Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mephi

Příspěvek od Mephi » 29 črc 2009 12:10

Zajímavý web, škoda, že není něco takového u nás...

Jak je to s tím duálem netuším. Ale u saténové úpravy bych se zas tak moc nebál. I když asi to bude s kvalitou výrobce od výrobce. U nožů se satén dělá třeba jemným přebroušením vyleštěné čepele, ale jak je to u pistolí nevím. Ovšem řekl bych, že to bude méňe náhlé než nikl.


petr3548

Příspěvek od petr3548 » 29 črc 2009 12:25

trifonov píše:
mike919 píše:nikde sem tady nenasel naky podrobnejsi pokec o plynovce kimar 911(colt 1911) tak se chci zeptat jak na tom je.hodne sem slysel ze ty italsky plynovky stojej za prd ze se u nich rychle opotrbovavaji mensi casti ale nekde ze sou dobry..konkretne u coltu...tak jestli by mi nekdo nerek jak to s tim teda vlastne je???....predem dik
Já bych měl stejnou otázku na model GAP (Glock)17. Pokud někdo vlastníte tento model, hodila by se malá recenze, jelikoš jsem na netu našel dost negativních ohlasů na tuto bambitku. Mám Zoraki a Ekol, spokojenost, využívám je jen k zábavě, ale sakra ten glock se mě prostě líbí...


Jestli Vám mohu poradit, tak si Bruni GAP nekupujte, vystřílel jsem 20 slepých nábojů a byla pryč, jinak i spolehlivost nebyla vysoká, na obranu není spolehlivá a na zábavu málo vydrží, jedině tak jako model a nebo z ní nestřílet, jinak má zásobník na 10 nábojů, měl jsem za to, že má kapacitu 14 nábojů, ale to není pravda, je to i v originálních papírech, ale vleze jich tam jen 10, P99 má 15+1, takže radši doporučuji se jí vyvarovat, jsou to vcelku vyhozený peníze, pokud chcete kvalitní zbraň, tak bych volil něakou od firmy Umarex, mám od nich Walther P99 a nemůžu si jí vynachválit, dvoučinný spouštěcí mechanismus, Gap má jednočinný, P99 nemá venku kohout a jde spustit, takže není takové riziko, že při pádu nabitá zbran zpustí, u Gapu nefunguje pojistka na spoušti, zbraň nozmálně vystřelí, i když není pojistka na spoušti odjištěná, blbě vyhazovala náboje a nebo se sekaly při zasouvání do komory, jak kdy, mě se taky líbila, ale když mi při reklamaci prodejce mi vyhověl v žádosti doplatit rozdíl a vybrat si jinou zbraň, tak jsem byl rád, že jsem se jí zbavil. Jinak mám niklovanou verzi a povrch je kvalitní, neodlupuje se ani se neodírá. Voli jsem pistoli, revolver mi na obranu přijde sice spolehlivější, ale má malou kapacitu, jelikož jsem měl už problém i s partou čtyřech lidí, tak mi u pistole vyhovuje rychlejší střelba, pokud by na mě šli čtyři a šli z jednoho směru, tak začít rychle střílet a doufat, že to zasáhne všechny a že nikdo nebude mít ostrou.
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Příspěvek od trifonov » 30 črc 2009 10:44

Díky za popsaný zkušenosti, je to pro mě zklamání, vždyť ostrej glock patří mezi nejspolehlivější a plynovou verzi takhle zmršijou. Kdyby to nedělali italové, ale třeba ten umarex, tak myslím, že by to nemělo chybu. Asi od koupi opravdu upustím, většinou si to, co chci koupím hned, ale u Gapu váhám už několik měsíců, na jedné straně moc hezká pistole, ale na straně druhé velmi špatná kvalita, tak co s ní... Sice plynovky používám jen k zábavě, ale i tak by bylo přinejmenším trapný, kdyby neměla fungovat správně. Je zarážející, že i turek dokáže udělat lepší plynovku, než ital...
TRIFONOV
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 30 črc 2009 18:01

