Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 26 zář 2009 21:06

chlapci ak vam tam nieco drhne tak to treba jemne prebrusiť (samozrejme treba zistit co to drhne)

ono sa to logicky musi trosicku vydrat ale je to radovo nula cela nula ništ... a ked sa to do seba tzv. zakusne tak uz to bude OK... proste je to trecia plocha... nebojte sa kym sa prederu tie 2 milimetre tak to bude vyyyystrelov a vystrelov...

staci to tiahlo aj valec namazať obyčajnou tuhou vazelinou (aby to nevytieklo) a ked to budete po 1000 vystreloch rozoberat tak uvidite ze ta vazelina tam stale bude...

ale ak tam nieco naozaj tvrdo drhne tak je niekde problem... treba ho najst a jemne prebrusit...


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
AntraX
Příspěvky: 72
Registrován: 14 čer 2009 21:09
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AntraX » 26 zář 2009 21:20

Je fakt, ze nejdriv sem tam vazelinu nedaval, ale zaclo to drit takovym stylem ze to delalo stransej kraval a bylo to fakt hnusny, po natreni vazelinou uz je to OK. Este budu muset poresit hlaven, porad se mi povoluje utahovaci stroub, asi budu muset trochu smirglem prebrousit ulozeni hlavne, protoze se to nedotyka moc rovnomerne...
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Příspěvek od D@ve » 26 zář 2009 22:07

doporucuji brousek... jakoze karborundum ... a jemny ... smirgl totiz nezpusobi rovnomerny tlak a spis by jsi tim srazil hrany a zbrousil kraje.

inac ... doporucuji spis molyko ( sirník molybdenu ), nez grafit...
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 27 zář 2009 20:35

To molyko sa na čo používa ? Kde sa to dá kúpiť ?
Grafitovú vazelínu prečo nedoporučuješ ? Je to najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 28 zář 2009 09:11

molybden sulfidove sajrajty (nazvy ako Molyka, Molykote a pod.) sa pouzivaju proti zadieraniu pri vysokotlakych spojoch alebo treni... cize na slavku je to relativne zbytocne nakolko ide o trosku drahsie mazivo... ale ked ho mas tak preco nepouzit, ze ano...

ja pouzivam uplne obycajnu Madit LTA vazelinu na tieto trecie spoje a k uplnej spokojnosti... ako hovorim ono si to po 1000 vystreloch sadne, tie plosky sa vyderu a potom uz je to donemoty... a kym ten piest prederies tak uplynie riaaaaaaadne dlha doba...

prvym priznakom ze nieco nie je dobre je tazsi chod resp. ked ta zlta vazelina sa sfarbi do cierna (to su jemne ciastocky zeleza), vtedy nieco drhne natvrdo...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
AntraX
Příspěvky: 72
Registrován: 14 čer 2009 21:09
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AntraX » 28 zář 2009 11:17

Tak me u tahla ta vazelina cerna az strbrna:D, ale nekdo tu psal, ze casem se to o trochu este vydre a prestane to (zatim teda neresim). Me spis stve to uchyceni hlavne, jedna strana sedi dobre, ale ta druha (kde je hlava sroubu) se dotyka jen v miste hlavy sroubu (tady se do toho casem asi pustim a lehce zbrousim), nejhorsi je ale povolovani sroubu i pres zajistovaci sroub (neni to ohybanim, ale spis otresama pri vystrelu).
dave-66
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2009 08:03
Kontaktovat uživatele:

Lovu zdar.....

Příspěvek od dave-66 » 28 zář 2009 14:23

Nazdar. k moji S634. tu naPINACI TYČ KTERA je ve styku se spodni stranou valce jsen v miste styku sbrousil šmirglem. Byla tam vlastne vrstvicka cerne barvy(povrchova uprava), ktera je ostatne na vsech dilech z vnejsi strany, nebo ktere jsou viditelne. po tomto ukonu jsem tyto 2 stykove plochy namazal. klouze to mnohem lip nez doposud. Drive pri kazdem cisteni jsem pozoroval znecistenou vazelinu do cerna.uvidime jak to bude vypadat tentokrat. :D
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Příspěvek od D@ve » 28 zář 2009 18:34

to neni barva, ale cerneni ;-)
napr. http://www.forman-benes.cz/cerneni-ocely
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 28 zář 2009 21:04

presne tak a ked sa to cernenie trosku zoderie tak to tmavnutie vazeliny prestane... proste tam budu strieborne plosky...

ale jemne prelestenie, ci prebrusenie jemnejsim smirglom nikdy neuskodi... holt setri sa na nakladoch a tak nie je vsetko urobene tip-top...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
AntraX
Příspěvky: 72
Registrován: 14 čer 2009 21:09
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AntraX » 28 zář 2009 21:17

Bohuzel je to tak, ze tahlo drhne(zajimavy je, ze cerneni na tahle drzi:D, ale valec ne:D), no dobre, ale ulozeni je hodne odflaknute, je i dost hrube vybrousene, zadny lesteni...
dave-66
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2009 08:03
Kontaktovat uživatele:

Lovu zdar ...

Příspěvek od dave-66 » 02 říj 2009 11:32

caute. Mel bych dotaz. Je mozne provozovat vzduchovky (pistove) za nizkych teplot? Tim myslim v zimě, venku... cca. -10 stupnu. Neomezi nizke teploty nejak funkcnost celeho, nebo casti mechanismu? Konkretne pro Slavii 634. Nemate nekdo skusenosti? Dik za echo. :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 říj 2009 12:01

Bude to mít trochu nižší úsťovou rychlost, ale nic co bys poznal.
Provozovat v zimě to můžeš bez problémů.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 02 říj 2009 12:12

jediny problem bude ze ocel pri minusovych teplotach zacina krehnut a pod. ale snad nic dramatickeho maximalne ti praskne pruzina ked ju dlhodobo podchladis...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

ASho

Příspěvek od Apevia » 14 říj 2009 20:25

Jak jste tady řešili ty pružinky spouště....
Na své S631 se mi ji také samozřejmě povedlo ohnout, ale tenkrát jsem to vyřešil tak, že jsem to nechal bejt a poslal jsem ji dál :-d
No, ale nedávno se mi do ruky dostal náhodou vnitřek autoventilku a na něm je taková pěkná, malá pružinka. Bohužel si nepamatuji rozměr origo pružinky ze slávky a ani této. Kdyžtak to zkuste, třeba by šla použít... Mě se tenkrát nic vyhovujícího nepovedlo najít :( Případně by byla použitelná asi jak v S631 tak i v S634...
Cogito ergo armatus sum.
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

Příspěvek od sup001 » 19 říj 2009 23:16

Zdar střelci,tak ji mám už taky doma, proti S.630 je o poznání silnější,i přesnější.K porovnání cena 3420Kč i s poštovným-kvalita-přesnost,rozhodně dobrý kup.Zatím jediný nedostatek je lučík z plastu-nesnáším náhražky z umělé hmoty,jinak spokojenost.Známý koupil "turka" za 5 000 ,pažba plastová ,jinak silná mašina,ale za 634ku bych ji neměnil,opravdu to strácí kouzlo vzduchovek,takové nadupané mašiny s rychlostí 380m/s ,patří stejně na střelnicia to není vončo.Pro ty co váhají nebo se rozhodují tak můžu jen doporučit
Odpovědět