vule zaveru a pasovani dilu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AXEL

vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od AXEL » 27 úno 2006 09:47

nazdar všem.mám takový problém. u všech komisních zbraní pozoruji vůli na závěru. u plastovích zbraní nevím. vím že duležité je aby zavírala jak má. ale vyskytuje se to také u plastových rámů? po kolika výstřelech se ta to úchylka vyskytuje. čím je způsobena? a jestli jde tomu zmezit tak jakým způsobem? díky


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2006 09:55

1. někdy je ta vůle už na nové zbrani
2. vyskytuje
3. opotřebení, rázy
4. dá se to vymezit vlepením tenkého plechového pásku (v drážce kovového rámu - v plastovém jsem to nedělal ani neviděl)
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 27 úno 2006 12:32

Jestli myslíte hmatem znatelnou vůli mezi závěrem a tělem pistole, tak ta je u většiny už nových zbraní a používáním se samozřejmě může zvětšit. Nicméně tato vůle nemá hlavní vliv na přesnost zbraně, protože hlaveň je uzamčena v závěru a důležitější je tedy vůle hlaveň-závěr. I pistole s dosti kloktajícím závěrem může střílet velmi dobře.
pistolník

Příspěvek od pistolník » 27 úno 2006 19:12

Decoy píše:Jestli myslíte hmatem znatelnou vůli mezi závěrem a tělem pistole, tak ta je u většiny už nových zbraní a používáním se samozřejmě může zvětšit. Nicméně tato vůle nemá hlavní vliv na přesnost zbraně, protože hlaveň je uzamčena v závěru a důležitější je tedy vůle hlaveň-závěr. I pistole s dosti kloktajícím závěrem může střílet velmi dobře.
vůle mezi mezi závěrem a tělem samozdřejmě je jinak se to nebude hýbat.
Píšeš že vůle nemá vliv na přesnost, protože důležitější je vůle hlaveń- závěr. Pokud je uzamčeno a pohne se závěr do strany tak se pohne taky hlaveň do strany.
Jenomže při střelbě nepůsobí na závěr žádná boční síla která by se snažila závěrem hýbat do stran.
Proto také nemá na přesnost tato vůle vliv.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od vito » 02 bře 2006 10:47

Obecně bych řekl, že u všech moderních zbraní vůle jsou už z výroby. Čím těsnější tolerance, tím větší náchylnost k problémům při znečištění. Výrobní tolerance jsou dnes pečlivě sledovány a slušný výrobce nepustí zbraň s takovými vůlemi, aby měly vliv na funkci zbraně. Moc bych si s tím hlavu nelámal.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 bře 2006 11:12

Ty vůle jsou tam schválně a v poslední době jsou o něco větší než dříve.
Je to z důvodu co píše Vito - spolehlivější funkce při znečištění. Vliv na přesnost to má, ale zanedbatelný. Dnes by vojenskými zkouškami dřívější pistole, které měly menší vůle neprošly, proto jsou k tomu výrobci nuceni. Pistole je prostě čím dál víc spotřební materiál.
Bohužel. :?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 bře 2006 11:34

Bude to možní znít jako reklama, ale zatím jsem našel vlastně jenom jednu zbraň opravdu bez vůlí. Což byly Sigy. Ale ty je zas potřeba trochu víc máznout. Jinak mohou mít závady.

U ostatních zbraní (i velmi přesných) je běžná vůle až v desetinách mm na čele zamykacího bloku v zamčeném stavu (prostě aby se jednodušeji zamykal) a jinak jedné místo kde moc vůlí být nesmí je v hlavňové objímce v zamčeném stavu a ve stranovém vymezení zamykání hlavně (tedy v ono T při pohledu na zbraň zhora).

Vůle ve vedení závěru jsou běžné a nemají na přesnost střelby valný vliv. Už jsem viděl zbraň, která klechtala jak plechová krabička s mincemi, ale střílela velmi obstojně přesně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 02 bře 2006 12:00

HanuIv píše:Bude to možní znít jako reklama, ale zatím jsem našel vlastně jenom jednu zbraň opravdu bez vůlí. Což byly Sigy. Ale ty je zas potřeba trochu víc máznout. Jinak mohou mít závady.

