Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 25 úno 2006 22:24

Tak já bych to udělal takhle. Počkal bych si na zbroják a potom bych si osahal a vyzkoušel to co se mi líbí. Až si vybereš, tak si ji v obchodě necháš odložit (se solidním obchodníkem se vždycky domluvíš). Potom si zažádáš o povolení k nákupu do kterého uvedeš to co o zbrani víš. Stačí výrobce, typ, ráže. Sériové číslo je samozřejmě hloupost. Když jsem jel pro zbraň 200 km. a vybíral si ji ve zbrojovce z více kusů, tak jak ho asi můžu vědět, že? :roll: Potom ji stačí jenom přihlásit.
S tím povolením k nošení kat.B se obávám, že ti ho do ZP zapíšou až když si tu zbraň zakoupíš. Aspoň u nás to takhle chodí. Jestli se ti to zdá zdlouhavé, tak to ne. Vydání povolení k nákupu, průkazu zbraně a nového zbrojního průkazu je chvilková záležitost. Pokud to na odd. zbraní a střeliva neumějí tak jsou prostě jen moc pohodlní, líní atd. Jak už tady bylo řečeno není úředník jako úředník.


Si vis pacem, para bellum.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 26 úno 2006 07:52

Ja som kupoval 3x z toho povolenie u dvoch roznych PZ (prestahovanie).
Vzdy stacilo uviest "kratka gulova zbran".
jeff

Příspěvek od jeff » 27 úno 2006 18:42

Tak jsem byl ráno na policii a bylo to úplně v pohodě...
Říkal jsem, že si chci koupit pistoli, ale že ještě nevím přesný model. Místní slečna mi řekla, ať tam napíšu jen pistole. Už jsem to měl vyplněné, jen model chyběl, druhá slečna, která přišla, říkala: Vy tam máte i výrobce a ráži, hmm. Prostě, ženský byly úplně v pohodě! Tak teď už jen počkat na vydání zbrojáku a hurá na nákup.

Díky za vaše příspěvky k tématu.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 27 úno 2006 19:24

No neříkal jsem ti to? :)
jeff

Příspěvek od jeff » 27 úno 2006 21:14

No, říkal... :lol:

Naše policistky jsou taky v pohodě, jako to vaše Zlínské oddělení. Pak je jen škoda, že někde s tím dělají problémy...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 27 úno 2006 21:52

to je, ale já myslím že se slušností se to dá všude rozumně domluvit
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 28 úno 2006 14:24

Taky pridam me zkusenosti.

U nas jsou taky v pohode, jen trochu pomali. Presne podle vykladu MVCR, staci uvest jen to, co je znamo v momentu podani zadosti, tzn. staci typ zbrane. Ostatni nejsou nutne a u nas mi to dokonce rozmluvili. Kdyz jsem ho vyplnoval a chtel jsem napsat " samonabijeci kulovnice", slecna mi to rozmluvila, ze pry co kdyz se rozmyslim a budu chtit opakovaci. Takze jsem pasal proste jen "kulovnice" ( opakuji bez udani raze, modelu a vyr. cisla ) a ted mam nakupku na vsechny mozny kulovnice.
Ale zase u nas maji jine mouchy, vsude je neco.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 bře 2006 10:50

cityshark píše:Nakupni povoleni se vydava na konkretni typ, model, razi, vyrobni cislo.
Takze odpoved na tvoji otazku je: ne, nejde to. Krome toho, ze si musis vybrat model (17/19) musis si nechat tam napsat i konkretni zbran (ukazes a reknes tuhle :-). Na povoleni se rovnez uvadi prodejce atd...

