Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 20 črc 2009 10:38

Jen drobnost, vidím ten šroubek na té ocelové montáži... vyměň je za stejný, ale s větší dírou pro větší imbus :wink:
Kubajzz a Sidewinder prej už řezali, je to fakt bláto [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/944753.gif[/img]


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Smazaný uživatel 5179

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 20 črc 2009 11:05

Predne zdravim vsechny hracicky, coz jsem i ja. Po letech streleckeho zahaleni jsem se rozhohl ze si koupim novou vzducharnu.
Zpocatku jsem pokukoval po Gamo CFX Royal, chtel jsem presnou s pevnou hlavni.
Ale jako strojare me iritovaly hlasky o sh*tovym materialu a to byl konec.
Koukam koukam nova Slavka 634. Jsem tyden po operaci kyly a casu mam tet hafo, tak jsem fakt poctive procetl toto vlakno(cele dva dny).
Tusim tak s cim by mohly byt problemy.
Ale zeptam se takto:
Na co se uz v obchode pri koupi zamerit abych se vyvaroval pripadnych budoucich problemu????
Nejradsi bych si ji na miste rozebral. Ci minimalne vyzkousel.
Diky za rady porady.
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 20 črc 2009 11:27

Slávie sú tak kvalitné pušky že sa na funkčnosť netreba zamerať, skôr vyberaj podľa kresby dreva. Možno skontroluj hlaveň či sa nekýva do bokov. Ja som vyberal asi z dvanástich kusov priamo v predajni CZUB v Uherskom Brode a predajca bol veľmi ochotný, nakoniec som vybral jednu s krásnou kresbou dreva, myslím že len málo pušiek ju má tak vydarenú. Všetky pušky som si prezrel a nevšimol som si žiadnu výchylku od normálu.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 20 črc 2009 11:34

Kesi

ja viem ale zatial nebol cas elaborovat a pokial to drzi, tak to neriesim,... montaz uz som davno nedaval dole... a v podstate ani sa nechystam... ale je to na nich vidiet ze su uz take "rozjazdene"...

Petanus

pozri ulozenie hlavne v puzdre... (klb kde sa lame vzduchovka, aj ked je pravdepodobne ze ti pri pohlade zhora bude zavadzat hledí) kod otocis proti svetlu tak by sa tam nemalo nejak velmi svietit nie ako u mna... 0,2 mm rozdiel

ked je zbran natiahnutá a hlaven sa volne kýve hore dolu, skús jej vôlu v smere dolava doprava (ked pevne chytis pazbu namal by si citit "vaklanie" hlavne)

samozrejme nemalo by nic nikde vzrgat, drhnut a pod...

dalej jemnost spuste - skus spust naprazdno, kde zaberie protipruzina a dlzku chodu... potom zbran nabi, hlaven aj pažbu drž pevne v tej zohnutej koncovej polohe, odisti poistku a pomali stlačaj spušť kedy cvakne (treba riadne držať hlaven aby nevyletela naspäť u mna to od novoti bolo v cca 2/3 celeho rozsahu a teraz po tych mojich brusiacolestiacich experimentoch zabera spust niekde medzi 1/3 a 1/2 celkovej dlzky chodu cize velmi jemne... ale to je o zvyku...

dalej vyskusaj ci funguje poistka taky isty postup ako s tou spustou akurat ze neodistis poisku, musi zabranit vystrelu

ale ako bolo vyssie spomenute skor si vyber podla krasy dreva,... vsetky suciastky sa daju za par korun, ked tak vymenit... a v tejto cenovej hladine su to kvalitne vzduchovky...

Bart31

nehnevaj sa na nas sak to bolo v ramci "srandy" úúúú
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
bart31

!!!

Příspěvek od bart31 » 20 črc 2009 12:05

Ne to je v pohodě s těma 60m jsem to přehnal. Jsem to jen tak odhadl tak že to je asi určitě špatně odhadnutý když to tady všichni říkáte takže v pohodě.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 črc 2009 19:04

Nás na těch 60m s pevnými miřidly přesvědčí leda tak vyfocený terč s deseti ranami. Osobně pochybuju, že se dá pravidleně na 60m se Slávií 634 a pevnými mířidly vůbec trefit běžný vzduchovkový terč.
Jaké jsi použil střelivo?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: !!!

