CZ200S prislusenstvi

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

CZ200S příslušenství

Příspěvek od Silencer » 07 čer 2009 20:34

Dovolil jsem si založit zvláštní thread abychom to nemíchali dohromady.
Pište sem své zkušenosti s příslušenstvím na CZ200S

Já jsem si objednal od zdejšího uživatele josef1000 objednal kompenzátor, QuickFill na kartuši a hadici pro rychloplnění.
Kartuši jsem musel odeslat k montáži, protože je nutné označit polohu kam má být umístěn vstup pro plnící pin a montáž musí být provedena tak, aby po našroubování kartuše do zbraně nevyšel otvor pro pin třeba přímo pod hlaveň. Osobně doporučuji umístit vstupní otvor na bok, nebo dospod, je to v podstatě jedno.
Takže jsem odeslal balíček, tuším v pondělí a netrpělivě čekal. Balíček byl zpátky velmi rychle - snad už ve čtvrtek. Milé překvapení bylo velmi pečlivé zabalení. Vše obalené pěnovkou, nebo molitanem, aby nedošlo k žádnému poškození. Přiloženy byly i podrobné instrukce.
První jsem zkoumání podrobil kompenzátor. Je pěkně dílensky opracovaný, elox nemá chybu, ale zaskočilo mě, že otvor uprostřed byl naprosto mimo osu. Ani jsem s tím nezkoušel střílet, kontaktoval jsem Josefa, domluvili jsme se na vrácení peněz. Peníze mi přišly prakticky obratem a návdavkem nový kompenzátor v modrém eloxu. K tomu kompíku bych podotknul, že je opravdu dobře navržen, i konstrukčně dává smysl - odfuk vzduchu a ořez plynu od střely, ale na můj vkus je zbytečně masivní. Provedením je prakticky shodný s tím, co lze vidět na Evu, ale je vyroben z větší kulatiny (hranolu). Osobně bych zvolil trochu subtilnější konstrukci, protože alespoň na mé zbrani vypadá maličko nepatřičně. Pokud ale někdo prahne po patřičně masivním sniper kompenzátoru, tak je to volba pro vás.
Další na řadu přišla plnící hadice a rychloplnění. QF byl umístěn přesně jak jsme si namaloval, našrouboval jsem hadici na dvojče 300Bar, vrazil pin do kartuše a jal se plnit. Foukání proběhlo dobře, ale při povolení odfuku mi z kartuše najednou ulítlo asi 20Bar. Nepříjemné překvapení bylo když jsem se pokusil hadici vymontovat z ventilu dvojčat. Šlo to děsně z tuha a nakonec jsem na to vzal siky. Příčinou byl gumový o-kroužek, který se tlakem dostal až do závitu a při povolování se úplně rozřezal. Mailem jsem to konzultoval s výrobcem - spolu s novým kompíkem mi zaslal hliníkovou podložku s novým těsněním. Příčina téhle závady je v tom, že oproti klasické plnící redukci k CZ200S má ta plnící hadice dole zúžení. Ventil dvojčat zase nemá závit až do konce. Kombinace těchto faktorů způsobí, že těsnící o-kroužek se tlakem