Recenzia Barska 3-12x40 Airgun

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
UFO DaBong

Recenzia Barska 3-12x40 Airgun

Příspěvek od UFO DaBong » 07 zář 2009 09:05

Cast 1.

Vopred upozornujem ze som doteraz vlastnikom len jedinej optiky Delta Optical 4x32AO takze budem porovnavat s tym co mam.

Balenie:

Puskohlad je zabaleny v sacku aj krytkami (nesklopne) na oboch stranach. Dalej je tu manual a nejake letaky a handricka na optiku. V tomto sete nieje montaz. Balenie je vlastne krabica v krabici.
cena 65eur, dovoz polsko (cena je bez postovneho)
http://www.sharg.pl/item.php?nav=T003279

BMK B-30 + Barska 3-12x40AO mil dot (tubus 1")
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Musim zdoraznit ze niesom superstrelec, aktivne strielam 4 mesiace. Vzduchovku mam uplne novu, pred mesiacom prisla z reklamacie (rybina bola odklonena od osi zbrane asi 2-3°). S Deltou som strielal s Crosman 2100 a asi dva mesiace aj s nereklamovanou B-30.
Navyse nova B-30 ma este rezervy v spusti takze este stale nastavujem.
Dalej ma zaskocilo prvych 150 vystrelov. Skoro nebolo mozne spravit nejaky sustrel a mal som pocit ze po prekliknuti si cely system len 5-10 striel zvykal na nove nastavenie. Bolo normalne ze po prekliknuti mi uletela strela o 6cm vedla a dalsie tri isli do toho isteho miesta. Dalsia zase vedla a potom sa zmenil nastrel ale znova tri exacty na sebe.
NEVIEM CIM to bolo.

Zoomtest
Obrázek

K zoomtestu len tolko ze nieco malo je moja chyba.

Nastrel 5x10m (len sustrel...)
Obrázek

Boxtest
Obrázek

Strielal som na cierny bod a prvy a posledny vystrel 1x ostatne 2x pre potvrdenie. Nieco malo je moja chyba ale aj tak je vidiet ze cely klik-system je nejaky nakloneny.

DO vs Barska

Mam iste obavy ze som chytil zly kus Barska, podla pohladov majitelov pisu na webe celkom v dobrom o tejto optike.

DO je klasika a je to super puskohlad na zaciatok. Barska je o level aj nieco vyssie. Spracovanie je na velmi dobrej urovni. Velkou vyhodou je samozrejme zoom 3-12 pricom na 11-12x je Obraz v celku ostry - jemne mliecny na okrajoch. Boli tu nazory ze na 10m je 4-6 zoom akurat. No to si myslim ze je sila kazdeho co si zvoli. Mne sa strielalo z oporou aj na 12x vyborne.

PS: MAM VELIKANSKU PROSBU NA NIEKOHO Z OKOLIA MALACIEK. POTREBUJEM NIEKOHO ZO SILNOU PRUZINOVKOU A VETROVKOU (TREBA AJ MONTAZ, MOJA JE UPRAVENA NA 13mm). CHCEL BY SOM DOKONCIT RECENZIU NA TENTO PUSKOHLAD A VYLUCIT CHYBU STRELCA, ZBRANE ALEBO OPTIKY.

Recenzia bola pisana hlavne koli vam ludia a dufam ze som vam trosku pomohol v rozhodovani. Ocenil by som keby niekto vedel pomoct mne a obetoval trosku casu na urcenie chyby.


Nasledovny test 20m sustrely mozno boxtest na 20m


UFO DaBong

Příspěvek od UFO DaBong » 07 zář 2009 09:05

rezervovne na dalsie testy
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 07 zář 2009 09:19

aku mas na tom montaz,... jednodielnu, dvojdielnu ? hlinnikovu, ocelovu ? neposuva sa?

nevidim fotky, skus s tym nieco urobit...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
UFO DaBong

Příspěvek od UFO DaBong » 07 zář 2009 09:34

heee???

Jak to ze nic nevidis? Ja vidim vsetko na fotkach. Montaz je original jednodielnu z DO 4x32AO. Neviem ci je dural alebo hlinik.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 07 zář 2009 10:39

cize duralova a tam moze byt zrada... ked na nu fuknes tazku optiku... duralova montaz na kopacich pruzinovkach je naprd... ono sa to nezda ale proste tancuje... tie kopance ju rozkujú...

aj mne to tak robilo proste 10 - 30 ran OK a potom zrazu zmena... presteloval som zasa to vydrzalo niekolko ran a zasa skocila inde a pritom sa z miesta ani nepohla,... ale ked som ju po pol roku dal dole tak tie zuby boli uplne pootlacane roztlacene proste naprd... hlinnik je makky dobry na vetrovky a plynovky...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
UFO DaBong

Příspěvek od UFO DaBong » 07 zář 2009 11:30

mozno mas pravdu

Preto by som rad aby este niekto vyskusal moju optiku na silnej pruzinovke nech mi povie kde je chyba. Teraz investovat do ocelovej montaze a potom zistit ze to montazov nebolo je dost nakladne. A navyse rybina na B-30 je 13mm takze by som musel upravovat este aj montaz...
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Barska Swat Tactical 6-24*44

Příspěvek od Michal B. » 07 zář 2009 16:19

Já mám tuto optiku B ST 6-24*44 na 22LR. Za sebe musím říci, že box test se mi potkal na cca 2,5mm a změna zvětšení nemá vliv na soustřel. Mám ocelovou montáž, která drží i během méně šetrného transportu. Doklikávám pouze podle teploty.
Na větrovce (oprava-pístovce)jsou ale podstatně větší rázy, tam by měla být montáž určitě ocel.
Naposledy upravil(a) Michal B. dne 07 zář 2009 16:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 07 zář 2009 16:35

Samozřejmě si chtěl napsat na pístovce. :roll:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět