zacatecnik-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jjjerry
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2009 21:21

začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od Jjjerry » 25 črc 2009 23:17

Než mě ukamenujete za založení "blbýho příspěvku"
tak přečtěte dokonce. dík

Chtěl bych si koupit nějakou vzduchovku;-) ale jako většina chci za málo peněz hodně muziky.

prošel sem tady tedy dost příspěvků
hledal googlil, atd
ale nemůžu se zbavit pocitu že je tady hoodně určitě fajn informací, ale já jako začátečník se ztrácim=(
Několikrát jsem narazil na téma kde se někdo ptá na to co by mě taky zajímalo a odpovědi jsou jen hledej a podobně.
jen téma "Jen o vzduchovkách" má 3000příspěvků a skoro 500 000 shlédnutí-to je hoodně a vidět že je o to zájem;-)

Zajímám se trochu i o astronomii.
a forum http://www.astro-forum.cz by mohlo bejt příkladem pro inovaci tohoto fora=)
Hrozně mě tu chybí už v úvodu větší členění :(
obsah diskuze:Volná diskuze-už bych rozdělil thread čistě pro vzduchovky, další vlákno třeba pistole, co2, větrovky a taky vlákno jen pro začátečníky;-)

vim že většina je tu asi profíků a zdá se vám to triviální obtěžovat se nějakýma začátečníkama co to chtěj taky zkusit, ale bohužel už neznám žádnej "svazarm" kam bych zašel...


Např prostě téma: chci koupit klukoj vzduchovku:
na co mam koukat, má cenu něco levnýho nebude to hračka?
jestli to chce i puškohled, na co ho využiju a tak podobně návod pro blbce=)

Rád bych poprosi všechny než napíšou hledej !! at se zkusej vcítit do role člověka co ze vzduchovky střílel naposled ve školní družině před x lety..:-D
a zkusej mě teda něco najít a dát odkaz třeba na konkrétní téma co koupit.

Vzduchovka na pro zábavu a když to kluka ..ani mě nebude bavit aby to nebyla škoda peněz ale ne jen hračka že když mě to bavit bude nebudu muset za rok kupovat novou.

Díky všem za pochopení a za vstřícné příspěvky


Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 25 črc 2009 23:25

No jednoduše řečeno, kup si slávii tím nic nezkazíš. Je to klasika a když tě to bude hodně bavit tak prostě stejně koupíš něco lepšího.
Jako já, koupil jsem si QBčko a zjistil že mě to baví moc. No a teď to práskám s AA.
Jinak se tu na foru dá najít spoustu povídání, ale zabere to dost času. Vím o čem mluvím, přečet sem tu skoro vše. Musíš koukat i do hodně starejch příspěvků.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 26 črc 2009 00:04

Zapomněl jsi napsat cenu do?! Popřípadě cenu optiky do?! Pak ti třeba něco nabídneme. :wink:
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 26 črc 2009 00:24

Jjjerry: zdar, mě brala astronomie asi od 5tý třídy, ale po přestěhování do města sem přemejšlel co teď a vzpoměl sem si že sem měl taky pár vzduchovek a byla to dobrá zábava... Inu prodal sem Dobsíka 200/1200 + nějaký ty serepeťičky od TV + filtry a koupil sem si za to od Air Arms Pro-Sprota + slušnou optiku, neříkej mi že půjdeš stejnou cestou :D

Další takovej magor jako já bejt nemůže :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Příspěvek od jarop » 26 črc 2009 01:57

To si píš, že môže. A je.
Mne astronómia ostala a vzduchovky som pridal k tomu. A lukostreľbu tiež.
Rozumieš, idem k bratrancovi na chatu na pár dní, potúlam sa po lese, nazbieram huby, občas si vystrelím, omrknem zvieratká, zahráme futbal, večer opekačka, v noci vytiahnem teleskop. Ďalší pekný deň je za mnou. Vidíš, ako sa to všetko funguje spolu ?
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Uživatelský avatar
Bezmozek
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2009 17:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bezmozek » 26 črc 2009 03:47

2Jjjerry: No tak to máš co dělat, já teď píšu třetí příspěvek a tohle fórum jsem pročítal po nocích asi měsíc než jsem se lognul a i napsal.
Jsem tu taky uplně novej a ke vzduchovce jsem se vrátil po 15letý pauze,
takže dobře chápu, jak Ti asi je.

Nerad bych tu dělal rozumy, ale zkusim shrnout co jsem tu na foru vyčet a jak jsem si to přebral já:

Většině jde o to na zkoušku koupit levně něco rozumnýho a ne abys zjistil, že Tě to neba a prášilo se Ti doma na flintu za 20k. Takže je dobrý si říct, kolik se do toho chceš vysypat.