dostane až do závitu a povolování se pak nedaří a o-kroužek se zničí. Já to nakonec nevyřešil tou podložkou, ale jedním velkým o-kroužkem, který jsem vtlačil pod závit toho lahvového ventilu - tím se prostor vyplnil a o-kroužek z hadice už nemá kam utéct. Testoval jsem to ještě na 2 lahvích 300Bar - na 2l od Alexxuse a na vlastní 3l a ba obou to fungovalo bez chyby bez jakýchkoliv úprav. Problém je jen v tom, že ventil dvojčat má dole volný prostor, který dovolí expanzi toho o-kroužku.
Při dalším testování jsem zjistil, že maličko uniká vzduch u manometru na plnící hadici. To jsem vyřešil přetěsněním teflon páskou a pečlivým dotažením. Únik byl minimální, ale byl znát.
V mezidobí mi od Altarose přišel regulátor, takže jsem ho namontoval, odjel na chatu a chystal se ho poštelovat. Bohužel jsem se po pár naplněních a vypuštěních kartuše potýkal s tím, že mi z otvoru rychloplnění na kartuši začal permanentně unikat vzduch. Zanechal jsem ladění a po návratu do Prahy mechanizmus v dílně rozebral. Příčinou byl "žvejklý" o-kroužek, který je navlečený v sedýlku na takovém mosazném trnu a díky pružince dosedá do konického lůžka čímž kartuši uzavře. Nevím jak k tomu mohlo dojít, že se poškodil. Pro jistotu jsem vše důkladně vyčistil, protože uvnitř byly drobné nečistoty, vše jsem přeleštil a o-kroužek nahradil silnějším, který mi dodal Josef. Vše jsem zkompletoval a od té doby to funguje k maximální spokojenosti.
I přes výše uvedené problémy má QF a hadice moje doporučení. Jednalo se spíš asi o souhru nepříznivých okolností. Je to super řemeslně zpracované a geniálně jednoduché. Perfektně vyřešená je krytka QF - otočný eloxovaný zubatý plech, který zacvakává v krajních polohách.
Poslední objednaný kus byl náhradní bubínek nabíječe AirArms, který je k nerozeznání od originálu. Jen před jeho použitím doporučuji důkladné vyčištění a promazání gumičky, aby byl zajištěn hladký chod. Zpočátku mi při nabíjení šel trochu ztuha, ale po namazání bylo vše o.k.
Abych to shrnul tak s výjimkou kompenzátoru, který mě subjektivně vzhledem nevyhovuje, mají všechny ostatní výrobky moje doporučení. Předností je vynikající zpracování, odborná montáž (v případě QF) a funkčnost. Velkou výhodou je také rychlost a naprosto korektní jednání. Takže se toho nebojte a objednávejte :wink: Zejména s regulátorem je QF naprostou nutností. Perličkou je (což jsem zjistil včera na srazu), že plnící hadice je zaměnitelná s plněním pro HW100. 200ku s plněním pro Weihrauch naplníte. Jestli to funguje naopak to nevím.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 07 čer 2009 20:59