U ostatních zbraní (i velmi přesných) je běžná vůle až v desetinách mm na čele zamykacího bloku v zamčeném stavu (prostě aby se jednodušeji zamykal) a jinak jedné místo kde moc vůlí být nesmí je v hlavňové objímce v zamčeném stavu a ve stranovém vymezení zamykání hlavně (tedy v ono T při pohledu na zbraň zhora).

Vůle ve vedení závěru jsou běžné a nemají na přesnost střelby valný vliv. Už jsem viděl zbraň, která klechtala jak plechová krabička s mincemi, ale střílela velmi obstojně přesně.
Přesně tak. Jinak jako reklama na SIGy to nezní, prostě je to jen konstatování faktu.
Přílohy
210-6[1].gif
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od vito » 02 bře 2006 13:43

Jo, jo, to je to, co už jsem říkal. SIG dvěstědesítka, to byl SIG. Ten měl vůle opravdu minimální. Naprostý souhlas s předpisateli.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od Jaroslav » 02 bře 2006 17:15

vito píše:Jo, jo, to je to, co už jsem říkal. SIG dvěstědesítka, to byl SIG. Ten měl vůle opravdu minimální. Naprostý souhlas s předpisateli.
Dovolím si trochu fouknout do ohníčku. Není vůle jako vůle. Je velký rozdíl mezi sprotovní zbraní a normální říkejme bojovou zbraní. Ona ta vůle není dána jen nějakou výrobní tolerancí, ale taky druhem materiálu závěru a rámu. Například u nerezu jsou vůle vědší protože materiál je náchylný k zadírání. Jinak aby to nebylo tak jednoduché existují zbraně např STI, SVI, kde dostanete zbraň bez vůlí a přitom je použitelná v běžném případě. Někteří výrobci vám vyrobí zbraň kmpletně "ručně a sesadí ji ze oversized dílů. Avška taková zbraň se pohybuje kolem 3 - Rti tisíc USD. Jinak zde v ČR je velice dobrý ladič a stavitel zbraní STI a tam vůli nenajdete. Ono to totiž má vliv na životnost zbraně. Např takové EDGE, nebo Tactical od VM Custom je sice drahá zbraň, ale je to kvérek na celý život. Měl jsem tu čest se nachvíli s takovou kráskou mazlit a ta zbraň vypadá jako by se narodila už kompletně taková. A ta střelba to je opravdu pohádka. I když jsem si svého Kimbra vymazlil a poladil (kromě nákupu) to stálo dalších 1700 USD, tak se to nedá s STI srovnávat. Já osobně považuji za zbraň s největšími vůlemi Glock-ale to je zbraň do nepohody a skutečně polních podmínek. Jinak někteří gunsmiťáci jak Teedy Jacobson, Jim Miossi a další již na své skvosty používájí specielní broušení vodících drážek a vrstvu spec keramiky, takže zbran nemá vůle a nečistoty odplavuje. Jinak pokud jde o přesnost u 45 tak je důležité právě vůle mezi hlavní a okem hlavně a mezi samotnou hlavní a okem. A tak už dost plácání. Jde se na střelnici.
Přílohy
KimCustII.jpg
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od vito » 03 bře 2006 07:36

Pro Jaroslav: Klidně foukej do ohníčku. To, co píšeš je naprosto v pořádku. Domníval jsem se, že se ve vztahu k větším vůlím z výroby bavíme o služebních a obranných zbraních.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Vůle závěru a pasování dílů

Příspěvek od Jaroslav » 03 bře 2006 15:02

vito píše:Pro Jaroslav: Klidně foukej do ohníčku. To, co píšeš je naprosto v pořádku. Domníval jsem se, že se ve vztahu k větším vůlím z výroby bavíme o služebních a obranných zbraních.
Neboj už mi to došlo jen jsem se rozkecal.
Odpovědět