Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomek7

sleduji a nevím...

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 09:07

zdravím plynařské odborníky :lol:
snažím se v této diskuzi odsledovat jako plynovku si vybrat a stále jsem se nerozhodl - chtěl bych něco menšího, aby to nebylo příliš těžké, do 2000, bylo to pěkné a ideálně .. podobné ostré verzi. Mám už základní dilema - zda pistol nebo revolver (čili menší únik plynů kontra spolehlivost revolveru)... co říkáte na Umarex RECK G 5 Goliath ?
A ještě dotaz - lze používat plynové náboje do ostré zbraně ? Zvažuji pořídit si zp, ostrou a na první místa nabíjet plyňáky ... střílet ostrýma je v tomto státě o tlamu i při ohrožení života ....
díky, Tom
:D


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 14 zář 2009 10:00

V dnesni dobe je mozna o hubu vystrelit ostrym,ale patrne jsi prehledl jeden velice dulezity detail,a to,ze pokud do zasobniku pistole nabijes jako posledni plynovej,nebo akustickej naboj,tak po jeho vystreleni se ti nepretahne zaver a dojde k tomu,ze k nicemu nedojde a znovu nevystrelis,aniz bys nenatahnul rucne.Pokud chces ZP a chces nosit ostrou na obranu,tak zapomen na prvni naboj slepej nebo plynovej.Tohle by slo u revolveru,ale lepsi aby te dva vedli,nez aby te ctyri nesli.

Driv jsem od plynovek zrazoval,ale zjistil jsem,ze to nema cena a proto to uz nikdy delat nebudu,ale v ostre nosit prvni naboj slepej nebo plynovej,je opravdu pozvanka do pekla.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 14 zář 2009 10:10

duffioso & spol.: Vy se bavíte, jako kdyby jsme žili v v JAR. Podle mě, kdo si u nás koupí pistoli na obranu sebe a majetku, tak je nebezpečný paranoik se zbraní.
Když už koupit zbraň, tak proto, že se mi líbí a baví mě střílet.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 14 zář 2009 10:35

Ale vzdyt ja taky beru zbrane jako konicek,libi se mi a rad strilim,ale na obranu je nepotrebuju.tady jde ale o to,ze se vetsina tazatelu tu chce plynovku na obranu.O zadnou paranoiu nejde.Jen jsem poukazal na to,ze plynovej naboj v ostre zbrani je hloupost,ikdyz vystreli a mozna I zafunguje,ale pokud ne,tak tim,ze neprebije zbran,je zbytecnejsi nez v plynovce.Tam aspon muzes vystrelit nekolikrat za sebou bez natahovani.
To ze nezijeme v JAR,nebo jine rozvojove zemi,neni duvod nemit sanci se ucinne branit.
Zastavam nazor,ze utect(pokud to jde) je nejlepsi obrana,ikdyz u sebe clovek ma zbran.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
tomek7

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 10:51

Asot píše:duffioso & spol.: Vy se bavíte, jako kdyby jsme žili v v JAR. Podle mě, kdo si u nás koupí pistoli na obranu sebe a majetku, tak je nebezpečný paranoik se zbraní.
Když už koupit zbraň, tak proto, že se mi líbí a baví mě střílet.
Pro střelbu rozhodně, ale ten kdo chodí v noci po brně a má u brna chatu, nějak formu ostřejší obrany potřebuje. Většinou by na to plynovka stačila, ale mě už zabitím jeden gangster vyhrožoval. Vzhledem k tomu, že to byl zloděj aut jsem tomu vcelku věřil ... pochybuji, že bych byl odsouzen za zabití, kdyby na mě vytáhl zrovna plynovku.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Příspěvek od kebab » 14 zář 2009 11:55

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:25, celkem upraveno 1 x.
tomek7

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 12:42

kebab píše:tomek7: Pokud jsem nějaké další adepty hledal a mám v hledáčku, tak ceny nad 2.000,- Kč spíše kolem 3.000,- Kč minimálně, to aby to stálo alespoň za řeč.
Kebabe, máš v tom rozmezí třeba nějaké 'zaručené' tipy z těch menších a ideálně i lehčích?
Ta 914 FULL AUTO je super ... kadence 15ran / 1,7s
díky :wink:
tomek7

