priprava pistole pred prvni stelbou

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
venda

příprava pistole před první stelbou

Příspěvek od venda » 09 bře 2006 11:09

příprava pistole před první stelbou, může mi někdo poradit jak provést nástřel atd. díky jak připravit samotnou zbraň ?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 bře 2006 11:42

Co pouzit navod?
Olaf

Příprava pistole

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 16:56

Třeba vůbec nebyl, nebo v cizím jazyku. :lol: :lol:
Zastřílení pistole, toť otázka. Střelnice,terč a uvidiš. Pokud jsou stavitelná miřidla, žádný problém udělat případnou korekci.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 09 bře 2006 18:26

Pokud bych v životě ještě moc nestřílel tak bych asi někoho požádal na střelnici aby to zkusil, nebo nechal nastřelit v servisu. Problém u začátečníku je, že siteprve vytváří navzky na držení spouštění a pod. A pokud nejsou nadrilovány aby byly konstantní pak nástřel z ruky je nemožný. Lepší je mít zbraň odborně nastřelenou a list -nástřelák k tomu a pak zkoušet a zaměřit se na chyby v držení spouštění dejchání, sledování mířidel, postoj a blablabla. Sám vím jak mne rozhodilo, když jsem obstojně střílel z G22 a po pěti letech přešel na Kimbra 45 ACP a CZtu. Následně jse vzal G a výsledek takřka jsem netrefil stodolu zevnitř. Hádejte čím to bylo? Zbraní to nebylo. (i když jsem si to moc přál).

Vzhledem k tomu, že zbraň nosím každý den, tak je připreavena vždy k použití- vyčištěna patřičně naolejována a přezkoušeny všechny tři pojistky a jejich funkce. Pokud zbraň leží někde vedej bože ve stolku, skříni atd. není na škodu rozborka s kontrolou hlavně mechanismu a pod. protažení vývrtu není na škodu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 bře 2006 11:22

Andy píše:Co pouzit navod?
Přesně. Pokud není návod v češtině, pak pokud se jená o novou zbraň, je potřeba vše řádně vyčistit od konzervačních maziv a poté přiměřeně namazat. Vyjímkou je Glock, který používá svoje speciální maziva už na nové zbraně a setřít je je holý nerozum.

K nové zbrani bývá zpravidla nástřelný terč, který je ale dobrý pouze pokud máte stejné oko, jako natřelující. Jinak (třeba my brýlatí) musí občas trošku ťuknout do mířidel. Ale to doporučuju dělat až po jisté době. Je lépe nejdřív natrénovat tak, aby se zásahy začaly shromažďovat někde v terči. Poté, až se opravdu začnou shromažďovat v těsné skupině pohnout mířidly natolik aby se skupina přemístila na střed.

Pokud je zbraň použitá, doporučuju stáhnout návod z internetu (byť i v cizí řeči) a postupovat opět podle něj. Tady je vyjímka opět u Glocků a u Steyerů - nikde na internetu jsem návod k použití nenašel. Pravdilem by mělo být, že koupíte zbraň čistou a nakonzervovanou. I když, pokud je hlaveň nakonzervovaná, může se špatně kontrolovat vývrt. Ale raději vývrt mít nakonzervovaný, než rezivý.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 10 bře 2006 12:39

hoši moc díky, je to tak , návod je pouze v němčině a jde ozbraň sig sp2009 jak ji máznout? nevím přesně . a jak ? jestli stříknout třecí plochy a pak otřít, aby to nabyl hnůj a nebo to prostě stříknout a necha to bejt. to asi ne co? každopádně , kterej olej . VD40?, jinak který místa se maj přesně mazat? jestli také náboje. hlaveň uvnitř? někde sem čet že jo,ale někde že hlaveň. má být absolutně čistá. je toho dost , v poctatě když zodpovíte alespoň něco budu velmi vděčný díky.
venda

Příspěvek od venda » 10 bře 2006 12:41

jo a jde o novou pistoli.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 10 bře 2006 13:02

HanuIv píše:
Andy píše:Co pouzit navod?
Pokud je zbraň použitá, doporučuju stáhnout návod z internetu (byť i v cizí řeči) a postupovat opět podle něj. Tady je vyjímka opět u Glocků a u Steyerů - nikde na internetu jsem návod k použití nenašel..
Ja som k novemu Steyru dostal navod aj v Sk, ale na i-nete naozaj nic nie je
venda

Příspěvek od venda » 10 bře 2006 13:25

jo a rád bych poprosil o reakci p.hanulva, máte skušenosti se sigama .díky
venda

Příspěvek od venda » 10 bře 2006 13:28

a tak sem si vzpoměl: víte co je nejlepší mazivo? nevíte co ? tak já vám to řeknu. je to indulona. dobře maže a přistřlbě musí neskutečně vonět :lol: :lol: :lol: :lol:
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 10 bře 2006 13:57

