.44 Magnum nebo 6.35 mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 16:24

Jsem poměrně zkušený střelec, ale doposud jsem střílel pouze z pistole Lov 21 (na diabolky). Nyní sem si udělal zbrojní průkaz tak se rozhoduji mezi rážemi .44 Magnum a 6.35 mm. Poradíte mi, která z těchto dvou ráží je lepší? Táta mi slíbil, že mi nějakou zbraň koupí. Tak se nemůžu rozhodnout, kterou radši bych chtěl dostat pod stromečkem. Předem děkuji za Vaše názory.


Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 16:33

To je dotaz nebo provokace ? :)
Dulezite je, na co lepsi...
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 16:49

Provokace? Kamarád mi řikal, že jsou tu dosti zkušení střelcí, a že mi tady někdo určitě poradí. Slyšel sem, že 6.35 míň kope než .44 Magnum, ale nevýhoda je, že se s ní nedá prý moc dobře a přesně střílet. Tak nevím...Chtěl bych jí na střelbu do terčů (papírovejch) na střelnici i na běžné nošení. Poraďte mi prosím. Děkuji
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 16:55

A když jsi dělal zbroják, tak jsi střílel taky jako z toho Lovu?
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 17:02

Ne, když sem dělal zbroják, tak jsem střílel z CZ 75, myslím, že to byla ráž 9 mm Lunger. Ale ta mi moc nevyhovovala a ani se mě nelíbila a dokonce se jednou zasekla.
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 17:09

Já bych Ti doporučil 6.35 mm. Na sebeobranu to j e to nejlepší co vůbec existuje.
Jenom bych Ti doporučil mířit do oka :)

pokud máš další dotazy,rád Ti je zodpovím na e-mailové adrese dost.zkusenej.strelec@seznam.cz
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 17:16

Proč do oka? Nevím jestli bych se trefil, možná snad jen z bezprostřední blízkosti. Ta 6,35 bude určitě víc kopat než Lov 21 (ta se chovala při střelbě velmi klidně a nedám na ni dopustit).
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 18:32

to s tim okem je dost důležitý.Musíš nejdříve trénovat na terčích (papírovejch).
Lov 21 je bezesporu špičková zbraň.Sice jsem z ní nikdy nestřílel,ale taky na ní nedám dopustit.
Více názorů ale na 100% získáš na kterékoliv terčové střelnici.Běž tam,a sděl své dilema někomu z opravdu zkušených střelců.

Pokud budou mít 6,35 mm , tak si krej oči.
mnoho zdaru.
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 19:06

Anonymous píše: to s tim okem je dost důležitý.Musíš nejdříve trénovat na terčích (papírovejch).
Lov 21 je bezesporu špičková zbraň.Sice jsem z ní nikdy nestřílel,ale taky na ní nedám dopustit.
Více názorů ale na 100% získáš na kterékoliv terčové střelnici.Běž tam,a sděl své dilema někomu z opravdu zkušených střelců.

Pokud budou mít 6,35 mm , tak si krej oči.
mnoho zdaru.
No každopádně děkuji za radu na střelnici určitě půjdu se zeptat. Proč si mám krýt oči? Z ráže 6,35 mm lítá při výstřelu hodně jisker? Také uvažuji teď už o střeleckých brýlých, při střelbě z Lov 21 jsem brýle nepotřeboval, ale je mi jasné, že z opravdické, dospělácké zbraně v ráži 6.35 mm již takové brýle jsou nutností. Lov 21 je opravdu velmi přesná a kvalitní zbraň a přesto není drahá, stála jen asi 1200 Kč. Jestli jste ještě z této zbraně nestřílel, tak určitě doporučuji! Pokud by ste uvažoval o investici do této zbraně, rád Vám jí zapůjčím a uvidíte, určitě budete spokojen. Sice není moc výkonná, ale na terče (papírové) stačí a báječně si procvičíte praktickou střelbu.
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 07:06

Zbraňe Brymová , teď mají akci na flusbroky myslím za 195 Kč.
Tak to kup a je pod stromečkem vystaráno.
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 09:15

Slusny prizpevky! :-)) Chlapci pekne si hrajete :-))
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 09:49

Z některých příspěvků mám pocit, že si ze mě snad děláte legraci, ale za ty konstruktivní doporučení děkuji. Jak sem říkal, z opravdickejma zbraněma nemám příliš zkušeností, proto doufám, že mi zde poradíte. Ale zatím stále nejsem rozhodnut, jestli .44 nebo 6,35 mm. Budu rád, když mi poradíte. Děkuji
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 10:10

Taky si myslím, že si z tebe kluci dělali trochu srandu - což opravdu není moc pěkné. Pokud tě baví terčová střelba, kup si malorážku. Cenově dobře vychází margolina a údajně je i docela kvalitní. Malorážkové střelivo je navíc podstatně levnější, než ostatní "dospělejší" náboje. Pokud nemáš solidní zdroj příjmů, zdá se mi být investice do větší pistole zbytečná, stejně budeš potřebovat minimálně ještě dobré chrániče sluchu, brýle a za střelnici se taky něco platí..... prostě si to ještě nechej projít hlavou s kalkulačkou v ruce.
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 10:28

Ne konec srandy. At si koupi neco v 454CASSUL... ta 44citka Magnum je slaby kafe. To mu na strileni do papiru nebude stacit. No a kdyz nebudou mit nahodou tu 454ku at si koupi Deserta v 50AE!!
Návštěvník

re:.44 Magnum nebo 6.35 mm

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 11:09

Nadpis tohoto tematu by se dal prelozit nasledovne: TANK nebo TRABANT? Poradte!?
Odpovědět