Combat

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 16 črc 2009 17:21

Ještě k tý kyvce. Ono by to správně mělo být tak, že ji střílíš v momentě, kdy se ti odkryje nebo kdy ji uvidíš. Neměl bys jí střílet bumbum, kyvka zaleze, počkáš až zase vyleze a bumbumbumbum. Pokud to budeš střílet tak, že se jí budeš snažít smáznout hned, můžeš to považovat třeba za lumpa, co tě překvapí, nebo na tebe bafne se zbraní + máš lepší čas :) . Někdy se kyvka používá i tak, že ji aktivuješ nějakym poperem a ona jakoby vybafne a v tý poloze už zůstane, nevrací se. Z krytu taky vykoukneš a střílíš. Je to takoví vykouknutí.....tak to chápu já.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 črc 2009 17:28

andreapipo píše: S tou kyvkou s tebou souhlasím s tím krytím také, ale, že by jí měl v kožichu hned jak pípne timer, tomu sám nevěříš.
Nejsem expert na taktiku střelby, ale pokud bych v reálné obranné situaci předvedl to, co je předváděno na LOSu, tak bych si dával životnost tak 1-2 sekundy.....

Sorry LOSáci... :wink:
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 16 črc 2009 22:42

Tak to vypadá Alfonssi, že jsi svým opovržením nad střelci, kteří se věnují Lidové Obranné Střelbě jakoby ukončil diskusi, což je poměrně škoda. I já přemýšlel, co napsat na tvůj příspěvek ale nerad bych se vracel do školky, kde jsme se hádali nad tím, kdo je lepší, čí táta je silnější a podobný hovadiny. Prostě se smiř s tím, že někdo si raději stoupne do otevřených dveří, odkus smázne za 2sec. třeba 5 poperů, zatímco jiný, raději opatrně vykrajuje a kryje se, i když mu to trvá déle, má z toho větší požitek. Těch příkladů je samozřejmě víc. Považuješ aktivní střelce za lemra. Můžeš mi sice oponovat v tom, že LOS není ani ryba ani rak (IPSC/IDPA), ale vzhledem k tomu, že AOSka už je minulost a LOS se střílí poměrně často, neber lidem požitek ze střelby nemístnými poznámkami o úrovni střelců. Asi se pojedu zase po delší době podívat na nějakej závod IPSC, třeba ten Severočeský pohár ať se kouknu, jak se střílí, když nechci bejt do 3 sec. tuhej.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 črc 2009 10:57

Špatně jsi mě pochopil. Myslím si, že ani LOS ani IPSC zdaleka nedokážou ani v náznaku navodit situaci, kdy by člověk opravdu musel použít zbraň. Pípnutí timeru krizovku navodit prostě nedokáže. Takže jeď klidně na severočeskej pohár IPSC, ale rozhodně se tam nenaučíš jak nebýt do 3 sekund tuhej. Pokud to vyznělo tak, že IPSC má pozitivní vliv na řešení krizových situací, tak se omlouvám, nebylo to tak myšleno. V IPSC se pouze naučíš střílet (někdo taky ne)...

Mě na LOSu zaráží už ten název. Spíše by se to mělo jmenovat LSS (Lidová Sebevražedná Střelba), protože...ruku na srdce.... tímhle tempem co tam závodníci střílí by byli v reálu okamžitě na cucky.

Moje !!! čistě osobní !!! domněnka ohledně řešení obranné situace: Buď do grázla vysypat všechno co mám a to co nejrychleji, nebo se opravdu věnovat důkladnému krytí, ale to by se pak nemohl měřit čas a vyhodnocovat podle něj výsledky... A pak je na "taktickým smýšlení" každýho jedince, kterou z těchto variant vyhodnotí jako správnou...

Já LOSem neopovrhuju, vidím v něm pozitivní význam hlavně z hlediska bezpečného zacházení se zbraní (které spoustě lidí chybí), ale opravdu by mě ani ve snu nenapadlo to nazývat obrannou střelbou...

Myslím si, že mnohem víc, z hlediska taktiky obrany tě naučí airsoft...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 17 črc 2009 11:32

Alf: musim souhlasit ;)
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 17 črc 2009 14:47

No vida, diskuse už se zase snad rozjíždí...to je fajn!
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Příspěvek od open » 17 črc 2009 16:21

[quote="Alfonss"]Myslím si, že mnohem víc, z hlediska taktiky obrany tě naučí airsoft...
-ale zase tě nenaučí střílet
-takže to chce ipsc,airsoft a ten losík také neuškodí :D
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 17 črc 2009 20:28

Jasně, že LOSík neuškodí :) Použiju tezi: " Když ji miluješ, neni co řešit " .
Odpovědět