Jen takova vsuvka off topic. Nema nahodou u nas prodejce ze zakona povinnost prodavat zbozi jen s ceskym navodem. Nepritomnost navodu je dle meho duvodem k reklamaci - hrozi totiz poskozeni vyrobku z nevedomosti.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 10 bře 2006 14:14

Luke píše:Jen takova vsuvka off topic. Nema nahodou u nas prodejce ze zakona povinnost prodavat zbozi jen s ceskym navodem. Nepritomnost navodu je dle meho duvodem k reklamaci - hrozi totiz poskozeni vyrobku z nevedomosti.
Technicky vzato máš pravdu, myslím, že někde v obchodním zákoníku by se to určitě dalo dohledat přesně. Faktem ale je, že speciálně pistole je ten druh výrobku, který je do té míry technického charakteru, že si ho jen málokdy koupí někdo, kdo o něm neví ani FŇ. Čili pistole si vesměs budou kupovat lidé, kterým absence českého návodu kriticky nevadí. No a na to možná prodejci hřeší (protože i já jsem se setkal se zbraněmi bez č. návodů, z čehož usuzuju, že se jedná o jev ne úplně raritní- třeba CZ 858 Tactical je úplně bez návodu).
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 bře 2006 15:09

Slim Jim píše:
Luke píše:Jen takova vsuvka off topic. Nema nahodou u nas prodejce ze zakona povinnost prodavat zbozi jen s ceskym navodem. Nepritomnost navodu je dle meho duvodem k reklamaci - hrozi totiz poskozeni vyrobku z nevedomosti.
Technicky vzato máš pravdu, myslím, že někde v obchodním zákoníku by se to určitě dalo dohledat přesně. Faktem ale je, že speciálně pistole je ten druh výrobku, který je do té míry technického charakteru, že si ho jen málokdy koupí někdo, kdo o něm neví ani FŇ. Čili pistole si vesměs budou kupovat lidé, kterým absence českého návodu kriticky nevadí. No a na to možná prodejci hřeší (protože i já jsem se setkal se zbraněmi bez č. návodů, z čehož usuzuju, že se jedná o jev ne úplně raritní- třeba CZ 858 Tactical je úplně bez návodu).
Ne v obchodním zákoníku, ale v zákoně na ochranu spotřebitele. Tam je napsáno zhruba to, že pokud je zařízení natolik složité, že není možno mu na první pohled porozumnět, musí k němu výrobce přiložit návod v českém jazyce. Pokud to chcete přesně, mohuVám ono příslušné znění tohoto zákona najít.

Já kupoval v životě hodně zbraní. Pokud se mi dostala zbraň do ruky i s originálním balením, tak jsem k ní zatím dostal i návod v češtině - nebo spíš překlad originálního závodu. Dělá to tak Kozap, Banzai a jejich prodejci. Logicky, pokud kupujete zbraň z komise, tak návod nedostanete.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 10 bře 2006 15:14

Slim Jim píše:
Luke píše:Jen takova vsuvka off topic. Nema nahodou u nas prodejce ze zakona povinnost prodavat zbozi jen s ceskym navodem. Nepritomnost navodu je dle meho duvodem k reklamaci - hrozi totiz poskozeni vyrobku z nevedomosti.
Technicky vzato máš pravdu, myslím, že někde v obchodním zákoníku by se to určitě dalo dohledat přesně. Faktem ale je, že speciálně pistole je ten druh výrobku, který je do té míry technického charakteru, že si ho jen málokdy koupí někdo, kdo o něm neví ani FŇ. Čili pistole si vesměs budou kupovat lidé, kterým absence českého návodu kriticky nevadí. No a na to možná prodejci hřeší (protože i já jsem se setkal se zbraněmi bez č. návodů, z čehož usuzuju, že se jedná o jev ne úplně raritní- třeba CZ 858 Tactical je úplně bez návodu).
No, to me prekvapuje. Co ja vim, ke Tacticalum ho standartne navod dava primo CZ UB spolu s nastrelnym listem. Uz proto, ze navod na Tacticala je volne pristupny na jejich strankach. Pskud ho nemas, muzes si ho tam stahnout.
http://www.czub.cz/index.php?p=17&lang=cz
Je fakt, ze se starou dobrou kosou asi umi kazdy.
To se ale neda ric o zahranicnich zbranich. Sam jsem byl nekolikrat svedkem, jak manik prede mnou v prodejne zbrani a streliva se prodavace vyptaval, jak co funguje na ty bouchacce, co si u nej pred tydnem koupil. Ne, ze by s tim neumel vubec, ale ruzny zvlastnosti pojistek a spoustoveho a biciho mechanismu u vsech moznych Sigu, Waltheru, HK a buhvi ceho jsou proste bez navodu jen tezko odhalitelne. A smrdi to pruserem, kdyz si mysli, ze ma zajisteno a ono ne. A o udrzbe ani nemluvim.
Odpovědět