STEYER M-A1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

STEYER M-A1

Příspěvek od Vláďa » 27 čer 2006 19:35

Je tu někdo, kdo měl možnost vyzkoušet pistoli Steyer M-A1 ? Pokud ano, jaký na ni máte názor? Děkuji...


.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 čer 2006 06:49

Měl jsem ji v ruce a dokonce z ní vystřelil i pár ran (asi 50). Je potřeba si zvyknout na úchop (na mne, zvyklého na klasiku až moc velký sklon). Mířidla jsou opravdu intuitivní a navíc se dají při troše dobré vůle použít na mířenku. Na cíl vedou velmi dobře.

Spoušť je docela dobrá, s nádechem Glockovitosti (no jo je to kopie SafeAction). Jediné, co mi vadilo byla jejich veselá pojistka nad spouští. To se dá ale nadrilovat a nebo se dá koupit zbraň bez pojistky.

Za těch 50 ran, co jsem vystřelil nedošlo k závadě ani jednou. Ptal jsem se a nějaké závady snad v době testu v Olomouci byly, ale nebylo to nijak tragické.

Hmotnost zbraně a tvar příjemně překvapily. Velikost překvapila velmi. Já sám bych uvažoval o tom, zařadit zbraň do třídy kompaktů (na toto téma se tu už kdysy docela diskutovalo). Problém je, že tato zbraň má na kompakt "moc komfortní" držení.

Za tu cenu - na zbraň vyrobenou v zahraničí - bych i byl ochotný do ní jít.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 27 črc 2009 08:04

prosím Vás,nevíte někdo,jestli má pistole Steyer 1912 přerušovač?Nějak nemůžu žádný najít ani ve zbrani (mám vrak),ani na výkresu.
Díky
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Re: STEYER M-A1

Příspěvek od Sam » 01 srp 2009 09:48

Ahoj! Mám tuto zbraň cca jeden rok a jsem s ní velmi spokojen! Je to vskutku nenáročná a bezproblémová zbraň. Ani nedochází k sekání nábojů od některých výrobců, jak mě mnozí strašili :D .

Hodí se i pro skryté nošení. Pouze jak už tu bylo řečeno, je potřeba si zvyknout na triangulární mířidla. Ty jsou opravdu na první pohled strašidelné :D .

Ale jak jinak jak říkám spokojenost!
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Re: STEYER M-A1

Příspěvek od Sam » 01 srp 2009 09:49

Ahoj! Mám tuto zbraň cca jeden rok a jsem s ní velmi spokojen! Je to vskutku nenáročná a bezproblémová zbraň. Ani nedochází k sekání nábojů od některých výrobců, jak mě mnozí strašili :D .

Hodí se i pro skryté nošení. Pouze jak už tu bylo řečeno, je potřeba si zvyknout na triangulární mířidla. Ty jsou opravdu na první pohled strašidelné :D .

Ale jak jinak jak říkám spokojenost!
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Odpovědět