Záleží na tom, na co tu flintu chceš, na terče, na víčka, na krysy,.. každej to má hozený jinak. Podle toho si vyber jestli 4,5 nebo 5,5mm.
5,5 je větší šupa, 4,5mm je "přesnější" na delší vzdálenosti kvůli balistice střely.

Pak si vyber jaká koncepce zbraně by se Ti nejvíc zamlouvala, lámačka, CO2, pumpa a nevim co vlastně ještě je na výběr.

Pístovky, ať už se láme hlavěň, nebo se natahuje pákou pod hlavní, což je lepší ve spojení s optikou je na začátek asi ideální, ale pokud budeš chtít střílet s optikou, počítej s tím, že budeš potřebovat něco co má drážky. Tím ze hry vypadává půlka slávií a ty který maj drážky 13mm(jde to, ale blbě).
Třeba na aukru se S631 bez drážek neprodá za litr, ale s drážkama jde kolikrát přes 1800,-.
Další věc je, že u vzduchovek s pístem dost trpí optika, takže jestli budeš "vzduchovkovej snajpr" jako plno lidí tady, tak bude potřeba optika za aspoň 1500, patrně nejlíp Delta 4x32 AO nebo něco od NS. Cokoli levnějšího na pístovce asi moc dlouho nepřežije, tak ne abys skočil na 3-9x40 za 500,-
CO2 flinty jsou proti nim sametový, nekopou, ale připočti si k diabolkám náklady na bombičky, popř. hasičák ze kterýho to budeš plnit, stačí prohledat forum.

Jestli budeš střílet ty i kluk, uvaž jak by měla bejt flinta velká a těžká, ono třeba natahování pákou pod hlavní dělá na flintě skoro kilo navrch, takže pak to může bejt na překážku. Plastová pažba bejvá trochu lehčí jak dřevo, ovšem estetika dřeva je neoddiskutovatelná.

Jooo a pak tu vlastně máme výrobce. To je kapitola sama pro sebe.
Každá liška chválí svůj ocas, takže pro a proti má každej.
Když trochu prohledáš net, patrně zjistíš stejně jako já, že výrobci jsou vlastně jen tři.(neber me za slovo)
ČZUB - tj. slavia, věčná trvanlivá klasika se vším co k tomu patří.
CHINA - tady je toho moc, hodně firem skoupil UMAREX a flinty dělá tam kde je to nejlevnější, třeba CO2 QB78 je taky china, ale povedená, hammerli je taky jen převlečená rejže, Takový ty názvy geman sniper de luxe za 999,- i s optikou, všechno to smrdí bambusem a za ty prachy to asi bude i vypadat.
Třetí kategorie výrobců jsou ty, na jejichž flinty nemám, takže neřešim a jen slintám nad fotkama.

Např. já hledal něco hoodně levnýho, bylo mi jasný že bych na tom rád optiku, takže lámací hlavěň by byla mínus, líbila se mi Hammerli hunter 900 což je vlastně QB36, ale ta má skoro 4kg, což mi přišlo trochu moc, chtěl jsem něco kompaktnějšího.
Gamo jsem nechtěl kvůli recenzím tady, což ovšem nezmanená, že jsou to špatný flinty, takovej hatsan byšel, ale zase prej zabíjí optiky, do CO2 jsem jít nechtěl, tak jsem nakonec vybral sharp innova, na který mi bylo sympatický, že má šeptadlo i optiku, teda gamo 4x20, ale co chtít za dva litry. Pumpování je sice pakárna, ale zase si můžeš navolit výkon.
Všechno má svoje a záleží co právě ty od flinty chceš.

No a teď snad jen popřát šťastnou ruku při výběru
Kuwa na to že jsem tu novej, tak ze mě padaj rozumy

edit: K tomu členění, no třeba pročítat "o vzduchovkách gamo" když hledáš jednu konkrétní je pakárna, na druhou stranu kdyby tu všechno bylo 3x byl by v tom bordel, takže to ber tak, že admin je na Tebe hnusnej protože Tě má rád :lol:
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 26 črc 2009 07:59

Nerád sa už zapájam do takých diskúzií, lebo bolo tu už toľko podobných vlákien založených (a zbytočne), že mi pripadá, že táto otázka sa používa ako "VSTUPENKA" do diskúsneho fóra, ale pritom nikto v ničom si nedá poradiť a kúpi si niečo z tých najreklamovanejších vyčačkaních zázrakov z netu a keďže ešte nemal v rukách inú vzduchovku, tak to tu začne chváliť.
Pritom by stačilo len trochu logicky rozmýšlať, sú tu "domáce" Slavie s dlhoročnou tradíciou, s osvedčenou kvalitou, cenove dostupné, poprípade aj použité a na prvú vzduchovku (podľa mňa) naj ideálnejšie. Ale väčšina nových (mladých) začiatočníkov chcú byť "trendy" a vyberajú si pušky podľa zvučných mien, ako Sharp Innova, Hammerli Hunter Force a pritom nevedia čo sa pod tymi názvamy skrýva, ale aby to malo "svetlovodné mieridlá" (truglo), tlmič, kompenzátor, kolimátor, laser, a neviem čo a aké zbytočné veci, čo na jednu vzduchovku pre začiatočníka sú úplne zbytočné a k tomu je to samá umelá hmota! Od toho horší sú už len tí, ktorí začínajú s tým, že : chcem "SILNÚ" vzduchovku !
Takže ja pridávam svôj hlas k vendousovi, kúp si dobrú Slaviu, s tým nič nepokazíš.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 26 črc 2009 08:36