Jsem rád, že jsem mohl poradit a že rada pomohla, já ji proto reklamoval, mrzí mě, že ji nevyrábí Umarex nebo jiný spolehlivý výrobce, dost se mi líbila, ostrá zbran je úplně jiná, už tím, že je ostrá a taky tím, že plynovku nevyrábí Glock, ale Bruni, je to jen replika, kvalitě odpovídá i cena (ale podle kvality by neměla stát víc než 500,-Kč). Pro zábavu je Gap opravdu na nic, horší než na obranu, v sebeobraně nestřílíte každej den, ale stejnak je i na obranu blbá, není spolehlivá, to by mi na zábavu tolik nevadilo, ale musela by být kvalitní, ale Gap není ani kvalitní ani spolehlivý, já ho koupil, proto, že se mi líbil, cena byla přijatelná a ve většíně diskuzí jsem četl, že nejdoporučovanější plynovky jsou Kimar Beretta 92, Kimar CZ 75 a Bruni Gap, tak jsem myslel, že jsou alespoň kvalitní, ale spletl jsem se.
amigo.23

Plynové náboje a ostrá pistole

Příspěvek od amigo.23 » 08 srp 2009 18:08

Zdravím, mám jeden takový hloupý dotaz neznalce:
dají se z ostré pistole střílet plynové náboje? Tohle mi bohužel nedokážou říct ani u nás v obchodu se zbraněmi... Dík všem
thomas5

Příspěvek od thomas5 » 08 srp 2009 19:37

Ano daju ale 9mm=9mm takze netreba pchat nejake 8mm ale to je jasne..ale ked ma niekto ostru tak nevidim dovod (okrem silvestra alebo zapukania aj na vystrahu)pouzivat slepe alebo plynove ked ma na vyber ostre. :?: :roll:
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 08 srp 2009 20:12

Až na to, že plynový náboj u poloautomatu neobtiahne záver...
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
amigo.23

Příspěvek od amigo.23 » 09 srp 2009 12:07

Spectre86 píše:Až na to, že plynový náboj u poloautomatu neobtiahne záver...
to znamená co? :D
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 09 srp 2009 13:29

že plynový náboj nemá potrebnú energiu na to aby po výstrele znova nabil pištolku :) proste musíš stále obťahovať :) ale revolver to vyrieši :)
amigo.23

Příspěvek od amigo.23 » 09 srp 2009 15:43

undead píše:že plynový náboj nemá potrebnú energiu na to aby po výstrele znova nabil pištolku :) proste musíš stále obťahovať :) ale revolver to vyrieši :)
U Walthera by to mělo být taky v pohodě, ne?
amigo.23

Příspěvek od amigo.23 » 09 srp 2009 16:59

amigo.23 píše:
undead píše:že plynový náboj nemá potrebnú energiu na to aby po výstrele znova nabil pištolku :) proste musíš stále obťahovať :) ale revolver to vyrieši :)
U Walthera by to mělo být taky v pohodě, ne?
Myslím tím Walthera P22...
Mephi

Příspěvek od Mephi » 09 srp 2009 22:04

Přátelé, takový technický dotázek. Zajímalo by mě v čem přesně spočívá rozdíl plynových a pepřových nábojek do revolveru a do pistole? Zdají se mi v podstatě stejné, ale 100% to říct nemohu, protože mám jen revolvery.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 09 srp 2009 22:22

http://www.colosus.cz/image.php?id=9470 ... size=large

http://www.colosus.cz/cache/images/gall ... thumb.jpeg

Tak jako u ostrejch nábojů, rozdíl je u dna nábojnice.A to v rozdílném systému vyhazovače nábojnic.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Mephi

Příspěvek od Mephi » 09 srp 2009 22:52

Aha, takže jde jen o ten tvarový rozdíl .. v jádru u tu prohlubeň?
Někdo mi totiž tvrdil, že revolverové nábojky nesmí mít tu platovou zátku, lse musí být slisované. A já mám koupenou přímo sadu do revolveru a ta zátka tam je.

Každopádně by se dalo říct, že by pistolevé do revolveru měly jít, ale naopak ne, je to tak, nebo melu kraviny? :))
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 09 srp 2009 23:25

Přesně tak, vystupující okraj u dna mají revolverové nábojnice který se opírá o stěnu válce z vyhazovačem, kdežto pistolová nábojnice má ve většině případů stejnej průměr těla i dna nábojnice za drážkou pro vyhazovač takže to nejde tak ani tak, plastová zátka praskne v prolisovaným křížku tam by problém bejt neměl.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět