EFMJ naboje - jsou jeste k mani v krame?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 srp 2009 12:12

HanuIv píše:Fakt je jedna věc: v oblasti terminální balistiky, hlavně co se týče pistolových nábojů, je vše docela velká duchařina. Energie střel jsou příliš malé aby způsobily hydrodynamické efekty, ale přesto je způsobují, lidé si pořád sugerují, že energie je to hlavní, ale ona je to spíš setrvačnost.
Prostě: důležité je zasáhnout nějaký životně důležitý orgán, nejlépe ten, co je hluboko. Ostatní je náhoda. Náhoda, kterou nejde ani simulovat, ani podplatit, ani přesvědčit.
Máš pravdu, ale doplním.
Souhlasím s tím, že je nutno zasáhnout životně důležitý orgán, a to hluboko. Ideální je tělo prostřelit. Pokud už zasáhneš životně důležitý orgán, je zapotřebí poškodit ho co nejvíce a toho může být ve stávající legislativní úpravě dosaženo vlastně jenom volbou velké střely. Viděl jsem (samozřejmě ne v ČR.. ;-) ) prase, které se kdosi pokoušel dostřelovat Makarovem - a nic. Střílel praseti na komoru, toto bylo nutno dostřelit loveckou kulovnicí. Dále jsem viděl jak prase zůstalo "v ohni" po jednom komorovém zásahu s .45ACP.
Šlo o FMJ střely.

Poté, co leta prolézám zahraniční fóra a poté, co jsem pár věcí viděl na vlastní oči, tak mám dojem, že co je FMJ a pod .45 průměr, tak že funguje blbě. Včetně .357Mag.


Odpovědět