator zavírací s Drop pointem z oceli 154CM


Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od JaK » 20 srp 2009 14:03

U sebe téměř vždy nosívám Benchmade 710 (mám novější verzi z D2). Snad k ní v brzké době přibude i Spyderco Stretch (ZDP 189 :twisted: )
Nedávno jsem si pořídil svůj první nůž s pevnou čepelí, který jsem vydržel nosit skrytě. Volba padla na RC3.
Obrázek
Obrázek
Snad nejsou obázky příliš velké.
dave-66
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2009 08:03
Kontaktovat uživatele:

Lovu zdar...

Příspěvek od dave-66 » 06 říj 2009 11:45

Nazdar. Já co se týče nožú pouzivam švicara Victorinox Forester a jsem s ním velice spokojen. Vřele doporučuji tento kapesní nůž všem, kteří od nože očekávají kvalitu, spolehlivost a mnoho dalších vlastností, které tento výrobek přináší. http://www.victorinox.cz/index.asp?menu=775&record=3516
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 06 říj 2009 17:59

Ja denne nosím od victorinoxu model camper už 11 rokov a chcel som ho už niekoľko krát vymeniť za nejaký model od Spyderca a iné, ale nejako mi "svedomie nedovolilo" to urobiť :) . Pre mňa je to ideálny EDC nôž.
BTW: Špáratko som dávno stratil, ale pinzetu nie.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Tak

Příspěvek od Apevia » 06 říj 2009 21:27

Tak já jsem mého loveckého Wengera vyměnil... Důvodů bylo několik. Relativně vysoká váha, nutnost pouzdra, které jsem musel přendavat mezi pracovníma a normálníma kalhotama (nebo mít dvě, ale to se mi nechtělo) a taky to, že byl velký a prostě se špatně shovával, nepotřebuju aby to všichni viděli. Jsou bohužel lidé, kteří nechápou ani to, že někdo nosí nůž, o střelných zbraních ani nemluvě... No a nakonec jsem došel k noži od SOGu a to sice Flash II s přímým ostřím se střenkama ze Zytelu. Hlavní pro mě byla velikost, kvalitnost jak oceli tak kompletu, váha a to, že má klip, kterej uožňuje skryté nošení a nůž mi nikterek nezavází (v autě, při chůzi, v sedačce, gauči....). Zatím jsem spokojen, už po vybalení z krabičky byl nůž velice ostrý. Zatím ho mám jen chvíli, čas ukáže na to, jak bude celej držet pohromadě, ale věřím, že bude i nadále suprově sloužit... Pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zatím mi vše nasvedčuje, že to bude dobré EDC-čko. A ani cena není nikterak hrozná. Včetně pošty bratru 1 500Kč...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od Grinch » 15 říj 2009 12:24

Tak i ke me uz dorazili moji milacci :)

Vse bude do prace krom toho Ontaria - to jde bratrovi k narozeninam za symbolickou 1,- :)

Omlouvám se za neumělé foto - je to z prvotního nadšení, takže až se vyřádím, tak je všechny hezky nafotím a budou k videní zde : www.grinch.cz

jinak zas foto nejde vlozit proto foto zde:


Obrázek
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grinch » 31 říj 2009 21:05

Tak již jsem měl čas nafotit a napsat i pár řádek.

Takže zde je daleko více fotek mazlíků:

www.grinch.cz

pro ochutnávku:

Obrázek
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 31 říj 2009 21:51

myslím, že s tímhle nožem nemůžu být ot. Dneska se nám nějaké individuum prokopávalo dveřmi ze dvorka, a tohle bylo jedinou zbraní po ruce. Takže tohle je nůž, který ode dneška příležitostně nosím :lol:


Obrázek

ale jinak vždy a všude s sebou nosím motýlek, poslední roky tenhle:

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Příspěvek od Golem » 31 říj 2009 23:09

Takovou zbraň profesionálního válečníka jako na Tvojí první fotce máme doma taky. Dnes nám pomohla k dobrému guláši k večeři. :-) (nesloveno, koupeno, pouze nakrájeno). Pokud jsou u Vás bezpečnostní problémy ( zlí skíni tam napadají mírumilovné občany? :-) ), neuvažuješ o pořízení palné zbraně?
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 01 lis 2009 14:47

viz můj podpis :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Střelmistr
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2009 17:34

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Střelmistr » 05 pro 2009 19:35

Já nosím zavírák Benchmade Osborne nebo vystřelovák Microtech Ultratech a k tomu ČZ83 9mm Br.
CZ 85, CZ 83, CZ 75B-SA, Browning Buck Mark, ZKM 451, ZKM 456, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Kozlice Holek 20/20
petr3548

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od petr3548 » 08 pro 2009 21:21

Zdravím, co říkáte na tento nůž - http://www.colosus.cz/zbrane/nuz-walther-black-tac-btk/ - zdá se mi u něho i cena relativně přiměřěná.
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od piku » 09 pro 2009 20:32

Budes rezat lana ci popruhy nebo tak neco???
Jestlize jo tak komboedge jo jestlize ne tak si kup klasicky ostri ale tim taky prefiknes lano atd.
Resil si otazku brouseni zubate cepele???
Jestlize se ztupi a jako ze jo neni snadny ty zoubky nabrousit...
Radsi si priplat a kup si hladky ostri a jeste otazka cernene cepel,
casem se osoupe a uz to neni pekny.
177
22
25
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Apevia » 10 pro 2009 17:52

Tak na zoubky musíš mít akorát jiný brousek- "triangl" a není to tak hrozný...
Jinak nevím jak tenhle "Walther" (moc nevěřím tomu, že je to opravdu Walther)... Ocel 440 není špatná, hodně se používá, duralový střenky by mohli taky držet... Kup a uvidíš ;)
Jinak určitě počítej, že časem černění z čepele sešoupeš, možná i ze střenek...
Cogito ergo armatus sum.
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Spectre86 » 10 pro 2009 19:08

Mám podobného walthera, síce MultiTac. Je to 440C, takže čo sa ocele týka, tak také zdravé minimum. Z krabice je dobre nabrúsený, a aj zúbky. Používam ho do práce(sem tam niečo vybaliť, má malé kliešte a provizórny skrutkovač na štandardné bity,zubaté ostrie sa hodí na sťahovanie izolácie z káblikov).
Strenky sú skôr zinkozliatina, farba na nich nedrží, kliešte sú čiernená oceľ štandardná, takže tie sa neošúpu, ale čepeľ je striekaná dákou farbou, a pri brúsení to asi časom zíde. Zostavenie zatváráku by som si predstavil aj kvalitnejšie, občas ho treba dotiahnuť, a keďže sú to malé torxové skrutky, tak je to nič moc.
Podľa čiarového kódu made in germany, ale zostavenie mi príde také poľské.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Odpovědět