Model 22H - Raging Hornet,raze .22 Hornet

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smith.S
Příspěvky: 6
Registrován: 06 srp 2009 18:50

Model 22H - Raging Hornet,ráže .22 Hornet

Příspěvek od Smith.S » 17 srp 2009 19:22

Ahoj chci se zeptat měl někdo tohle v ruce

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... cts_id=640

pokud ano rád bych věděl jak se z toho střílý a třeba i nějaký to porovnání s jinou ráží třeba 357 mag. Dík za odpověďi


rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 18 srp 2009 13:09

Rovnou se přiznám, že v ruce jsem to neměl, ale vlastnil jsem Taurus Tracker 4" v 357.mag.

Pro porovnání je ale důležité vyjasnit si, k čemu to chceš používat. Ze sportovních disciplin to je použitelné pouze na siluety v divizi "polní pistole".

Lovit se s tím u nás nesmí, ne obranu nepoužitelné, na výcvik taky ne, protože je to velice specifické a od "nositelné" zbraně dost odlišné. Jako kuriosní hračka, proč ne, krátké zbraně s optikou mají něco do sebe (měl jsem pistoli .223 Rem).

Pokud bys uvažoval o těch siluetách, potom bych raději zvolil českou pistoli Drulov, je podstatně levnější, má skvělý servis, v Hornetu se dělá taky a vsadím se, že bude o dost přesnější. (Drulova mám už druhého v .22LR, toho Horneta jsem měl jen půjčeného - velmi dobrý dojem)

Pokud to chceš jen pro srandu, tak uvaž tu ráži, např. oproti .357 je náboj hornet více než 2x tak drahý. (Leda to přebíjet, na to je Hornet docela dobrý).
Střelba je neporovnatelná, Hornet má ráz jen jako silná .22LR-HV.

Jak už jsem řekl, krátké s optikou se mi přes všechnu nepraktičnost a nepoužitelnost líbí také, Když, už, tak už, osobně bych si vybral toto:

http://www.mpicz.com/sortiment/?produkt=38

Oproti Taurusu přece jen o kapku kvalitnější a odolnější. Lze použít na siluety v divizi "velkorážný revolver." Samozřejmě lze osadit optika, na to jsou ta vybrání nahoře na rámu (montáž tuším bývá v ceně)

(odkaz prosím neberte jako reklamu, na znázorněnou zbraň jiný český odkaz neznám. Ostatně není to přímý prodejce, ale jen velkoobchod)
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 18 srp 2009 13:17

Teď mi došlo, jak je vůči provozovatelům Gushopu nezdvořilé na jejich vlastním serveru takto zbochybňovat nabídku jejich zboží :o)))
Odpovědět