účinnost

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 13:00

nevíte někdo, co takový zásah s člověkem na 4m udělá ? :roll:
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 14 zář 2009 13:40

duffioso píše:To ze nezijeme v JAR,nebo jine rozvojove zemi,neni duvod nemit sanci se ucinne branit.
Umíš si představit, že by každý nosil pistoli, protože se v našem státě cítí potencíálně ohrožen ?
Kdysi dávali na toto téma americký film a nedopadlo to vůbec dobře. :)
Navíc, ozbrojený člověk je v našem státě potenciální riziko, protože většina zbraň nemá.
A když už se zde zmiňuje Brno, mám zato, že tam někde v obchoďáku zastřelil manžel manželku.
tomek7

ohrožení

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 15:36

Asote, já se v životě cítil několikrát ohrožen - poprvé na Vávlaváku morgoši , podruhé před vlastním domem /onen zloděj/, jinak se cítím občas docela nejistě na chatě v zahrákářské kolonii na samotě, kterou oblézají nejen zbabělí bezdomovci, ale i agresivnější pobertové.
Případů, kdy by se ostrá zbraň hodila je minimum, kdysi jsem ale střílel rád a teď bych se k tomu mohl vrátit. Z hlediska praktického asi spíš pořídím plynovku, kterou budu mít u sebe možná tak 2xza měsíc ... podle mě je to lepší než kasr, kterej nemá až takový účinek.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: účinnost

Příspěvek od Asot » 14 zář 2009 16:42

tomek7 píše:nevíte někdo, co takový zásah s člověkem na 4m udělá ? :roll:
Asi nic, to je tak do 2m max.

Problém plynovek je, že jsou z té drobivé slitiny ZnAl a mají řadu překážek v hlavni, čímž se účinnost značně snižuje.
Ale viděl jsem Colt 1911, který má v hlavni pouze tenkou tyčku a je vidět skrz, tam může být účinnost dobrá.
tomek7

Re: účinnost

Příspěvek od tomek7 » 14 zář 2009 16:49

Asot píše:
tomek7 píše:nevíte někdo, co takový zásah s člověkem na 4m udělá ? :roll:
Asi nic, to je tak do 2m max.

Problém plynovek je, že jsou z té drobivé slitiny ZnAl a mají řadu překážek v hlavni, čímž se účinnost značně snižuje.
Ale viděl jsem Colt 1911, který má v hlavni pouze tenkou tyčku a je vidět skrz, tam může být účinnost dobrá.
webshopy píšou 4 m .. na 4 m si asi máš všimnout, že se po tobě pálí :D
Téma účinnosti je zajímavé - máte někdo zkušenosti s rozdílnou účinností zbraní ? Jaké náboje jsou nej ?
tomek7

alfa

Příspěvek od tomek7 » 15 zář 2009 08:09

dotázal jsem se i na firemní prodejně alfy, co by mi doporučili :
Nejúčinnější z hlediska energie (síly) výmetu dráždivé slože je revolver
ALFA s dvoupalcovou hlavní.
V hlavni má totiž nejméně přepážek (utlumujících výmet) a revolverový náboj
9x17 R je výkonnější
než pistolový 9 mm. Pozor, německé revolvery mají víc přepážek a čím delší
hlaveň, tím větší odpor plynu.
Turecké výrobky nebrat.

Na druhou stranu pistole jsou plošší, lehčí a mohou mít větší kapacitu.
Nejlepší z nich je Walther P22, P99 a pro příznivce těžší váhy, Walther P88.

Děkujeme za poptávku.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: účinnost

Příspěvek od Asot » 15 zář 2009 10:59

tomek7 píše:Téma účinnosti je zajímavé - máte někdo zkušenosti s rozdílnou účinností zbraní ?
Špatnou účinnost má dle mého názoru např. Walther P99 - ten má v hlavni tolik bezpečnostních prvků, že to snad ani nemůže vystřelit.
Naproti tomu, jak jsem uvedl výše mnou prohlížený Colt 1911 v ceně cca 2600,- /výrobce neznám/ má v hlavni pouze úzkou tyčku napříč, takže odpor vůči výstřelu tam v podstatě žádný není.
To když napálíš někomu z 1m do ksichtu, tak nebude vědět, kde je..
Problém je v té slitině plynovek, nikdo ti nezaručí, že ti ten závěr, který je řešen pouze jako dynamický, nepraskne a nevyletí do ksichtu.
Berte to jako můj názor, do plynovek zase tolik nevidím..
Uživatelský avatar
wollow
Příspěvky: 35
Registrován: 15 zář 2009 22:45

Naboje

Příspěvek od wollow » 15 zář 2009 22:53

Zdravim, potrebuju radu.Jedna se o to, ze mam plynovku EKOL Jackal Dual, coz je pistol v automatu.Na gunshopu jsem kupoval slepe naboje a pistol vystrilela bez problemu celej zasobnik na automat.Po te co mi dosli naboje jsem koupil u Brymove dalsi slepe naboje akorat od JINEHO VYROBCE.Jde o to ze kdyz tedka strilim tak automat se vubec nechyta a kdyz strilim pojednom, tak sice vystrelim, ale dalsi naboj nevleze do komory, protoze ten predchozi se sekne v zaveru.Muj laidsky nazor je takovy, ze slepy naboj typu 9mm je delany spise pro plynove revolvery a tim padem ma malo strelneho prachu a zaver se nedostane na doraz tim padem nevylitne nabojnice.Prosim vas o radu.Dekuji Ales
Odpovědět