Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 17 srp 2009 13:33

Nejsem takový hovado abych na někoho mířil, že mi nepustí do pruhu... prostě když na mě někdo vezme kudlu, klacek, boxera... tak nebudu mávat plynovkou, jenom odlákam jeho pozornost, vytáhnu plynovku a začnu střílet. Určitě ne mávat zbraní a to ani ostrou, ani plynovou. A když někdo pozná, že mám plynovku, tak si alespoň nebude myslet, že mám ostrou a nebude po mě bezhlavě střílet ostrou, kdyby jí měl, ale kdyby jí měl a věděl jsem to, tak na něj nebudu nic tahat.


zveroboj

Příspěvek od zveroboj » 22 srp 2009 22:59

Jediný k čemu svou plynovku můžeme použít je jako náhrada za spray tedy skutečně to vytáhnout 2m před útočníkem když nám došli všechny jiný možnosti jak se vymotat. Jinak to je zbytečný hazard :?
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 28 srp 2009 15:31

Asi takhle, vyběhne pes, dostane tak 4 rány z plynovky, někdo mi napadne, spřerážim mu packy teleskopem, ale nebudu na něj čekat, když mi bude honit, až mi dožene, abych mu jí praštil, tak za sebe pošlu pár ran z plynovky a budu doufat, že ho zastavím, uteču a že nebude mít ostrou, ale pochybuju, že majitel ostré zbraně (ať už legálně držené nebo nelegálně držené) se ode mě nechá zmlátit teleskopem, to asi nenechá a kdo se ve zbraních vyzná, tak pozná, že na něj mířím plynovkou a ne ostrou, jde ale vždy o konkrétní situaci.
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Příspěvek od Samson » 28 srp 2009 16:26

Vubec nechapu jak muzete spat :D
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 28 srp 2009 17:56

Doteraz som spať mohol, ale teraz nebudem aspoň do utorka (voľno si treba užiť). Dokonca, ak to pre mňa nebude veľmi traumatizujúce tak pôjdem asi navštíviť strelnicu :lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 31 srp 2009 18:52

To jsem napsal, jako, že když na mě někdo vytáhne plynovku a bude mi s ní mávat kolem čumáku a uvidím přepážku nebo zůžení hlavně, tak se mohu podle toho zachovat, ale ne, že bych chtěl na někoho mířit plynovkou, již jsem zde psal, že když u mě dojde na obranu plynovkou, tak nestřílím jednou, ale víckrát a snažím se co nejvíce zkrátit čas mezi tím, že někdo u mě uvidí zbraň a tím, že ucítí v obličeji obsah nábojů (PV+CS) nosim v komoře nabitý PV a dál v zásobníku CS, PV... takže nehodlám někomu vyhrožovat, mířit na něj, prostě začít pálit. Doufám, že se do situace, kdy bude mutno se bránit se nedostanu, sice jsem se už 2x dostal a to jsem použil pepřák, co jsem měl u sebe a když ten první (15ml) měl tak malý dostřik, že jsem se netrefil a druhý (50ml), tekutá střela, trefa byla, ale účinek ne, tak jsem bral radši plynovku, pepřák stojí 320,-Kč a nefunguje, normálně jsem si očuchával ruce a nic, ale u plynovky, když jsem zkušebně střílel CS a PV, tak jsem nemohl zbraň skoro vyčistit po stažení závěru jsem si musel jít vypláchnout oči, takže bych netvrdil, že pepřák je totéž co plynovka, to určitě není i když hodně záleží na náplni spreje i nábojů jinak ten sprej byl normál 10% OC a nebyl z tržnice, ale byl to prý jeden z lepších. předchozí příspěvek jsem nemyslel, jako srovnání plynová/ostrá zbraň, jsem z těch lidí, co tvrdí, že plynovka má s ostrou zbraní akorát společný vzhled a to že se do ní strkají náboje (i když jiný).
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 01 zář 2009 12:10