Jo jo uživatel josef1000 je prostě machr. :wink:
Naposledy upravil(a) SRŠEŇ dne 07 čer 2009 21:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 čer 2009 21:03

Ano funkci hledat ovládáš bravurně. A co tím chtěl básník říct? Ani jeden z threadů není o specifickém příslušenství pro CZ200S. Mohl jsem to dát přímo do threadu o pušce, ale ten je už tak velkej, že v něm nejde nic najít a vše po čase zapadne. Regulátor je zase věc sama pro sebe a tlakový zásobník taky. Chtěl jsem aby se tu probíral QF, kličky, spouště, osmičky na hlaveň apod.
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

CZ+REGULATOR+QF

Příspěvek od jazu » 20 čer 2009 15:36

Tak ja mam taktiez regulator od Altarosa a prerobeny zasobnik na qf+manometer. V prvotnej zostave bol regulator nastaveny na 100Bar dalo sa vsak strielat len do 105. Tak som pootocil zavit regulatora o 1/4 otacky dolava cim sa nastavil na priblizne 90Bar. Nemam to cim zmerat takze odhadujem to podla toho ze teraz konzistencia drzi do 90 BAR potom ide s kazdym vystrelom ustova rychlost o cca 2 metre menej. Zasobnik som zaslal jozefovi1000 na prerobenie s tym, ze som objednal aj hadicu. trvalo to trosku dlhsie, pretoze som si dal naciernit kartusu ktoru som vdaka svojej nedockavosti poskriabal. Kartusa teraz vypada vzhladovo krajsie ako predtym (lesklejsia celkom ladi s hlavnou). Hadicu som naskrutkoval na flasu a pri otoceni ventila som zistil ze unika vzduch dierkou na zavite ventilu na flasi. Po kratkom badani som zistil ze pricinou je maly vystupok na dne zavitu ventilu flase. Vyriesilo to hrubsie tesnenie na nastavci hadice ktore som zobral z redukcie na priame plnenie zasobnika. Potom som zacal naplnat zasobnik, co prebehlo bez problemov. Co mi na hadici este chyba je krytka na koncovke rychloplnenia. Predsa su tam jemne o kruzky a zasluzia si aby sa tam nedostala necistota. Nakoniec prisla na rad klucka. Ta od CZ je liatinova, a pri pokuse o ohnutia ostala na dve polovice. Klucka je masivnejsia lahsie sa s nou otaca, mne by vyhovovala keby bol cervik trosku viac doprava. Ta poloha ktora tam je je vhodna pre rovnu klucku, ja som si objednal zohnutu. Po zostaveni som zacal ladit a tu som dospel k zaveru prestavit regulator na 90BAR. Tiez som sa pokusil o znizenie spotreby vzduchu ktoru som mal 2BARy/vystrel. Znizit spotrebu pomohlo povolenie bicej pruziny - teraz trci cca 3 zavity do vonka. Spotreba klesla na 1,4BAR/vystrel. Ostal som nakoniec na rychlosti 238m/s s JSB Exact 0,547g 4,5mm. Zvysok som doladil cervikom na boku ktory som najskor uplne zatocil dovnutra a potom pomaly odkrucal kym neboli najlepsie vysledky. Konzistencia +- 2m/s, 1 strela z 80 uletela az na 245m/s. Na zaver mozem skonstatovat ze regulator od Altarosa + QF od jozefa1000 su dobra investicia a som s vysledkami spokojny.
4,5 5,6 7,65 9
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 05 črc 2009 22:01

Tak neco podobneho davam dohromady zde ...

www.grinch.cz sekce cz 200, podsekce cz200 upgrade
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 11 črc 2009 21:15

a jeste kousek nove pazby... http://grinch.cz/cz200moje.html
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 11 črc 2009 21:51

Hm stejná informace ve 4 threadech? Necheš tomu ještě založit vlákno třeba Grinchova pažba? :roll:
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Regulator

Příspěvek od jazu » 31 srp 2009 11:16

Tak som po dlhom case rozobral Altarosov regulator pretoze mi nejako blbla ustova rychlost a zistil som ze je na nom nasadane celkom dost bordelu. Ide o drobune zrniecka piesku ktore sa tam pravdepodobne dostali cez rychloplnenie. Regulator som teda vycistil pricom som si vsimol malinke skrabance na tesneni regulatora. Myslim ze nevadia,pretoze su celkom kratke a na tesnenie je tam este dost priestoru. Pravdepodne ich vsak sposobili zrniecka prachu. Tak ma napadlo doplnit prachovy filter niekam pred regulator. Neviete niekto ako to maju osetrene ini vyrobcovia? Mna napada upevnit filtracny kosicek priamo na rychloplnenie samozrejme z vnutornej strany kartuse. Mozno jozef1000 by sa mohlo zamysliet ako to vyriesit.
4,5 5,6 7,65 9
josef1000
Příspěvky: 59
Registrován: 16 pro 2007 06:58
Bydliště: kolínsko

filtr

Příspěvek od josef1000 » 31 srp 2009 18:25

Filtr před vstupem vzduchu do kartuše je samozřejmostí :arrow: profouknout jde,ale "šutříky" zcela jistě neprojdou

http://josef1000.rajce.idnes.cz/CZ_200/#filtr_001.jpg
Kdo si hraje..........nezlobí.
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Filter na rychloplneni

Příspěvek od jazu » 31 srp 2009 21:13

Potom ma napada jedina moznost ze sa tam prach dostal ked som este plnil zasobnik cez ventil regulatora. Ten filter co popisuje josef1000 tam naozaj je
4,5 5,6 7,65 9
Odpovědět