Příspěvek od drát » 20 črc 2009 21:00

bart31 píše:Ne to je v pohodě s těma 60m jsem to přehnal. Jsem to jen tak odhadl tak že to je asi určitě špatně odhadnutý když to tady všichni říkáte takže v pohodě.
Tak to sis hodně zapřeháněl, na 60 metrů je to i s Deltou 4x32 celkem maso natož přes pevný 8) http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=373921
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Smazaný uživatel 5179

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 25 črc 2009 16:33

to Madbugi - Diky za podrobny info o nakupu, ale abych posoudil vule pri natazeny zbrani, musel bych pote vystrelit a v obchode nejspis naprazdno a to pri mnozstvi konzervacnich oleju jistojiste hrozi dieseling.
Jsem puntickar, mlada kdyz ji tim se*u mi rika kontrolor :D .
Jsem priznivcem metody koupit, rozebrat, odstranit konzervacni pripravky, namazat funkcnimi mazadly.
Preci jsem Slavku 616 zdedil po dedovi co s ni strilel po holubech a novou 634ku doufam take nekdo zdedi.
PS: kdyby v CZUB nebylo vedeni tak neflexibilni az deme*tni, uz by ve vyvoji jiste dali dohromady vice typu vzduchovek, tj i s pevnou hlavni(nepocitam vetrovku s200) typu Norica quick, gamo CFX royal a podobne, v kvalite CZ, podle me by nikdo nevahal, tak jako u jinych znacek NEJISTE kvality.
Pak by toto forum bylo polovicni, pac by se neresilo co jsou Gamo za sra*ky(pardon)
Lester888

Příspěvek od Lester888 » 25 črc 2009 18:25

"kdyby v CZUB nebylo vedeni tak neflexibilni az deme*tni, uz by ve vyvoji jiste dali dohromady vice typu vzduchovek, tj i s pevnou hlavni"

souhlas :!:
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 25 črc 2009 19:12

petanus ved prave preto som ti popisal ten druhy sposob skusania zaroven aj poistky...

ked hlaven nabijes zostane volne visiet cize mozes s nou "elaborovat" a ked nechces vystrelit, tak musis zasa dat hlaven do koncovej polohy pri natahovani (cize nezaklapnes hlaven ale ides presne do opacnej zlomenej polohy az na doraz) odistis poistku, drzis pevne jednou rukou zapretu pazbu do nohy (brucha, proste kam ti vyjde), druhou rukou drzis na konci hlaven a opatrno "vystrelis" zacujes iba cvak a zvysi sa tlak na hlaven ktoru postupne povolis a nasledne zaklapnes do zakladnej polohy bez toho aby si vystrelil...

proste reverzny proces ako pri nabijani... :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 25 črc 2009 21:21

Petanus: já psal dokonce před několika měsíci mail do CZUB, estli třeba (i do několika let) nechystaj nějakou novou vzduchovku s pevnou hlavní a bylo mi sděleno že nic takového se určitě nechystá :!:
Serou na to, střelný zbraně jim na východě vydělaj dost, tak proč se zaměřovat jinam[img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Horse%20Poop.gif[/img]

Jinak já sem spíš už zastáncem jiné teorie a sice: dokud to funguje, tak na to nešahej :!: :lol:

Slavia 634 je vzduchovka na celý život, když ji neprodáš [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/841652.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 25 črc 2009 21:24

Ja neviem čo do ČZ vŕtate, je to firma zameraná na ostré zbrane, vzduchovky sú len bokom a aj tak je to celkom slušné.
Smazaný uživatel 5179

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 25 črc 2009 23:19

Zamerena mozna, ale maji potencial kvality a Slavie jsou vyborne hodnocene po celem svete pro svou spolehlivost.
Nevyuzit proslavenou obchodni znacku v dobe kdy svetovy trh zaplavuji sra*ky z ciny(ale i z evropy) je marketingove barbarstvi zamereni nezamereni, to nejni argument...
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 26 črc 2009 21:54

presne tak a pritom to nechce tak vela... dokonca som uz mal na papieri nacrtok ako zo Slavky 634 spravit pevnu hlaven a nabijat pakou... jediny problem je vo vkladani diabolky... ale najschodnejsie riesenie by bolo nieco na styl Norica Quick odklapajuci sa polvalec...

vobec by to podla mna nebola narocna uprava a pritom vysledok by bol "za" tie prachy maximalny... odhadnem ked dnes je S634 za 140 € tak kludne za pevnu hlaven by mohli pytat 200€ a ja by som ich rad dal...

islo by to ako teple rozky na odbyt...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
martin12345

Re: !!!

Příspěvek od martin12345 » 26 črc 2009 23:00

[quote="drát"][quote="bart31"]Ne to je v pohodě s těma 60m jsem to přehnal. Jsem to jen tak odhadl tak že to je asi určitě špatně odhadnutý když to tady všichni říkáte takže v pohodě.[/quote]
Tak to sis hodně zapřeháněl, na 60 metrů je to i s Deltou 4x32 celkem maso natož přes pevný 8) http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=373921[/quote]

dear all,

ja som kúpil 634, ale kratšia hlaveň fakt spôsobovala nepresnosť.Tak som vymenil hlaveň z mojej 30 ročnej 630 a získal som výbornú,presnú silnú vzduchaňu.
60 m,bez optiky!!!,s oprením,pet fšaša 2 ltr , (sotva ju fakt vidno )ale zásah cca 30 %.To isté na 50 - zásah cca 80 %.Fakt sa ta presnosť mení (asi pri mojích očiach ...) medzi 50 a 60 m....
Odpovědět