jak na slepak 9luger?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ten

Příspěvek od Apevia » 02 říj 2009 15:00

Ten první, od Fiocchy je z jednoho kusu mosaze. Ve předu má jakoby kónus aby šel do komory přímo bez šprajcování. Mám doma několik originálu od Fiocchy tak i dělané z 38Spl (odsoustružen rantl a udělán zápich, jak to zavírají netuším).
Jinak ten Snail jsem měl už v ruce. "Nábojnice" je celá z plastu a přijde mi, že jediný co tam dělá tu ránu je broková zápalka-209. Usuzuji tak dle tvaru zápalky ze spoda... Zatím jsem je ale nezkoušel, ale asi budou dělat rány pěkný :)


Cogito ergo armatus sum.
gustav.makovec
Příspěvky: 13
Registrován: 11 črc 2009 15:27

slepáky , moja zkušenosť..

Příspěvek od gustav.makovec » 02 říj 2009 18:28

tak před 20 rokama sem chodil na lesárnu a bylo zvykem objíždět ostatní školy kočárama taženýma koňma v renesančních hábitech, střílet do luftu slepáky a zvát lidi na ples.Ti co zme už měli flinty, jsme nakoupili hafo brokových nábojů s hvězdicovým uzávěrem, (1,70 Kčs / 1 ks..) jenž byl vypáčen a místo broků jsme sypali ještě tehdy prodejný suřík a opět je uzavírali,stačilo rukou bez zakružovačky. Je to nějaký oxid olova, nechce se mi hledat přesný název, ale jeho váha byla odpovídající náplni broků.Někteří jantaři použili sůl,cukr, i papír... Dochucovadla jakžtakž fungovala, ale papír postrádající potřebnou váhu působil jako prd proti větru..groteska...No ten suřík byl oranžový,je poměrně agresivní, ale vyčistit se dal...Avšak konstrukce brokového náboje je poměrně jiná,než kulového,že.Než bastlit něco samodomo do samonabíjecí zbraně, tak bych to raději koupil.Patrně do revolveru by to nemusel být takový problém vyrobit, odstranit střelu,na prach.náplň vsunout kolečko papíru o něco málo větší než hilzna,zatlačit tyčinkou něco málo menší než je průměr hilzny tak, aby vzniknul ,,kelímek´´ např jako zátka která se vytahuje z mucholapky.. dosypat něco kladoucí odpor , je nekorozivní a neabrazivní,opět zátka ,ale už silnější,třeba tenký kartonek o průměru hilzny,lehce přetáhnout 5ti minutovým 2 složkovým epoxidem,nechat den schnout a zkusit to....event.zajít koupit nový kvér....je to řek bych zoufalsví, ale možná by to i fungovalo...rozhodně bych to ale neudělal, je to pouze teoretická myšlenka ! :)
Odpovědět