este Olafe doplnim, ze na nakupku muzes cekat az 14 dni... ja cekal nejaky tri tejdny...
To neni tak uplne presne... Nechci ted hledat zakon, abych citoval presne, ale pise se tam neco ve smyslu, ze musis uvest: "Typ (samonabijeci pistole), Vyrobce (Glock), model (17/19), razi (9mm Luger) a cislo, pokud je ti znamo.
Takze doslovne podle zakona bys mel uvest vsechno a pokud nemas vybran konkretni kousek pistole, muzes vynechat cislo. Me tam vzdycky cislo dopisou, az kdyz prijdu zbran zaregistrovat.
Rozhodne se na povoleni nepise prodejce - ten se pise az na papir, kterym se zbran registruje.
Vim i o cloveku, kterej chtel koupit revolver .357 magnum a rozhodoval se mezi Coltem King Cobra, S&W a jeste necim... A nechal si vystavit nakupni povoleni, kde uvedl jen Typ (revolver) a razi (.357magnum), takto mu vystavili i povoleni a az pri registraci zbrane doplnili zbyle udaje podle vybrane zbrane... Tohle uz je ale na dobre vuli toho ktereho policisty.
Ja osobne bych ti doporucil nechat si vystavit nakupni povoleni na obe zbrane (stoji to 100 Kc) a hold jedno z nich ti pak bude dobry do supliku (nebo se jednou rozhodnes ho vyuzit).
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 bře 2006 10:52

Aha, ja to nedocetl do konce :-) Tak pak gratuluju, ze to proslo takhle v pohode ;-)
Stag

Asi blbá otázka

Příspěvek od Stag » 24 bře 2006 17:26

Zdravím, asi mám blbou otázku a odpovíte mi že si mám přečíst zákon, ale pořád mi není jasná jedna věc. Jsem na Praze 4 stejně jako původní tazatel, tedy jasně v místě kde policie dělá problémy a zahrávám si s myšlenkou dovést zbraň ze zahraničí, asi skoro nelze co? Rozhodně nebudu znát číslo, prodejce atd ...
jeff

Příspěvek od jeff » 27 bře 2006 23:09

Tak o tom nic nevim... Ale, pokud se o to fakt pokusíš, tak se určitě na fóru pochlub jak to dopadlo...
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 28 bře 2006 08:16

Ares píše:Bohužel jak to sleduju, tak je to zlý jak kde .... evidentně my to tady máme velice dobrý a hodně vztřícné pány policisty. Proč takoví nemůžou být všude?
Ako citam, mate to tam dost huste ... Ja som bol vcera po tretie nakupne povolenie a stacilo uviset ze chcem "kratku gulovu zbran" a dovod "osobna ochrana a ochrana majetku". Za 10 minut som ho mal vydane ...
mcever4

Příspěvek od mcever4 » 30 bře 2006 23:24

zasilam zkusenost z Hradce Kralove

byl jsem podat zadost o ZP sk A,B,E, odevzdal jsem zdravotni a odbornou zpusobilost a chtel jsem do ZP rovnou zapsat povoleni k noseni zbrane nebot pokud bych toto chtel az po vydani ZP pak bych platil 200 kc kolek a znovu 2 fotky.

Nejdrive ZP, pak vybrat zbran, popr nechat zalohu u prodejce aby vam ji podrzel, pak na Policii, tam pro zadanku, s zadankou do obchodu, tam koupit zbran, se zbrani na policii aby vydali prukaz zbrane a nechat si zapsat do ZP povoleni k noseni. uf ... to jen aby to nebylo tak jednoduche :)
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 31 bře 2006 10:00

mcever4 píše:zasilam zkusenost z Hradce Kralove

byl jsem podat zadost o ZP sk A,B,E, odevzdal jsem zdravotni a odbornou zpusobilost a chtel jsem do ZP rovnou zapsat povoleni k noseni zbrane nebot pokud bych toto chtel az po vydani ZP pak bych platil 200 kc kolek a znovu 2 fotky.

Nejdrive ZP, pak vybrat zbran, popr nechat zalohu u prodejce aby vam ji podrzel, pak na Policii, tam pro zadanku, s zadankou do obchodu, tam koupit zbran, se zbrani na policii aby vydali prukaz zbrane a nechat si zapsat do ZP povoleni k noseni. uf ... to jen aby to nebylo tak jednoduche :)
Uz to bylo receno. Opakuji. Na to policie nema narok, pokud na tom trvaji, chtit to pisemne a stezovat si, pripadne na spravni soud.
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

offtopic ?

Příspěvek od yuras » 31 bře 2006 10:04

nechapu jak presne funguje 'povoleni k noseni' ?
zapisou mi konkretni zbran do ZP nebo je v ZP jen 'poznamka' typu 'muze nosit' ?
Odpovědět