Kebab: já bych to zase tak černě s tím vyvětráváním neviděl, to je podle mě spíš hloupost... I po zkušebních výstřelech 45mg jsem dal pistol do kapse u kalhol a žádné pálení u řiti či jinde jsem nepociťoval :D Při čistění to bylo už trošku horší, to ano.. Chce se to jen vyhnout nějakému kontaktu rukou s čímkoliv a pokud možno, čistit někde na vzduchu, třeba na balkoně :) Jinak mě taky vždycky nová pistole smrděla použitím, ale to je podle mě ze zkušebny, oni to dokonce prý zkouší i tady v ČR, aby dostali nějaké razítko, že je to o.k. že se může prodávat, používat, že není nebezpečná... :roll: :lol: Jinak já se momentálně taky zajímám o zoraki 914, full auto, dá se pořídit levně a na youtube jsem snad i viděl, že nemá ani přepážku v hlavni, že je jen zůžená,což by mohlo být pro použití PV či CS mnohem lepší. Ozvěte se, majitele, jak to je? :D
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 01 zář 2009 12:37

tj. že tam má a už blíž k sobě hluchý prostor a kde ten plyn bude neúčinný, protože tam prý prostě není
Ale účinná látka tam bude ,ale zatial väčšia časť v pevnom skupenstve (kryštáliky).
Čo som mal možnosť vidieť tak pištoľ bola dosť nespoľahlivá.
BTW: Najlepšie "utesnený" revolver je asi Nagant M1895 :roll: .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Příspěvek od kebab » 01 zář 2009 19:52

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:23, celkem upraveno 1 x.
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 02 zář 2009 10:07

kebab: díky za odkaz, zajímavé 8) ono to podle mě taky bude záležet na nábojích, teda spíš jejich tvaru,.. Třeba zrovna Wadie dělá docela malý náběh, myslím tím skosení na začátku nábojnice, oproti třeba jiným výrobcům. Já kupuji tady u nás třeba poplašné od firmy S&B a ty mají náběh o dost větší než Wadie a je pravda, že se mi s nimi pistole ještě nesekla, ikdyž jsem jich vystřílel jen něco málo kolem 30ks.. A taky jsem si všiml, že se líp pistole natahuje třeba jen z poloviny naplněným zásobníkem, než s plně napěchovaným. To by mohlo mít taky zá důsledek zasekávání nábojů a nebo třeba i zanedbané promazání pistole.. Čert ví......a neporadí :lol:
Naposledy upravil(a) kolík z davu dne 03 zář 2009 00:52, celkem upraveno 3 x.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 02 zář 2009 15:55

umarex se mi sek jeden slepej, pepřáky mám od Wadie a je pravda, že ty se mi ješte nesekly ani flask defence, zdá se mi, že náboje s náplní, (CS, PV) udělaj trochu větší kopanec, možná maj víc prachu, ale nevim, jinak jeden slepej umarex ze šestnácti není tak hrozný, hlavně když přihlížim k jinému tvaru zkusení předku, ale bylo to asi nečim jiným, udělal menší ránu a náboj se nevyhodil, zůstal šprajclý mezi komorou a výžezem na závěru. a spošťák SA/DA mi celkem vyhovuje , nevim co je na něm tak špatný
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 03 zář 2009 00:45

..omlouvám se, spletl jsem si Wadie s Umarexem výše v přispěvku, už jsem to tam přepsal :idea:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 03 zář 2009 14:52

ale umarex maj jeste jinej nez Wadie, ty wadie se mi zdal lepsi, strilel jsem 4 (2 PV a 2 CS) a trošku větší nebo spíš takovej ráznější výstřel než ze slepých, ale vyhazování bylo v poho, ale zaseknout se může každá zbraň
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 05 zář 2009 16:03

Nedavno som kupil presne tuto Zoraki 914, a myslim si ze som neurobil chybu 8) ...mam verziu Auto, cize striela aj davkou, ale nejaky vyznam v tom nevidim,prazdny zasobnik za 1,7s a 3,5Eura s nim :roll: . Najzaujimavejsia je kapacita zasobnika 14ran a ze niektore casti su bud ocelove alebo aspon vystuzene ocelou, a doteraz som nemal zarazku.

Rozobrat a zlozit sa da bez nastrojov, nie ako u vacsiny plynoviek kde trebalo kliestami povytiahnut vodiacu tycku pruziny.

http://world.guns.ru/less-lethal/streamer.htm
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 06 zář 2009 22:02

mě se zdaj docela malý, mám totiž větší dlaň a P99 mi v ní sedí jen tak tak, spíš je menší než větší, ale není ještě moc malá.
Odpovědět