Zkusenosti s 308w

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dodokop

Zkušenosti s 308w

Příspěvek od dodokop » 31 srp 2009 10:45

Dobrý den přátelé, rád bych poprosil všechny ochotné střelce s osobní zkušeností ( dobrou či špatnou) s kulovnicí ráže 308w.Jsem začínající myslivec a chtěl bych tuto ráži koupit ze zbrojovky UB.S touto ráží budu lovit od 20 - 200m převážně černou zvěř,pokud mi ještě budete chtít k této ráži napsat své osobní zkušenosti (nestojím o kamarád říkal :D ) se střelivem budu velmi rád.Předem všem děkuji.


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 31 srp 2009 12:23

Čau. 308W mám pár let, začínal jsem na ní. Je to dobrá ráže, obrovský výběr střel roůzných hmotností a vlastností, kdy se můžeš dostat s výkonem a rychlostí až k průměrné 30-06Spr.

Chová se to velmi podobně jako ostatní kulovnice v rážích kolem sedmi mm a výkonu kolem 3000J, velké prase ale často neprostřelíš, v tom je jediná nevýhoda, řekl bych. Jinak při komorovce spolehlivě účinkuje, i když dosled je spíš pravidlem, v ohni pašíci moc nezůstávají.

Já jsem si nakonec pořídil 9,3x62, protože střílím taky většinou prasata na podobný vzdálenosti a jeví se mi to na černou jako lepší volba, ale tou 308W fakt nic nezkazíš...

PS:
u silnějšího jelena to chce dobře mířit...
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 31 srp 2009 18:12

...a nešetřit na střelivu. Sám používám k lovu Manlicher Ultra Light a střelivo RWS Evolution 11,9 g, kolega se ZKK zase Breneke TIG. Oba máme 100% spokojenost. Proti jinému kolegovi ze združení který loví taky s ZKK a láduje do toho Barnauly... :? Je pravda že v honitbě nemáme jeleny, ale loni jsem jako host sřílel tak na 120 m siku a zůstala v ohni. U .308 máš výhodu v obrovké škále střel, tak by neměl být problém najít to pravé pro tebe. Jinak existuje funkce "hledat". Myslím že toho nejen tady ale i na "konkurenčích" webech o .308 najdeš spoustu.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 31 srp 2009 18:29

jinak hodne o strelivu a zbranich za ucelem lovu najdes na sousednim foru
http://www.loveckeforum.info/
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
dodokop

Příspěvek od dodokop » 31 srp 2009 20:50

Děkuji všem za poznatky a myslivosti zdar.
Odpovědět