Ještě bych moh poradit jednu jednoduchou věc, až budeš mít čas tak se stav na nějaký přestřelce a tam si ty flinty můžeš okouknout (podle toho co tam bude kdo mít)
Nebo se prostě s někým domluv kdo má víc vzduchovek (ve tvém okolí)
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Disge
Příspěvky: 39
Registrován: 23 čer 2009 22:50
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Disge » 26 črc 2009 09:29

Těžko radit, když neznám cenovou relaci, ale Slávií 631,634 se nic zkazit nedá. A jestli Vás to se synem chytne, pak doporučuji udělat co největší skok který Vám kapsa dovolí a hlavně nevolit kompromisy. Mě se úvaha "to mi bude stačit" vždycky vymstila :lol:
Diana54 AirKing .177 + Bushnell 3200 Elite 10x40 Tactical
Air Arms Pro Sport .177 + Delta Titanium 6-24x42
QB 57 .177 + čína 4x20
CZ Slavia 631 .177 + čína 3-9x40E
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 26 črc 2009 10:30

Všichni raděj Slávinku, to je jako na astrofóru, tam zase všichni na začátek raděj Dobsona [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Laser%20Zap%204.gif[/img]

Mě ji taky radili, když sem přišel na toto fórum s tím, že chci flobertku, tak sem ji na nátlak nakonec taky koupil :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 26 črc 2009 11:03

Moje typy:

Slávia 634 - slušné spracovanie, kvalitná lámačka čo prežije roky.
QB 78 - CO2 puška, veľmi lacná a presná, treba ale dokúpiť kyvety a ventil, nutnosť prikúpiť optiku.

Obe nájdeš podrobne rozobrané tu na fóre.

Ja by som ani spätne na začiatok nič iné nekupoval, buď je to lacný šmejd alebo vyhodené peniaze za čínu, gamo a pod.
the west
Příspěvky: 167
Registrován: 25 pro 2008 15:44

Příspěvek od the west » 26 črc 2009 11:26

taky bych ti na začátek doporučoval nějakou lámačku jako je slavia 634..Zastřílíš si s ní uvidíš jestli tě to bude bavit a pak postupuj dál...Třeba na větrovku nebo na nějakou dražší pístovku :wink:
HW97k-4,5+(zatím drží NSPN 6-24x44)
Slavia 620-4,5+Norconia 4x20
a časem přibude HW40
http://www.stargateworld.eu/
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 26 črc 2009 12:48

Já ti také doporučím tu Slavii, na začátek.
Je to dobrá vzduchovka, která střílí dobře a ke střelbě nepotřebuješ nic ( ani optiku ).
A když tě to nechytne, tak ji za rozumné peníze můžeš prodat.
Což kdyby jsi si koupil něco jako B2 a podobní Číňanky, tak by to nikdo nechtěl ani zadarmo. A na druhou stranu, kdyby tě to chytlo, tak na to budeš nadávat kvůli nepřesnosti a malé energii.

Když si koupíš Slavii a chytne tě to, tak si budeš na 100% kupovat něco lepšího. Ale Slavii si necháš doma a budeš se k ní rád vracet, či vzpomínat, bude to přeci tvoje první.

A kdyby jsi Slavii nechtěl a kupoval něco jiného, tak si dej pozor na to co kupuješ, protože někteří výrobci uvádí vyšší energii, než ta vzduchovka opravdu má.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

No

Příspěvek od Apevia » 26 črc 2009 15:31

Kdyby řekl fin. relaci bylo by to jednodušší... Proč nekoupit třeba HW77 či HW97k? Ceny jsou dobrý (třeba od Schneidera), ale otázka kolik do toho chce dát... Každopádně 97-mičku jsem měl a mohu doporučit, do začátku dobrý a nebudeš se muset bát, že hned budeš střílet líp jak puška... Pokud ale nechceš tolik investovat tak jdi do S631 nebo S634, většina u nich začínala ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 26 črc 2009 15:52

HW 97k je už iná kategória, dokonca bez pevných mieridiel. Pre začiatočníkaje výhodnejšie bez optiky, nie moc ťažkú, spoľahlivú a nenáročnú na údržbu. Proste Slaviu a bude to ako prvá láska, zážitok na celý život !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Odpovědět