CZ 513 Farmer .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

CZ 513 Farmer .22

Příspěvek od Lubo » 19 čer 2009 10:23

Máte někdo praktickou zkušenost? Jak se liší od CZ 452 a 453. Info z www.CZUB.cz znám. Jde mi zatím o sportovní střelbu spíše pro zábavu na max. 50-100m. Půjde na to dát do budoucna ev. optika? Píší, že je zjednodušená spoušť ve srovnání s 452, jak si to mám přeložit? Případně mi prosím doporučte nějakou novou opakovací malorážku do cca8000Kč. Díky


Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 19 čer 2009 11:40

Kontrolní otázka: Proč novou? Za 8000 koupíš v komisi krásnou ZKM Brno 4 nebo jinou sportku i s pořádnou optikou. A s tou se dá i na těch tvých 100 m něco nastřílet. Scout, Farmer, a podobně jsou těžce ekonomicky osekaný zbraně. Spoušť mají jednoduchou, bez jakékoliv možnosti regulace. Maximálně tam jde vyleštit ozub. Hlaveň krátká a při ceně zbraně počítám že kvalita vývrtu taky nic moc. Pokud chceš fakt střílet vážně tak si došetři a kup si Varminta. Pokud to chceš jenom zkusit jestli tě to náhodou bude bavit, kup si číňana. Nebo si kup starší sportku, nechej si udělat pažbu přesně podle sebe, a můžeš si s ní začít hrát. Já mám svou Brno model 4 starou 52 let, odstříleny asi desítky tisíc ran, a vývrt stále jako nový a na 50 m to posílám do 12 mm opsané kružnice.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 19 čer 2009 14:12

Číňana nechci z principu a starším zbraním nerozumím, nepoznám moc v jakém jsou stavu. Nicméně zeptám se jako laik. Když si koupím 452 standart s mířidly, půjde tam dodatečně optika, aniž by se jí mířidla pletla?
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 19 čer 2009 14:43

Do cinske pusky bych taky nesel, na rozdil od pistoli je asi zatim neumi delat. Starsi puska muze byt dobra a nemusi. Pokud nemas moznost si to poradne vyzkouset, je to vzdy riziko. Pro pusky s miridly se delaji vysoke montaze a neni problem. Tedy az na to, ze je lepsi mit puskohled co nejblize k hlavni. Ja osobne bych taky doporucoval novou 452 Varmint.
Naposledy upravil(a) mkouba dne 19 čer 2009 21:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 19 čer 2009 18:45

Pouzdro závěru je stejné u všech jak u Farmeru tak u Varmintu. Máš tam standartní rybinu. Varmint nemá mířidla. Farmer je sice má, ale je to jen takový ohnutý plíšek, nic víc. (hledí)
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 čer 2009 13:18

513 má takový vzduchovkový mířidla a vzduchovkovou spoušť. Ta je předpokládám ještě horší, než ta co dávaj do 452, která sama o sobě má pro přesnou střelbu s optikou moc dlouhý chod a je tvrdá. Taky farmer ma o deset čísel kratší lauf než 452. Takže, jestli chceš střílet třeba MO, na tyhle zbraně rovnou zapomeň, poněvadž až se tak za rok za dva trošku vystřílíš, budeš je prodávat a kupovat něco lepšího, minimálně 453 varmint. To už je lepší si rovnou připlatit. Jestli se chceš ale naučit střílet a na nějakej "vrcholovej" sport se zatím nechystáš, možná bys moh mít zájem o moji začátečnickou sestavu do MO, které se teď z výše jmenovaných důvodů zbavuju. Jde o ZKM 452 standart s optikou 3-9 x 40 a dvojnožkou ala Harris. Na ceně bychom se domluvily. Perfektní stav.

Hodlám totiž kupovat 453 varmint, tahle sestava už mi prostě nestačí, začátečníkoj by se ale mohla hodit.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 20 čer 2009 14:53

predator: Díky za informace i nabídku. Zatím jen sbírám informace. Za nějaký čas budu prodávat některé ze svých sběratelských kusů /až mi je PČR vrátí/ a pak se dle aktuálních finančních možností rozhodnu. Chci spíše zatím asi něco bez optiky /453 Lux?/ a pak ev. časem přikoupit optiku. Syn taky pomalu roste a třeba se bude chtít učit střílet.
Odpovědět